Zamrzivač

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
Nije mi lako dok ovo pišem, jer sam upravo shvatila da je ovo druga tema na Krstarici koju otvaram, a koja nosi ime kuhinjskog uređaja. :shock:
No, šalu na stranu, izvadila sam neko meso iz zamrzivača, ali su se planovi promenili i da ne dužim, meso je ostalo nespremljeno a odmrznuto, u frižideru. U narednih par dana prosto neću imati vremena njime da se bavim. Znam da ne smem ponovo da ga zamrznem, ali šta da radim? Jel će moći duže da ostane sveže ako ga usolim, ili stavim nekakvu marinadu? I koliko uopšte može da mi stoji ovako? E ubi me neiskustvo.
 
meni se to redovno desava

Mene mama naucila da sve bacim ako nisam sigurna... zdravlje je uvek skuplje od parceta mesa.

Better safe than sorry... or when in doubt throw it out :)
 
Pegla nije kuhinjski uredjaj.
Spada u porodicu malih aparata za domacinstvo, kao i fen recimo. Doduse, ponekad peglu upotrebljavam da razvijam i susim kore za rezance, ali to je vrlo retko - uglavnom kad mi banu nenajavljeni gosti.
U neku ruku ni zamrzivac ne spada u kuhinjske aparate, vec uglavnom u belu tehniku... ali tu jos moze da se polemise. Ono oko cega ne moze da se polemise je cinjenica da u Srbiji zamrzivac uglavnom ne stoji u kuhinji, vec u vecini slucajeva u dnevnoj sobi, ili na terasi.
I nije trebalo da bacas meso... al' sad je kasno.
 
eh, sto su ti ove nove tehnologije!
devojka/zena zapitala 21. sta da radi sa odmrznutim mesom i vec 27. dobila odgovor... Za to vreme na mesancu je izvedeno na put nekoliko genercija bacila i slicne zivine...
Naravoucenije: ko nema vremena ide stopama Pastera.
 

Back
Top