Pravoslavne Vehabije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zilot cacanski:
...... :lol: ... :lol: ... :lol: .......Jedi Master...jesi glup ljubi te majka.... :lol: :lol: :lol: .... :cry:
E, jadniche, VERSKI ZATUCANI paceniche LJUBI TE PAHOMIJE, tako sitne dushe kao ti nemogu da mi prichaju ni o veri, ni o politici, ni o chemu. Pun mi je ku*ac vas pametnih koji od Srbije napravishe groblje. Izadji sine malo iz svog sela pa vidi koliko si zaistat GLUP, PROVALJEN i SMESHAN/ZHALOSTAN...

U kog ti Boga verujesh, tugo moja...
 
Jedi Master:
E, jadniche, VERSKI ZATUCANI paceniche LJUBI TE PAHOMIJE, tako sitne dushe kao ti nemogu da mi prichaju ni o veri, ni o politici, ni o chemu. Pun mi je ku*ac vas pametnih koji od Srbije napravishe groblje. Izadji sine malo iz svog sela pa vidi koliko si zaistat GLUP, PROVALJEN i SMESHAN/ZHALOSTAN...

U kog ti Boga verujesh, tugo moja...
Dragi moj brate,debilkasti,da znaš moje postove znao bi i to da ja nemam nikakve veze sa Gojkom i Pahomijem i njima sličnim...Ušao si u vode tebi nepoznate,idi lepo na naučnu fantastiku jer si ti lik iz te priče.... ;-)
 
...Шта смерније има од самога Бога ?
Он нигде првенства не истиче Свога.
Потајно,без вике,Он свет сав успрема,
ЗАТО ЛУДИ МИСЛЕ ДА ГА ЧАК И НЕМА.
Ваздух да не дува,не цичи,не вије,
Луди би и за њега рекли да га није !...
--- Из Пролога Св.Владике Николаја---

А односи се и на смерност у облачењу,нарочито у цркви...
 
Zilot cacanski:
Dragi moj brate,debilkasti,da znaš moje postove znao bi i to da ja nemam nikakve veze sa Gojkom i Pahomijem i njima sličnim...Ušao si u vode tebi nepoznate,idi lepo na naučnu fantastiku jer si ti lik iz te priče.... ;-)

Nisam ti brat, ja se ogradjujem od takvih blentosha kao shto si ti.
Idi u crkvu i lozhi ovaj priglupi narod sa tim prichama o zaverama, ubijanju za pravedne ciljeve, idi daj prilog na tas, poljubi popu ruku i sve ostalo shto ide uz to.

Ja sticajem okolnosti vec poznajem jednog takvog sektasha, frika, koji svima prodaje priche o tome kako smo mi najstariji narod, kako Lazar nije bio osvajach, jer tako pishe u zhitijama svetih i ostalo...
Pa npr. velicha Nikolaja, koji je velichao Hitlera, pa ga na kraju zhivot malo oshamario i poslao u Dahau...

Ako si bar jednom prochitao Novi Zavet, a ja jesam vishe puta, trebalo bi da znash vishe od te patetike koju prosipash...
Ali ne, svi vi tumachite Hrishcanstvo kako vama odgovara, jer je istina preteshka za vashe tuzhne izgubljene dushe...
 
Jedi Master:
Ja sticajem okolnosti vec poznajem jednog takvog sektasha, frika, koji svima prodaje priche o tome kako smo mi najstariji narod, kako Lazar nije bio osvajach, jer tako pishe u zhitijama svetih i ostalo...
Lazar osvajac? Mislis na kneza Lazara Hrebeljanovica?!
Jel bi mogao to malo da probas da obrazlozis pre nego ti pomenem mater koja te rodi tako tupavog, a?
 
Salvantis:
Lazar osvajac? Mislis na kneza Lazara Hrebeljanovica?!
Jel bi mogao to malo da probas da obrazlozis pre nego ti pomenem mater koja te rodi tako tupavog, a?
Je*em ti mater nevaspitanu, vidi se da si vuk'o kechinu iz istorije.
Jeste!!! Bash taj Lazar Hrebeljanovic je bio feudalac, koji je u sprezi sa Tvrtkom Kotromanicem, na obostranu korist, opustoshio i ojadio tadashnje sitne drzhave jugozapadnog Balkana.
 
Prosvetli nas neuke...
Predpostavljam da mislish na Balshice...
Ali to nije bio osvajachki rat u smislu :"Srpski feudalici pokoravaju i osvajaju teritorije drugih feudalnih drzava"....to je bio unutardrzavni spor srpskih velikasha.
Ti choceche ne shvatas da pojam drzave danas i u srednjem veku nije moguce ni objasniti na isti nachin a kamoli porediti.
Balshici su bili srpski feudalni velikashi iz Zete koji su kao i mnogi drugi posle raspadaa centralne vlasti pod Uroshem znatno ojachali..u danashnjim okvirima to se pre moze shvatati kao unutardrzavna borba za moc i vlast a nikako osvajanje.
Jedini srpski srednjevekovni vladar-osvajach bio je Dushan-sve ostalo su samo naklapanja i interpretacije zasnovane na neznanju nekoga ko zeli da tumachi istoriju sa trenutnog ideoloshkog stanovishta.
 
