Obljetnica velikog stradanja Dubrovnika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hm...istorija...granatiranje Dubrovnika...ccccc...nije nego...hahahaaaa...ybt. ti ono malo granata zoveš ''granatiranjem''???Cccc...seti se Vukovara...e,to je bilo granatiranje...ali pravo granatiranje!Kapiš!?Vi ništa niste granatirali tokom rata!?Ma jok...možda su vaše granate bile humane...ili šta...pljuc...kad već kenyaš da potegnemo malo Jasenovac i slične lepe stvari koje vi nama prirediste... Ma šteta je bre što vam ga nismo skroz porušili...zahvalite pokojnom Miloševiću što je to sprečio...inače...sad bi stvarno imala razlog da kukaš...
A kad sam već pomenuo jednog od glavnih...da pomenem i vašeg ''oca nacije''... Malo su se ta dvojica dogovarala oko svega...znaš li odakle Zagreb dobija struju?Verovatno nemaš pojma pa ću ti reći...peti blok TENT Nikola Tesla u Obrenovcu...i tokom celog rata!Zamisli to?Ccccc...a sve uredno plaćano INI-nim uljem...sve je to politika i teško da će ikada biti istorija...bar je niko normalan neće tako ukapirati...usput...Njofra još uvek ima četvorosoban stan na Terazijama ili su ga prodali naslednici?Jel Antun Tus i dalje obitava u Subotici?Šta misliš ko su bili momci koji su čuvali Njofru kad je ulazio u ''osvojeni'' Knin?
Btw. mislim da sam duboko uleteo u politiku...a ovo je ipak podforum Istorija...pa...;) :arrow: :lol:
Pozz.8-)
 
ceca_alexa:
Dubrovčani obilježavaju Dan dubrovačkih branitelja i 15 godina od najtežeg razaranja grada u povijesti. Napad na Dubrovnik srpsko-crnogorski agresor započeo je iz svih raspoloživih oružja 6. prosinca 1991. godine u 5.45 sati. Na grad je palo nekoliko tisuća granata, živote je izgubilo 19 branitelja i civila, 60 ljudi je teže ili lakše ranjeno, a Dubrovnik i njegovi spomenici doživjeli su najteža razaranja u svojoj povijesti.


http://www.radiodubrovnik.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2835&Itemid=140

Čudno da ne izgleda ovako:

https://video.google.com/videoplay?docid=-8753329193754519796&q=arkan&hl=en
 
ceca_alexa:
Dubrovčani obilježavaju Dan dubrovačkih branitelja i 15 godina od najtežeg razaranja grada u povijesti. Napad na Dubrovnik srpsko-crnogorski agresor započeo je iz svih raspoloživih oružja 6. prosinca 1991. godine u 5.45 sati. Na grad je palo nekoliko tisuća granata, živote je izgubilo 19 branitelja i civila, 60 ljudi je teže ili lakše ranjeno, a Dubrovnik i njegovi spomenici doživjeli su najteža razaranja u svojoj povijesti.


http://www.radiodubrovnik.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2835&Itemid=140
NIJE TACNO,..istina je sledece:
a zasto se neko od dubrovcana ne javi i ne kaze kako je na pocetku rata iz tog istog Dubrovnika,koji je navodni bio demilitarizovan,najprije TRI PUTA GRANATIRANO TREBINJE?TEK NAKON TOGA VANDALSKOG I KRIMINALNOG cina-iz Trebinja je uzvracena vatra?Bio sam svjedok svih tih desavanja,i bio sam u sklonistu,dok su nas zasipale vase granate i padale po skoli.bolnici i privatnim stanovima.
Niti 1 nije pala u neku od kasarni!
 
giovaniI:
,..a te 91 jos je postojala SFRJ I JNA kao jedina legalna i legitimna vojska na tom podruciju te oni nisu bili okupatori nego su bili svoji na svome i sa svojima,..za TREBINJE sigurno znam-prezivio sam tri granatiranja iz Dubrovnika,...
e nije bila legitimna kad su se u Sloveniji i Hrvatskoj ljudi na referendumu izjasnili da izlaze iz zajedničke države SFRJ
što niste granatirali ove godine Crnu Goru ili prije toga Makedoniju
e pa zato jer vam nije zanimljivo osvajat nerazvijene zemlje nego one razvijenije
jelda?
nadalje
Slovenija i Hrvatska kao i svaka republika bivše Juge imala je pravo na samostalnost
i nezavisnost, to moramo zahvaliti komunjarama
pardon komunistima

nadalje
Sloveniju i Hrvatsku nezavisnost su priznale od 91 do 92 više od pola Svijeta i UN
a rat je trajao do 95 ako neznaš
 
ceca_alexa:
Dubrovčani obilježavaju Dan dubrovačkih branitelja i 15 godina od najtežeg razaranja grada u povijesti. Napad na Dubrovnik srpsko-crnogorski agresor započeo je iz svih raspoloživih oružja 6. prosinca 1991. godine u 5.45 sati. Na grad je palo nekoliko tisuća granata, živote je izgubilo 19 branitelja i civila, 60 ljudi je teže ili lakše ranjeno, a Dubrovnik i njegovi spomenici doživjeli su najteža razaranja u svojoj povijesti.


http://www.radiodubrovnik.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2835&Itemid=140

da je bilo svim sredstvima od njega ni D ne bi ostalo, a da je par tisuca granata na njega palo poginulo bi mnogo vise od 19 ljudi, i bilo mnogo, mnogo vise povredjenih... ***** vas dubrovnik i cila hrvatska! A ti slepce na vase forume, pa voli svoje, ili mrzi nas koliko god hoces...
 
