TP-LINK wireless

Software:
Proveri setovanja u firewall-u.
Proveri setovanja u AV koji ima sebi integrisan Firewall.
Ukoliko imas SP2, proveri setovanja u Windows Firewall-u.

Command promt:
Netstat
Ipconfig
ping www.google.com

Ukoli sve radi kako treba, proveri onda setovanja u exploreru koji koristis.
Ukoliko i dalje imash problem, obrati se korisnickom servisu tvoga provajdera.
 
The Legolas:
Software:
Proveri setovanja u firewall-u.
Proveri setovanja u AV koji ima sebi integrisan Firewall.
Ukoliko imas SP2, proveri setovanja u Windows Firewall-u.

Command promt:
Netstat
Ipconfig
ping www.google.com

Ukoli sve radi kako treba, proveri onda setovanja u exploreru koji koristis.
Ukoliko i dalje imash problem, obrati se korisnickom servisu tvoga provajdera.
Ovo prvo, pa tek onda ostalo ili već šta bidu rekli da se proveri
 
Mjaujorcanin:
Posedujem TP-LINK wirels adapter,pokazuje odlican signal i konektovan sam na net ali kada udjem u neki browser kao da nisam konektovan.Da li je to do drajvera ili mozda kabla neznam
ako neko zna unapred hvala.
Inače ovo je jako loše napisano ovako kako si napisao ovde!!
Mnogi imaju wireles kartice sa antenama ili neku wireles opremu pa u gradovima uvek imaju signal od nekog access pointa.Ja lično imam 3 različita signala . Da bi se nakačio na neki od njih moraš da imaš nalog kod provajdera koji poseduje dotični access point i kupljeno vreme ili protok kod njih (ovo pišem jer nisi napisao ko ti je provajder bezžičnog interneta i dali ga imaš uopšte? Jer videti i imati signal ne znači da imaš i net !!) .
Ako je sve ono gore u redu i imaš svog provajdera i kupljeno vreme kod njega tada ti je on morao biti dužan dostaviti podešavanja za internet da bi ti mogao da podesiš parametre kao što su TC-IP , dns , proxy (ako ima) .
Tada se pristupa kreiranju konekcije ime ISP-a , username i password. Ako imaš stariji neki windows tada moraš u poneke ugraditi i neke protokole kao što je PPPOE protokol i slično da bi uopšte mogao napraviti konekciju na provajderov access point . pa se tek posle toga možeš konektovati na internet.
 
snejks:
Inače ovo je jako loše napisano ovako kako si napisao ovde!!
Mnogi imaju wireles kartice sa antenama ili neku wireles opremu pa u gradovima uvek imaju signal od nekog access pointa.Ja lično imam 3 različita signala . Da bi se nakačio na neki od njih moraš da imaš nalog kod provajdera koji poseduje dotični access point i kupljeno vreme ili protok kod njih (ovo pišem jer nisi napisao ko ti je provajder bezžičnog interneta i dali ga imaš uopšte? Jer videti i imati signal ne znači da imaš i net !!) .
Ako je sve ono gore u redu i imaš svog provajdera i kupljeno vreme kod njega tada ti je on morao biti dužan dostaviti podešavanja za internet da bi ti mogao da podesiš parametre kao što su TC-IP , dns , proxy (ako ima) .
Tada se pristupa kreiranju konekcije ime ISP-a , username i password. Ako imaš stariji neki windows tada moraš u poneke ugraditi i neke protokole kao što je PPPOE protokol i slično da bi uopšte mogao napraviti konekciju na provajderov access point . pa se tek posle toga možeš konektovati na internet.
Hvala zasad radi normalno a inace imam win xp sp1 a provajder je hallsys iz backe palanke i uplaceno mesecno vreme 128/64 brzina a posto sam ja laik za to oni su to sve namestili i tad je lepo radilo a sad ko vreme cas dobro cas lose
A i proverio sam ping za www.google.com minimum=59ms maximum=201ms averege=122 ms
 

Back
Top