K 100

Da li treba koristiti K 100 u lovu na zeca?

  • DA

    glasova: 2 18,2%
  • NE

    glasova: 9 81,8%

  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .
K-100 je vrlo opasan patron za okolinu jer kod njega dolazi do velikog rasipanja sacne van nisanskog pravca tako da lako moze doci do ranjavanja kolega i drugih nemilih dogadjaja.Preporucujem da se isti koristi samo prilikom lova na divljac u preletu
 
Da li je neko bio dovoljno radoznao da rasprchka taj metak i vidi u cemu je stvar? Tu je ona korpica za sacmu(kao kod nosaca) kontra postavljena pa prakticno drzi sacmu "na okupu" izvesno vreme....e,sad,kako to matematicki funkcionise po izlasku iz usta cevi....pa nisam toliko napredovala sa fizikom,ali je vrlo verovatno ovo sto kostober kaze.
Dakle,ja bih to ogranicila samo za lov gusaka,gde se puca na velikim(ili bolje receno VISOKIM)daljinama.
Al` sta ja znam......
 
Ma zivo sranje.Prvi put opalim video sam kontejner golim okom na vedrom nebu.Opasna stvarcica koja daje mogucnost da pogodite sve oko sebe samo ne divljac.A za patke- potrebno preticanje 20 metara!!!
 
hvala na odgovorima nadam se da ce biti jos argumenata protiv jer ovi u mom lovackom taj metak koriste u lovu na zeca, a ja samo hocu da im pokazem sta vecina (narod) misli
 
Cuo sam lika koji je sa tim metkom pucao na metelnu plocu debljine par milimetara na nekih deset petnaest metara. Uglavnom, taj metak se pokazao kao klasican brener, tj. ponasao se kao jedinicno zrno.
 
Stoyo:
Cuo sam lika koji je sa tim metkom pucao na metelnu plocu debljine par milimetara na nekih deset petnaest metara. Uglavnom, taj metak se pokazao kao klasican brener, tj. ponasao se kao jedinicno zrno.
Pa K100 se i ne koristi na 10-15m vec 70-100. To i treba da se ponasa kao brenek, do odredjene daljine (visine)
 
Svako ima svoje veselje pa i ovi što ga koriste za zeca pa o tome neću raspravljati. Za zeca je bolja varijanta B&P ,,long rejndž,, granulacije 8 (3,5mm) ! A znam i likove koji nose nulu pa šta naidje pod cevku pa i ove prethodne treba svrstati u buzdovane koji će pucati na divljač sve dok im je u vidokrugu!
 
Kod standardnih metaka ima jedna korpica, koja je dnom okrenuta ka barutu. Kod K100 metka postoji cep koji razdvaja barut i sacmu, i drugi koji je okrenut ˝naopako˝ i bukvalno dnom leti ka meti. Zato se pokazao kao brener.
 

Back
Top