zasta sluze na ie

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
IE je na engleskom, tj. pravljeno je za engleze, a zna se koliko su englezi opsednuti čajem i kolačićima (Tea and cookies). E, kad su ti kolačići "uključeni", javljaće ti se poruka u IE-u kad je vreme za kolače i čaj, da se slučano ne zaneseš surfujući ....

pozdrav ;)
 
duduk:
cokies tj kolacici cemu sluzei zna li neko sta znaci na sajt koj ne mogu ovoriti pise forbiden 404 not found
Vidi Duduk, druze moj...
Znas li ti za izraz za neku dobru ribu pa kazu momci onako sve podupiruci cosak u kraju, kad prolazi.. "ala je yebozovna.."
Pitanja koja ti postavis su isto tako u tom fazonu, nekako "yebozovna" u drugom smislu naravno, ali eto vidis prosto momci ne mogu da odole da se ne nasale sa tobom. Odakle vise izvlacis pitanja (ajde za ovo sa cookies moze da prodje, mnogi ne znaju), prosto mamis ljude da se nasale i da se malo zezaju. Nemoj zameriti ali i sam si pomalo kriv. Al' dobro ako je tebi ok, i meni je, bar mi ponekad osvezis dan...

Da ne bi bas ostalo sve na sali, mada zasluzujes malo zezanja, ako nista zbog gramatike koju nikako da ispravis, od kad te znam, a misli da te znam od kad si se pojavio:

Cookies ili "kolacici" kako ih pezorativno nazivamo ponekad su mali fajlovi koji se mogu sa sajta inicirati i zapisati na tvom racunaru dok browsujes. Uglavnom su ti cookies benigni i ne nanose stetu a u pocetku su bili zamisljeni da pomognu u pracenju tvojih poseta i sta si razgledao, pa ako se jos i registrujes na primer, sledeci put kad posetis taj sajt, mogu te lepo pozdraviti sa "Dobar dan postovani Duduce, kako ste danas?" a ti se sav topis, gle, postao sam slavan i sire od Krstarice :)

Kao primer sta sve cookies mogu ( a jeste dosta cesto inace), reci cu ti sta sam za jednu slovenacku firmu radio poodavno. Radio sam sajt koji je prodavao raznovrsnu robu. Kako koji posetioc dodje, zamolimo ga da se registruje prvo a onda on krene u brows proizvoda. Mi tako sve prikupljamo informacije o tome gde je browsovao i kao cookie upisemo tu informaciju na njegov racunar. Kad se isti kupac sledeci puta pojavi ponovo, procitamo njegovo ime i sta ga je od proizvoda najvise zanimalo (vrste) i ako imamo novih proizvoda u toj grupi, lepo posetiocu iskoci neki prozorcic, koji mu na primer kaze nesto poput "Dobar dan XXXX! Drago nam je sto ste opet sa nama. Posto smo primetili da ste zainteresovani za dezodoranse, drago nam je da vas obavestimo o novim proizvodima te vrste, zelite da Vas odmah prebacimo na stranu dezodransa?"....

Dakle cookies smestaju informacije na posetiocev racunar i nakon sledece posete citaju se informacije u njima i preduzimaju se kojekakve akcije, vec sta je zamisljeno.

Pozdrav Duduce,
javi se kad zagusti :)
 
Serijski_Ubica:
IE je na engleskom, tj. pravljeno je za engleze, a zna se koliko su englezi opsednuti čajem i kolačićima (Tea and cookies). E, kad su ti kolačići "uključeni", javljaće ti se poruka u IE-u kad je vreme za kolače i čaj, da se slučano ne zaneseš surfujući ....

pozdrav ;)

:shock: :shock: :shock:
otkud ti inspiracija :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top