Zapušen nosić

lara27

Početnik
Poruka
19
Mojoj maloj šmizli ( ima 4 meseca ) se zapušio nosić.Kupili smo i ručnu pumpicu za nos i onu što ide u usta.Nismo jedino onu što ide na usisivać,jer nam je ne preporučuju do 3. godine.Ne uspevam da joj izvučem slince do kraja,pa je nervozna. Ima li neko neki savet po tom pitanju?
 
pa suneš par kapi u nosić.
isto kao i sa kapima, ali malo veću količinu.
pa umiješ toplom vodom, i sve lepo krene.
bar bi tako trebalo.
podpomogni se malo pumpicom.
 
Malo starinski nacin, ali garantovano pali! Obicnu svinjsku mast staviti pomalo u svaku nozdrvu, sacekati da se otopi i onda izvuci obicnom pumpicom (onom koja se plasticni deo stavi u nosic, a gumena pumpica se pre toga stisne). Samo treba paziti da bebi prilikom toga budu otvorema usta.
 
Физиолошки раствор је добро решење, сипаш пар капи. А помаже и раствор соли и воде, да буде нешто слично морској води, то прочишћава. Питај да ли сме бебици да се даје МАРИСОЛ спреј (има их више врста, нпр. са Пантенолом).
 
Bebama se daje BEBI SOL specijalno upakovani fizioloski rastvor za jednu upotrebu. Male plasticne ampule, otvoris, sipas u nosic i bacis ako nesto ostane , ili moze da se koristi i u narednih 24 h. Ostali fizioloski rastvori su za malo vecu decu. Marisol je odlican ali treba sacekati, bar tako kaze nas pedijatar, a ja njoj beskrajno verujem.Eto mog saveta.
I da , ja sam mojoj klinki islpumpavala slinice pumpicom.To im ne prija al sta da radis, bolje nego da ode na usi...
 
Ukoliko vidis gde je problem, tj ako je zapusenjenje u nozdrvici a ne mozes stapicem da dodjes do slinica probaj da parcence vate namotas tako da sama napravis nesto kao stapic. Sipas prvo malo fizioloskog rastvora dok beba lezi u obe nozdrvice, podignes je brzo posle sipanja rastvora, jednom rukom drzis tako da je nagnuta preko tvoje ruke na dole, a dugom rukom prvo zapusis jednu nozdrvice, sacekas malo, da ona par puta "prodise" i na tak nacin izgura sadrzaj a zatim isto to ponovis i sa drugom nozdrvicom. Posle toga iscackas onim rucno napravljenim vatenim stapicem ono sto je ostalo u nosu. Naravno, neces moci jednom vaticom da obavis posao nego ces morati vise njih da napravis kako bi sve izvukla.
Medjutim, ako je nosic zapusen, ali je dublje, tj. ne vidi se da u nozdrvicama nesto ima (kao sto je slucaj sa mojom bebom trenutno) probaj sledece:
Glavicu crnog luka iseckaj na krupnije parcice, zamotaj u parce tanje gaze, zavezi i stavi da visi iznad kreveca. Zvuci sasavo ali deluje!
Ja sam do juce bila ocajna jer nisam znala kako da pomognem mojoj bebi (koja ima 8 meseci), slucajno sam saznala za to, probla, i stvarno pomaze! Istina, sad ceo stan smrdi na luk, ali, bitno je da se ona ne nervira kada pokusava da sisa.
 
Hvala Vam svima puno ! Malo smo se konsultovali sa apotekarima i svi mi kažu da se ne bakćem sa rastvorima,već da joj dam Adrianol kapi za nos. Piše i u uputstvu da se sme davati odojčićima, jedna kap u svaku nozdrvu,najviše tri puta dnevno.A od pumpica ODLEPJUJE !
 

Back
Top