Pravoslavne Vehabije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Слажем се са Алергичном.....Те''жене'' стварно изгледају катастрофа, неке од тих зилоткиња чак имају и бркове, мисим, још ако имају завет непрања:shock::shock::shock:
 
alergicna:
Dozvolite mi da,inspirisana dogadjajem u novopazarskoj dzamiji,iznesem jedno moje zapazanje iz nasih pravoslavnih crkava. U zadnjih par godina primecujem neka nova pravila ponasanja,kakva dosad nikada nisam videla. Cudan neki svet. Zene u dugim suknjama "muskim" cipelama i marama.Nekada je to bila retka pojava,koja nije mogla da ostane neprimecena,a kasnije sam ih upoznala i kompletirala sliku o njima.
Uglavnom se radi o ljudima koji su pravoslavnu veru "otkrili" krajem osamdesetih, politicki i ekonomski pa i kultoroloski najmracnijem peridu za nas. Snazan uticaj tog vremena vidi se i po njihovom politickom opredeljenju..I do danas su ostali verni svom,vec bivsem vodji koji ih je "uspesno" odbranio od mracnih zapadnih sila.Preziru sve sto dolazi sa strane,prepoznaju satanisticke poruke i zaveru protiv pravoslavlja u tv programu,barkodovima pa cak i u crtanim filmovima.Jedino su tolerantni prema latinoamerickim serijama,valjda zbog "duboko misaone radnje" pa im velikodusno oprastaju sto dolaze iz katolickih zemalja.

Pevam u crkvenom horu nekoliko godina, pa sam imala prliku da ih dobro upoznam.Opsednuti su sektama a nevide da su oni upravo to.Ne razumem zasto pravoslavna crkva nema stav o tome ili se bar javno ne izjasnjava.Neka samo provere koliko dece u nasim skolama napusta veronauku i prelazi na gradjansko vaspitanje,protiv kojeg naravno nemam nista.
Kao sto vidite i mi svoje "vehabije" imamo

B.A.L.:
Iz ovog tvog izlaganja bih se samo slozio sa tim da ne treba da se ide u krajnost sa svojom verispovescu.Vera treba da postoji i ljudi slobodnom voljom treba da budu vernici,ali kad dodje do toga da vera presraste u najvazniju stvar u nasim zivotima i kad budemo poceli samo da se molimo,a malo da radimo,tesko da ce te molitve da nam pomognu.Treba voditi racuna o tradiciji,ali ne treba dozvoliti crkvi(katolickoj,pravolavnoj...)ili dzamiji,da vodi glavnu rec u drzavi.Jer politika je jedno a veroispovest drugo.I nemoj da tako negativno govoris o 80-im godinama,jer mnogima je taj period jedan od lepsih u njihovim zivotima.A sto se tice zapadnih sila,pa one i jesu mracne...NAJMRACNIJE MOGUCE. :twisted: :twisted: :twisted:

http://forum.krstarica.com/threads/119132
http://www.lifetalkcafe.com/showthread.php?tid=48
Kako reče jedan forumaš - ovo su "fanovi" :mrgreen:
 
@alergicna
Svuda postoje extremi, ali nisam nesto primetio da takvi ljudi imaju nekakvu vaznu ulogu u drustvu i drzavi, ili da izvode teroristicke poduhvate, dugo mozda je samo rec o nesrecnim ljudima, ratovi su to doneli koji nalaze utehu u crkvi.
Nije bas OK da tako razmisljas.
 
Изгледа да она сваке ноћи открива Чеду...:roll:А ујутро дође на форум да избаци нова ''открића'' и истресе своје фрустрације!
 
Cossack:
@alergicna
Svuda postoje extremi, ali nisam nesto primetio da takvi ljudi imaju nekakvu vaznu ulogu u drustvu i drzavi, ili da izvode teroristicke poduhvate, dugo mozda je samo rec o nesrecnim ljudima, ratovi su to doneli koji nalaze utehu u crkvi.
Nije bas OK da tako razmisljas.

Naravno i o tim ekstremima i govorim, bash iz razloga shto ekstremizma i fanatizma nikada nije bilo u Srpskoj Pravoslavnoj crkvi.
Ko je rekao da oni imaju bilo kakvu vaznu ulogu u drzavi? Ja nisam!
Na temu terorizma rekla sam: Verski fanatizam je zasnovan na STRAHU i NEZNANJU shto proizvodi mrznju onu duboku, najcheshce bez razloga. Takvi, jadni, ljudi u svakome lako prepoznaju NEPRIJATELJA i to su sasvim dovoljni razlozi za pojavu ekstremnih organizacija
 
