Ge Force MX 440

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Ljudi, nisam se susretao sa ovim problemom jos pa bih zamolio one koji imaju iskustva a ovim da mi napisu ili neki put ili neko rjesenje..

Sva nagadjanja molim da ne pisete jer mi ne pomaze, dakle ko je stvarno iskusio problem..

O cemu se radi..

Radio sam racunar neki celeron na 2000 MHz, 256 RAM i 20 HDD...

Grafika je iz naslova sa TV out-om...

Instaliram system XP SP2, pokrene se sve radi odlicno, brzo idealno..
ali avaj..

Kada iskljucim racunar krene da botuje i to je kraj.. kad treba da otvori welcome screen samo crna ekran.. Tako stoji oko 2 minuta i ponovo se pocne pokretati..

Ne kapiram sta je problem..

U safe Mode ulazim sasvim normalno i iz bilo koje situacije otvara ali normal otvori tek kad pokrenem neki od boot alata, tipa Ultimate Boot CD i sl..

Nebulozno ali istinito..
Igra se sa mnom macke i misa...

Pitanje glasi,

Sta moze da bude problem,
Koji su eventualni putevi rjesenja, sem da zamijenim graficku, sto i sam znam

Jos jednom molim konkretne i konstruktivne odgovore..

Hvala..
 
Koliko sam te shvatio, kazes kada promenis graficku, da radi normalno?
Ja imam Ge Force MX 440 i nisam imao probleme. Win XP SP2 sadrzi drajvere za MX440 koji su po meni losi i treba je izbegavati to jest preinstalirati sa pravim, orginalnim.

Po meni ovo moze da bude jer se pod Safe Modom ucitavaju sto manje drajvera tako da ne pravi probleme.

1. Drajveri nisu u redu. Probaj da preinstaliras drajvere od MX 440 pod Safe Modom.
2. Neispravni boot fajlovi. Ima negde na forumu upustvo za reinstalaciju boot fajlova.
3. Kad udjes u Safe Mode, idi na RUN pa kucaj msconfig i pregledaj sta se sve startuje sa sistemom.
 
Pod hitno stavi nanjnovije drajvere koje ces naci na nVidia sajtu. jeste veliki paket ali ce ta kartica upotrebljavati samo ono sto "ume"
Ka sam pre neki dan na cerkinu masinu sa istom karticom instalisao te drajvere nako serije sasipanja sistema ili nepravilnog rada ili sporosti do bola itd.. Svi problemi reseni novim drajverima.

I naravno, postoji i verovatnca da ti se nesto "zapatilo" sto se dize sa sistemom. Ne mora to biti virus ili spyware, moze biti neka glupost koja inace nepravilno radi ili na toj masini slabo radi ili...
 
I ja sam imo Ge Force MX 440 i nikad nisam imo ovakav problem
Ali sam imo isti problem ako sam te dobro svatio sa 7300GS.
Kad mi očita windows i treba da pokaže welcome screen stoji crno,lampica za aktivnost Hard Diska ne reaguje tako stoji jedno 30 sec i onda prikaže welcome screen,lampica za aktivnost Hard Diska počne da svetli zbog podizanja start up programa I.T.D
Problem sam rešio brisanjem WDM drajvera,ili tako što sam ih isključio pomoću device managera
Nadam se da sam ti bio od pomoći.
 
Hmmm.. Instaliran je XP SP2 u jednom potezu.. Dakle instalacija je isla zajedno sa SP2..

Problem je bio druge prirode.. naime racunar o kome je rijec, imao je sledece probleme..

Desio se jak udar struje... po tom stradali su: napajanje i HDD porovjereno..

Graficka je bila upitna, samo mi nije jasno kako je ostala maticna i procesor, jer je pored navedenog stradao i modem (dial-up)...

Ipak stavim novo napajanje... nov HDD, i podignem sistem sa SP2.. Radi sve lijepo... kad ugasim kom i ukljucim ponovo desava mi se ovaj problem..

Juce mi je Codemaker poslao najnovije drajvere za ovu graficku.. Instaliram ja i sve lijepo se desava...

Nakon 5 inuta ekran samo zacrni.. ja se razalostio do koske..
Imao sam novi i neku Atijevu graficku, zamijenim, radi perfektno.. sve bez greske, palim, gasim, maltretiram ga na sve nacine, komp radi bez i jednog problema...

Ali crv mi ne da da mirujem..

Iskljucim komp, i ponovo vratim ovu MX 440 i ukljucim.. sve ide kao podmazano.. Poucen iskustvom kada ga ugasim on se nece upaliti.. Ajd da vidim.. Iskljucim, opa uljucim, on radi.. Nocas sve to.. Jutros opet da se istestiramo... radi.. Sad mi definitivno nista nije jasno..

Jos sam danas ostavio ukucanima da se bukvalno igraju sa njim, da rade i sto ne bi znali sta ce..

Nek instaliraju sve sto se moze instalirati.. nek rade bukvalno sta hoce, pale, gase... sve..

Ako sve ove fore izdrzi.. onda definitivno nemam veze sta moze da bude..

Mozda je neko imao ovaku nebulozu i problem.. Radi pa ne radi, i na kraju radi.. a do kad mene zanima, ili je opet neka varka hardvera u koji ne mogu da udjem...

U svakom slucaju zamjenu imam ovu neku Atijevu, pa sta bude..

Pozdrav, a posebno Codemakeru koji se pobrinuo za drajver i dragocjeno vrijeme..
 
Ljudi, rijesena misterija sa mojim problemom... Iznerivirao sam se totalno i onako sjedem, zapalim cigaru i odlutam u neke lijepe daljine.. Blejim ko ludak i pogledam da mi nije prikazana mrezna kartica kao da je nema... Hmm...
Integrisana.. Sto je nema??? Pojma nemam..

I opet pocnem da rovim i gledam po kucistu iznutra, i nesto bez veze mi dodje, vise definitivno iznerviran, pogledam i Dial-up modem, i on nije prijavljen da postoji..

Ugasim komp, i izvucem ebeni modem.. Kresnem racunar, kad se sve ukljuci normalno.. Sve radi savrseno.. sve kao novo.. E tek sam se onda s j e bo...

Modem mi je pravio cijelo vrijeme problem.. Majku mu.. Prikaza se uredno i mrezna i sve radi sa starom grafickom kao sat..

Sad vi prosudite...

Kako sam uklonio ebeni modem sve radi...

Nevjerovatno...
 
hehehe..
Code, Code... znas ti dobro da uvijek ima alternativa...

Specijalan pozdrav za tebe i hvala za drajvere.. Valjali su i te kako...

Ujedno hvala svima koji su dali ucesca na temi..

Ćale, Kuli... moze look...
 

Back
Top