Netscape 7.1

Radodajko

Početnik
Poruka
21
Super izgleda i fino je uredjen.
Dva problema: 1) Dosta se sporije startuje od IE6
2) DAP 5.0 nece da se integrise u Netscape 7.1
Posto mi izgled nije toliko bitan da bih zrtvovao brzinu podizanja, a uz to sam se lepo privikao na DAP, intersuje me dali Netscape 7.1 pruza nesto vise ( sigurnost, funkcionalnost... ), da bi vredelo preci na njega.

P.S. Samo nemojte sad da mi preporucujete Operu ili nesto sl.

Znaci IE6 ili Netscape 7.1 ???!!!???

Pozdrav
 
NS 7.1 je po meni trenutno najbolji browser za ljude na Windows platformi.

To je najoptimizovanija Mozilla za win32 platforme, i primetno brze radi od ostalih Mozilla..

A sta nudi...

1) Brzi je od IE-a (Gecko engine je proglasen za najbrzi HTML parser na svetu)
2) Tabbed browsing (vise strana u okviru jednog prozora... bez ove opcije ja ne bih mogao ni da zamislim browser, a jedino Opera pored Mozilla-e ima tako nesto)
3) Podrzava vise w3c standarda od IE-a.
4) CSS2 se izvrsava brze.
5) XML podrska je daleko naprednija od one kod IE-a
6) Unutrasnji popup blocker
7) Najbolji mail & newsgroup klijent (sa automatskim junk delete-om, naprednom pretragom, itd. itd.)
8) Koristi najsavrseniji plugin system koji postoji za browsere (od njega su i Opera i mnogi drugi preuzeli plugin API), za razliku od nestabilnog i nesigurnog activeX-a.
9) Jos se nije pojavio ni jedan slucaj 'security abuse' u Mozilla-i. Dakle, nema teorije da ti upadne nesto sto ne zelis. To vazi i za Mail klijent u njemu.
10) JavaScript konzolu (opasno korisno za web developer-e)
11) Mozilla Sidebar je opasno koristan kad naucis da ga koristis.
12) Sadrzi i chatzilla-u, ICQ i AIM 'lite' verzije integrisane u browser, koji ne jedu resurse poput njihove 'standalnoe' brace.

itd. itd. ... Ma trebali bi mi dani da nabrojim prednosti...

Inace IE se startuje brze zato sto se ucitava sa OS-om, i zato sto je deo njega uvek aktivan... Kad bi bili na 'neutralnom' terenu, Mozilla/NS bi se podigli brze od IE-a...

Obavezno ukljuci Mozilla Quick Lunch (ucitace osnovni deo browsera pri startovanju OS-a, i uvek ga drzati u memoriji), jer ce ti se tako podizanje NS-a drasticno ubrzati...

Srecno!
 
"2) DAP 5.0 nece da se integrise u Netscape 7.1"

???
Siguran...?
Ne znam za DAP 5.0 ali znam da DAP 5.3.9.8. moze da se integrise na Netscape 7.1 i 7.2. (provereno).
Inace...Netscape mi je nekako kilav...Sporije ucitava stranice nego IE (Naravno Oera je najbrza ali rekao si da je iskljucim tako da...) ali je sam izgled doteran. Mnogo je lepsi nego 4.0.
Ali ne znam... Ne mogu da se naviknem za Netscape...vuce me nostalgija za IE.
Ti kako hoces.
Tvoj izbor. p0z!



8)
 

Back
Top