intolerancija laktoze

mama-valjevo

Početnik
Poruka
32
Moje dete ima deciji ekcem, star je 15 meseci. Pri uvodjenju kravljeg mleka pokazao je znakove alergije u vidu crvenih pecata oko usta, nikakvih promena u stolici nije bilo, niti je pokazivao neke znake mucnine. kad je napunio godinu dana odvela sam ga u Tirsovu da mu ispitaju alergiju na kravllje mleko. Tu su mu radili provokaciju na alergiju na proteine u kravljem mleku tako sto su mu na svaki sat povecavali dozu mleka koju su davali pocevsi od 1ml. Provokaciju su vrsili sa BEBELAC FL-om koji je specijalna formula koja se daje deci sa dijarejom i ne sadrzi laktozu.
kako nije pokazao nikakvu reakciju na to mleko rekli su mi da on nije alergican na mleko i da slobodno mogu da mu dajem sve vrste mleka i mlecne proizvode. Medjutim kad sam dosla kuci i probala da mu dam mleko opet ista stvar - crvenilo oko usta i po licu. Samo ne reaguje na BEBELAC Fl. Citala sam o intoleranciji laktoze ali se simptomi ne podudaraju. Nema prolive, mucnine, povracanja...Jedino sto ima 2-3 stolice dnevno, ali takav je od kako se rodio i rekli su mi da to nije nista zabrinjavajuce, da mu je takav metabolizam. Stolice su normalne, zute.
U cemu je problem? :?:
 
Ovako, moj organizam isto slabije tolerise laktozu, medjutim tebi se opisani sindrom ne podudara s onim sto podrazumeva lactose intolerance. Ja ako se secam te pricice, ljudi koji slabije vare mleko imaju u sustini nedostatak enzima koji razlaze laktozu (ne drzati me za rec ovde). To generalno nije nikakav problem, cela crna rasa ima taj nedostatak pa su zivi i zdravi. Nemoj sina forsirati i to je sve. Daj mu jogurt ili bilo koje eventualne proizvode na koje ne pokazuje te alergijske simptome. Inace ja imam svojevrsno gusenje kad jedem kiwi... a niko nikad nije uocio da imam alergiju na sta god. Nista, preskocis problematicnu namirnicu i to je sve. Takodje obrati paznju i na proizvodjaca kao i potpun sastav mlecnih proizvoda, pa sistemom eliminacije ces brzo nadoci na problem.
 
Ako ti dete ima ekcem desavace ti se da mu ekcem bukne na razne stvari koje je vec pre unosio i nista mu nije bilo ili na stvari koje uvodis nove - to nema veze sa alergijom ili netolerancijom laktoze - prosto ce se desavati da tako reaguje na uvodjenje nekih stvari, a posebno kad mu pada imunitet (zubici, skidanje sa dojke, polazak u jaslice, neke promene, toaletni trening, i druge stvari koje izazivaju stres). Ako su ti rekli da nema alergiju na mleko - onda je nema. Pokusaj da mu razredis kravlje mleko (a koje si mu davala, ono sto se kuva iz kese, ili kravice ili...? Probaj da ga prokuvas, pa probaj sa kravicom nekuvano, probaj sa jogurtima, mladim sirom, malo menjaj proizvodjace,,,,,)
 
Da vidimo, ovako...probala sam:
  • jogurt punomasni
  • jogurt sa 0.5% mm
  • mleko kravicu sa 1.6% 2.8% 3.2%
  • ella mleko 0.5%
  • pravo kravlje mleko
  • adaptirane formule (impamil, bebelac 3)
  • zitarice sa adaptiranim mlekom
  • sirko
  • kackavalj
...itd
Svaki put je rezultat bio isti. mada plazmu jede, ona u sebi ima mleka i nema nikakve reakcije. Buni me sto bas na taj Bebelac FL bez laktoze ne reaguje, a na sve ostalo reaguje.
 
Da vidimo, ovako...probala sam:
  • jogurt punomasni
  • jogurt sa 0.5% mm
  • mleko kravicu sa 1.6% 2.8% 3.2%
  • ella mleko 0.5%
  • pravo kravlje mleko
  • adaptirane formule (impamil, bebelac 3)
  • zitarice sa adaptiranim mlekom
  • sirko
  • kackavalj
...itd
Svaki put je rezultat bio isti. mada plazmu jede, ona u sebi ima mleka i nema nikakve reakcije. Buni me sto bas na taj Bebelac FL bez laktoze ne reaguje, a na sve ostalo reaguje.

Molim mamu valjevo da se javi na alisinac@yahoo.com radi saveta.Pokusala sam da je kontaktiram ali nemam dovoljan broj postova,a hitno mi je!!!!!!
 

Back
Top