Latest albums...

Poslednje soto sam skinula sa neta bio je album The Killers to jest Sams town i mnogo mi se dopalo 4-5 pesama.Poslednje sto sam kupila je album Astronaut Duran Duran.Njega sam naravno cula mngo mnogo ranije jer od pre dve godine imam cerlu njihovu diskografiju ali sam ovo morala da imam i u "originalu" koliko je to moguce u Srbiji.Sto se tice utisaka pa veliki sam fan grupe.
P.S. Odlicna tema, originalno.
 
Dark Moor - Tarot (2007) - [Power Metal]
Korpiklaani - Tervaskanto (2007) - [Folk Metal]
Krypteria - Bloodangels Cry (2007) - [Gothic / Power Metal]
Paradise Lost - In Requiem (2007) - [Gothic Rock_Metal]
Symphony X - Paradise Lost (2007) - [Progressive Power Metal]
Therion - Gothic Kabbalah (2007) - [Symphonic / Operatic Metal]
Tristania - Illumination (2007) - [Gothic Metal]
Within Temptation - The Heart Of Everything (2007) - [Melodic / Symphonic / Gothic Metal]

Beseech - Souls Highway (2002), Drama (2004), Sunless Days (2005) - [Gothic Metal]

Prokomentarisao bih presuslano:
"Tarot", nije los. U prvi mah su mi se dopale pesme: The Star, Wheel Of Fortune, Lovers i The Moon.
"Bloodangels Cry" mi je u sustini kompetan OK. Mozda bih izdvojio The Promise, Scream, The Night All Angels Cry i At The Gates Of Retribution. Preporucujem!
"Illumination" je solidan. Izdvajam Mercyside, Sanguine Sky i The Ravens.
"The Heart Of Everything" - sta reci...? What Have You Done, Frozen, Our Solemn Hour, .... Nisu razocarali.

Trenutno slusam Beseech - Soul Highway.
Odusevila me Gimme Gimme Gimme (Abba cover) :)
Between The Lines mi se nesto posebno dopala.
 
Blood Red Throne - Come Death(2007) - odlichan norveshki death metal...nisam puno slushao al je odlichno
Korn - Untitled(2007) - prosek...njihov najslabiji album do sada...ima par ok pesama ostalo slabo...
Acid Bath - oba albuma(When The Kite String Pops,,Paegan Terrorism Tactics)...slusao sam nekoliko pesama sa oba albuma...inache sludge metal...odlicni su...inache albumi su iz 1994 i 1997
Tarot - Crows Fly Back(2006) - heavy metal,inache bend basiste Nightwisha Marka Hietale....ovaj album je odlichan moram nabaviti i ranije...Marko ima dobar glas
nabavio sam i Abigor - Nachthymen to cu preslusati kasnije...
 
Nemesea - In Control
3368924-1577499939.jpg
[i omot mi se bash svidja]
Nemesea - Mana
NemeseaMana.jpg

Leave's Eyes - Lovelorn
leaves%20eyes%20-%20lovelorn.jpg

Leave's Eyes - Vinland Saga
leaves_eyes_vinland_saga.jpg

i mLogo mi se svidja :)
 
U svrhu priprema za ono što se dešava 17-og, morao sam ekspresno da pribavim Gambling With The Devil i Land Of The Free II! \m/ GWTD je*e keve! Od tih matorijih bendova sam navikao da očekujem neka razočarenja i njanjave albume, ali ovo je ispalo iznad očekivanja! LOTF2 se upravo sluša...
 
Poslednji albumi koje sam kupila su:
Original Bad album (special edition)-Michael Jackson
Thriller album (special edition)-Michael Jackson
Off the wall album (special edition)-Michael Jackson
Victory album-The Jacksons
Gratest hits, History album, volume 1-Michael Jackson
Prezadovoljna, oduševljena, umrla od sreće!!!!!!!!!
 
podosta stvari sam nabavila u poslednje vreme, ali ono što ću posebno izdvojiti, već posle prvog slušanja je:
PAIN OF SALVATION - Remedy Lane
u pitanju su legende progressive metala iz Švedske. Ja obično nešto nemam puno živaca da se mnogo udubljujem u album kada ga prvi put slušam, ali ovaj me je posebno zainteresovao. Znači retko sam čula bolje tekstove, stvarno. I odlično se uklapaju u muziku, atmosferu, boja glasa odgovara. Previše emocija je iskazano, u pesmama kao što su Undertow, A Trace Of Blood, Rope Ends, Chain Sling, Beyond The Pale... Album me je prosto odveo u neki drugi svet, zaboravila sam šta se dešava oko mene.
Ali ipak, nije za svačiji stomak. Progressive je u suštini takav da nema klasični uvod, refren, bla bla truć i da ne može svako da ga svari. Samo ime kaže. Opet, give it a try.


http://www.darklyrics.com/lyrics/painofsalvation/remedylane.html#1

We will always be more human then we wish to be....
 

Back
Top