Bi2:
Ma, nije njenom gradu. To je tetkin grad.
Za razliku od postavljača teme, Bi može reći da je prohodala u Dubrovniku.. ;-) I to ne bilo gde, nego na Gruži. ;-)

Teško da si prohodala na Gruži jer Gruža u Dubrovniku ne postoji. Mislila si vjerojatno na Gruž. (btw. nije neki elitni kvart.)

Prije nego što temu očisti kalgon, samo bih potvrdio Jocine riječi..."to su isti ljudi poput onih što su srušili most u Mostaru" i dodao...isti kao oni što su sa zemljom sravnili Ferhadiju u Banja Luci, isti kao oni što skrnave srpske manastire na Kosovu. To je ona sorta koja, od kad je svijeta i vijeka, ruši tuđe bogomolje, a rasprostranjena je na cijeloj kugli zemaljskoj.
 
Posto nas je kolega ceca ( da, koleGA ) nepovratno napustio zauvek, a ova tema je ocigledno bila samo jedna u nizu njegovih primitivnih nacionalistickih provokacija, nema smisla ni da se vise drzi otvorenom.

Takodje nije mi jasno zasto na pocetku nije zakljucana, buduci da je pisana na stranom jeziku. Koliko znam na svakom forumu, vazi pravilo zvancicnog jezika (na americkom forumu sigurno vam nec dati da pisete na srpskom), tako da mi uopste nije jasno kakve su ovo nerazumljive strane reci i izrazi kao sto je "OBLJETNICA".

Sta je uopste "OBLJETNICA"?!

:confused: :confused: :confused:
 
Salvantis:
Posto nas je kolega ceca ( da, koleGA ) nepovratno napustio zauvek, a ova tema je ocigledno bila samo jedna u nizu njegovih primitivnih nacionalistickih provokacija, nema smisla ni da se vise drzi otvorenom.

Takodje nije mi jasno zasto na pocetku nije zakljucana, buduci da je pisana na stranom jeziku. Koliko znam na svakom forumu, vazi pravilo zvancicnog jezika (na americkom forumu sigurno vam nec dati da pisete na srpskom), tako da mi uopste nije jasno kakve su ovo nerazumljive strane reci i izrazi kao sto je "OBLJETNICA".

Sta je uopste "OBLJETNICA"?!

:confused: :confused: :confused:


Ova tema ima potencijala, ako i kad je moderator očisti od iracionalnih postova, kao recimo ovoga tvojega. S koliko god Srba sam diskutirao, svi me uvjeravaju da govorimo jednim te istim jezikom. I sam sam sklon takvom razmišljanju, ali ako moderator odluči da ne pišem prikladnim jezikom, neka me banira.
No, vratimo se temi. Mogli bismo, recimo, pretresti uzroke koji osvajače navode na uništenje gradova, bogomolja i spomenika samo zato jer nisu "naši". Ostavimo sad neposrednu prošlost jer očito mnogi nisu u stanju o njoj racionalno razmišljati. Ako nam je lakše, diskutirajmo o razorenju Troje, Kartage, Dresdena...
Što se uopće dobiva (osim sramote) uništenjem "tuđe" crkve ili grada? Nije li rušenje "tuđeg" kulturnog identiteta također uništavanje vlastitog, osim ako se ne smatramo pripadnicima ljudske vrste? Je li povijest zaista učiteljica života, ako čovječanstvo neprestano upada u iste zamke?
Ne znam koliko vas je doživjelo rat iz neposredne perspektive. Za sebe mogu reći da jesam i to baš u Dubrovniku. Do sada ste već vjerojatno pogodili da sam Dubrovčanin. To mi ne daje za pravo da bilo koji narod optužim da je skloniji vandalizmu od mojega. Kako rekoh, divljaštvo je problem čovječanstva u cijelosti.
 
Salvantis:
Ma ja stvarno ne znam sta znaci "obljetnica" :D


Obljetnica znači godišnjica jer se u hrvatskom jeziku za godinu kaže i ljeto.

moderatoru bi trebalo mnogo vremena da ocisti ovu "temu" od iracionalnih postova, pocev od prvog pa nadalje. Pitanje samo sta bi ostalo :confused:


Moderator je trebao od početka usmjeriti diskusiju pa ne bismo zaglibili tu gdje jesmo.
 
Eh, koliko se secam, starci sa Straduna, su se u nekoj emisiji iz 1970 i neke godine izjasnjavali kao Srbi katolici. Pa opet, ne osecam nikakvu krivicu zbog bombardovanja, sta vise, bas bzvz sto im nismo sve porusili, sve gradove... Mozda bi onda i osvetili 1% stradanja Srba u NDH. Ali... Bezvezna tema, bezvezni narod, Ducic je mnogo toga lepo rekao...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top