Jedi Master:
Je*em ti mater nevaspitanu, vidi se da si vuk'o kechinu iz istorije.
Jeste!!! Bash taj Lazar Hrebeljanovic je bio feudalac, koji je u sprezi sa Tvrtkom Kotromanicem, na obostranu korist, opustoshio i ojadio tadashnje sitne drzhave jugozapadnog Balkana.
Jadu Masni, nisi ti ebao nista u zivotu, dok su tebe ebali mnogi, a o tvojoj kevi necu ni da pocinjem, trajalo bi predugo...

"Tadasnje sitne drzave zapadnog balkana" :mrgreen:
To sto si napisao nije glupost, to je takva kolicina fekalija da covek prosto mora da zapusi nos. Ni najgore OVK siptarcine nikad ne rekose slicnu baljezgriju, s obzirom da i oni imaju trunku mozga i obrazovanja koja tebi nedostaje, cak i u tragovima.
Dakle retardu pre nego sto krenes da pljujes po istorijskim licnostima, PROBAJ da saznas makar osnovne stvari. Verovatno nemoguca misija za tebe, a?
 
Enfroz, nemam zhivce da se svadjam, ali postoje neke istorijske chinjenice, na koje ljudi ovde ne obracaju pazhnju... A Lazar je sa pomenutim Kotromanicem, osvojio veci deo teritorije danashnje Crne Gore da bi ga podelili, Neshto slichno Miloshevicu i Tudjmanu u sluchaju rata u Bosni...
 
Salvantis:
Jadu Masni, nisi ti ebao nista u zivotu, dok su tebe ebali mnogi, a o tvojoj kevi necu ni da pocinjem, trajalo bi predugo...

"Tadasnje sitne drzave zapadnog balkana" :mrgreen:
To sto si napisao nije glupost, to je takva kolicina fekalija da covek prosto mora da zapusi nos. Ni najgore OVK siptarcine nikad ne rekose takvu baljezgriju, s obzirom da i oni imaju trunku mozga i obrazovanja koja tebi nedostaje. Dakle retardu pre nego sto krenes da pljujes po istorijskim licnostima, PROBAJ da saznas makar osnovne stvari. Verovatno nemoguca misija za tebe, a?

Pitaj kevu ko ti je cale.. :twisted:
 
Jedi Master:
Enfroz, nemam zhivce da se svadjam, ali postoje neke istorijske chinjenice, na koje ljudi ovde ne obracaju pazhnju... A Lazar je sa pomenutim Kotromanicem, osvojio veci deo teritorije danashnje Crne Gore da bi ga podelili, Neshto slichno Miloshevicu i Tudjmanu u sluchaju rata u Bosni...
"Tadasnje Crne Gore"? Yebote koja si ti dileja, sinak :D

I sve to ima veze sa Milosevicem i ratom u Bosni :confused:

Ne znam, odakle samo ispadaju ovakvi retardirani primerci, dal je droga, dal su genetski poremecaji, mutacije...
 
Jedi Master:
Pitaj kevu ko ti je cale.. :twisted:
Znam i ko je tvoj, evo ga:
doberman-uster-9.jpg
 
Jedi Master:
Enfroz, nemam zhivce da se svadjam, ali postoje neke istorijske chinjenice, na koje ljudi ovde ne obracaju pazhnju... A Lazar je sa pomenutim Kotromanicem, osvojio veci deo teritorije danashnje Crne Gore da bi ga podelili, Neshto slichno Miloshevicu i Tudjmanu u sluchaju rata u Bosni...
:lol:
Pa ja ti to pricham choveche,ne mogu se praviti takve paralele.Nit su Tvrtko i Lazar bili Sloba i Franjo nit je Crna Gora kao pojam postojala u periodu o kome prchash.To je bio sukob velikasha u borbi za vlast.Tada ni nacije nisu postojale..kavi crni crnogorci.:lol::lol:
 
Jedi Master:
Ne, nego je tvoj um ogranichen za bilo shta vishe osim listanja kurira i gledanja rts-a... :roll:
Jadu Masni, znam da ti imas siroke poglede, ali nemo' da se vise petljas u istoriju, mesas feudalne sukobe sa 'drzavama zapadnog Balkana', kenyas o istorijskim licnostima o kojima ne znas elementarne stvari, mesas nacije i seljake na srednjovekovnim imanjima, izmisljas crnogorce u XIV veku...
 
Enfroz2891.:
:lol:
Pa ja ti to pricham choveche,ne mogu se praviti takve paralele.Nit su Tvrtko i Lazar bili Sloba i Franjo nit je Crna Gora kao pojam postojala u periodu o kome prchash.To je bio sukob velikasha u borbi za vlast.Tada ni nacije nisu postojale..kavi crni crnogorci.:lol::lol:
Ma kolega vidis ti da su Srbi osvajali Crnu Goru u XIV veku.... Samo da nam sada ne traze odstetu zbog toga :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top