bulimija

belenoci

Početnik
Poruka
4
Znam da je tema vec bila, procitala sam sve sto je pisalo ).Ali teme su stare i plasila sam se da ako budeùm pisala tamo, necu dobiti odgovor.
Bulimija. Vec 10 godina. Isto toliko otprilike kod psihijatra.2 pokusaja samoubistava. Uspela sam da prestanem jednom na nekoliko meseci i opet se sve vratilo. Tada sam pila fluniril(ili tako nekako ) i bromazepam. Danas, posle 10 godina intezitet bulimije je daleko manji, nije to vise ono opsesivno prejedanje po nekoliko puta na dan. I depresija je nesto sa cime umem da se izborim. Ali i jedno i drugo su i dalje prisutni. I sto je najgore, ako povracam depresija udari svom jacinom, ako nisam TO radila 10ak dana, odmah se osecam bolje. Ali ipak, ne prestajem. stalno mi je u glavi misao "jednom narkoman, uvek narkoman".
Znam da su moji problemi psihicke prirode, tolike godine kod razoraznih psihijatara nisu bile bas sasvim uzalud. Uspela sam da bar u svojoj glavi imam sredjen odnos sa roditeljima.Da zavrsim fax, da se udam. Ali i dalje sam bulimicarka :-((.
Sada ne mogu da idem kod psihijatra, nisam u Srbiji i jezik mi je velika barijera.
A i cini mi se cemu psihijatar ponovo, da hoces da prestanes, ti bi to uradila. Ali ne , ti neces da prestanes. Tako ces i umreti.
Skoro sam imala bolove u zeludcu , bila sam sigurna da je zeludac poceo da izlazi na gore iz svog polozaja i uplasila sam se i nisam povracala 2 nedelje. I cim je bol prosla, opet sam pocela.
Da li se neko zaista izlecio od dugogodisnje bulimije i kako?
Hvala na svim odgovorima.
Unapred zahvalna
 
Mislim da je bolje da temu postavis na Zdravlju.
Naravno da je izlecenje moguce, a glavno pitanje je zasto sebe kaznjavas i odakle taj poriv za samounistenjem. Psihijatar moze da pomogne, al' taj konflikt mozes samo ti da osvestis, shvatis i razresis.
 

Back
Top