Mučnina i suva usta

K aja

Ističe se
Poruka
2.820
Imam veoma jak prolaps mitralne valvule (3-4) a sumnjaju i na rupturu. Pritisak mi je 80 sa 110, ali veoma često 80 sa 90. Voda u plućima me guši, jedva se vučem, SVE me zamara, na koronarografiju treba da čekam do avgusta, a na svu bedu počele su i svakodnevne mučnine, nisu jake, ne povraćam, usta su mi suva, jezik kao obaren, imam malo povišenu temperaturu i stalno sam žedna. Testovi za štitnu žlezdu su u okviru normalnog, šećer mi je 6, sad mi savetuju gastroskopiju, kažu da je možda helikobakter pilori (ako sam pravilno napisala).
Mene je zaista strah od gastroskopije, kažu da je veoma neprijatna, a nemam ni snage ni živaca da čitavoj plejadi bolnica koje stalno posećujem dodam još jednu - ako baš nije neophodno. Problem je što bolesnom čoveku trebaju još 2-3 zdravih i besposlenih koji će svakodnevno satima čekati po ordinacijama: za recept, za uput, za overu, za zakazivanje... od čega će i najzdraviji oboleti, pa će nas biti više.
Pošto sam Vam se lepo izjadala red je i da postavim pitanje: da li te simptome mogu da izazovu lekovi koje pijem (mučnine su česte od kako ih pijem), a to su: presolol 1/2 +1/2
andol 1/2
edemid forte 1/4
kalijum hlorid 1
i pentovit 1 +1.
Nadam se da nisam bila preopširna, i HVALA.
Katarina :confused:
 
Dakle, prvo budite ljubazni pa procitajte "Obavezno procitati pre postavljanja pitanja" da bismo imali neke podatke o Vama, pa onda dalje.
Lekovi koje pijete u principu ne izazivaju mucninu, koliki je dnevni iznos mokrace (koliko mililitara dnevno izmokravate) i koliko je dnevni unos vode? Imate povisen secer (na gornjoj granici) - zedj i pijenje vode mogu biti od toga, a moguce je i da ukoliko ne unosite dovoljno tecnosti u odnosu na izbacivanje, suse Vam se usta i imate osecaj zedji (mada mislim da secer j=najverovatnje uzrokuje ovo). Obzirom na uzimanje edemida i kalijuma, moprali biste jednom mesecno da kontrolisete nivo kalijuma i natrijuma u krvi (pretpostavljam da su VAm to rekli i da to cinite, nemamo rezultate), kakvi su Vam rezultati biohemije krvi, odnosno testovi jetre, kreatinin i urea? POvisenje na ovim skalama moze dovesti do mucnine, kao i suvih usta. Dakle, procitajte molim Vas kako se postavljaju pitanja, pa nam dajte sve potrebne podatke ako zelite iole validan odgovor sa sto manje spekulacija.
 

Back
Top