alergicna:
Dozvolite mi da,inspirisana dogadjajem u novopazarskoj dzamiji,iznesem jedno moje zapazanje iz nasih pravoslavnih crkava. U zadnjih par godina primecujem neka nova pravila ponasanja,kakva dosad nikada nisam videla. Cudan neki svet. Zene u dugim suknjama "muskim" cipelama i marama.Nekada je to bila retka pojava,koja nije mogla da ostane neprimecena,a kasnije sam ih upoznala i kompletirala sliku o njima.
Uglavnom se radi o ljudima koji su pravoslavnu veru "otkrili" krajem osamdesetih, politicki i ekonomski pa i kultoroloski najmracnijem peridu za nas. Snazan uticaj tog vremena vidi se i po njihovom politickom opredeljenju..I do danas su ostali verni svom,vec bivsem vodji koji ih je "uspesno" odbranio od mracnih zapadnih sila.Preziru sve sto dolazi sa strane,prepoznaju satanisticke poruke i zaveru protiv pravoslavlja u tv programu,barkodovima pa cak i u crtanim filmovima.Jedino su tolerantni prema latinoamerickim serijama,valjda zbog "duboko misaone radnje" pa im velikodusno oprastaju sto dolaze iz katolickih zemalja.
Najcesce cete ih videti u blizini manastira i jedne prelepe crkve na Dorcolu beogradskom gde im je i"regrutni centar" Pored prepoznatljivog izgleda primeticete kako prosto jurisaju na patrijarha Pavla i monahe, trazeci, bolje receno iznudjujuci blagoslov.Vecina smatra da njihov paroh nije dorastao njihovim zahtevima pa savete traze u manastirima. Imati svog duhovnika je preka potreba ili nova moda?
Sve ovo bi bilo bezazleno da im jedina tema nije pakao ili necastivi,koji stalno vreba kroz razna iskusenja i da nisu u panicnom strahu od kazne koja ceka "neverne"
Poznato je da iz straha i neznanja proizilazi mrznja,ona duboka,fanaticna pa odatle i razne organizacije kao sto su Obraz,Hamas,Vehabije...U sebi nose duboki prezir prema svemu sto nije srpsko i pravoslavno.Podrzavaju paljenje dzamija i crkava drugih verskih zajednica,antisemitizam i skinheds pokret.Sebe smatraju cuvarima pravoslavlja.
Upustajuci se sa njima u razgovor primeticete da su dobro informisani pa citirajuci delove Svetog Pisma podsecaju na pripadnike jedne verske zajednice koja svoju veru propagira od vrata do vrata. Kazu:Jevreji su ubili Gospoda Isusa Hrista a ja mislim da je za to odgovorna jedna u to vreme jaka politicka struja na celu sa prvosvestenicima,a ne ceo jevrejski narod. Nazalost i mi cemo zbog takvih nositi pecat, bice da su Srbi ubili Zorana Djindjica a ne jedna mracna ideologija. Naravno,ne poredim stradanje gospoda Isusa Hrista sa aktuelnim desavanjima kod nas,vec zelim da kazem koliko to sve daleko vodi. Puno veroucitelja u nasim skolama je iz tih /zilotskih/ redova.Imala sam prilike da se uverim kakve posledice ostavlja na decu to njihovo "ucenje"Plase ih djavolom i paklom kao kaznom za neverne i tako regrutuju nove clanove kojih je svaki dan sve vise i sto preti da preraste u masovnu pojavu.
Pevam u crkvenom horu nekoliko godina, pa sam imala prliku da ih dobro upoznam.Opsednuti su sektama a nevide da su oni upravo to.Ne razumem zasto pravoslavna crkva nema stav o tome ili se bar javno ne izjasnjava.Neka samo provere koliko dece u nasim skolama napusta veronauku i prelazi na gradjansko vaspitanje,protiv kojeg naravno nemam nista.
Kao sto vidite i mi svoje "vehabije" imamo

..ovo je tekst maloumne osobe..........
 
@alergicna

Другарице, а знате ли ви одакле потиче реч "вахабија", и шта уопште значи ? (без зезања питам)

Зна ли ико на форуму, пре него што почне са фрљањем ??
 
Zarathustra:
@alergicna

Другарице, а знате ли ви одакле потиче реч "вахабија", и шта уопште значи ? (без зезања питам)

Зна ли ико на форуму, пре него што почне са фрљањем ??

Па где си, бре, Зара, Христос васкрсе... сву срећу и здравље ти од Бога желим...

п.с. Мислим да вехабија значи отприлике: правоверан или слично....... 8-)
 
eremita:
Па где си, бре, Зра, Христос васкрсе... сву срећу и здравље ти од Бога желим...

п.с. Мислим да вехабија значи отприлике: правоверан или слично....... 8-)

Ваистину васкрсе, брате Мито, такође све најбоље и пре свега здравље, љубав и спокој !

Не, па видим да су код нас дебело оплели по "вахабијама" у последње време, а сведоци смо да неке водеће личности које стално турају на ТВ, као онога несрећног М. Ђорђевића, људи благе везе немају шта је вахабизам.... Чекам да либерали истроше своју муницију, па да их мало подучим ! :)
 
Zarathustra:
Ваистину васкрсе, брате Мито, такође све најбоље и пре свега здравље и љубав спокој !

Не, па видим да су код нас дебело оплели по "вахабијама" у последње време, а сведоци смо да неке водеће личности које стално турају на ТВ, као онога несрећног М. Ђорђевића, људи благе везе немају шта је вахабизам.... Чекам да либерали истроше своју муницију, па да их мало подучим ! :)

Тај јадан Ђорђевић је дугогодишњи Нишки професор марксизма - прави антихрист, који се у овим временима префарбао и изиграва "публицисту" и "социолога религије"... па зато ме и не чуди што појма нема... 8-)
 
Zarathustra:
@alergicna

Другарице, а знате ли ви одакле потиче реч "вахабија", и шта уопште значи ? (без зезања питам)

Зна ли ико на форуму, пре него што почне са фрљањем ??

Pokret "Vehabije" nazvan je po Vehabu( mislim da se tako zove) islamski duhovnik koji je ustanovio nachela po kojima bi trebalo da se ponashaju pravi Muslimani. Poznat je po "strozijim" pravilima pa sam napravila paralelu sa Zilotima, koji se takodje zalazu za strozija pravila i ochuvanje izvornog Pravoslavlja.
Pojam Vehabije sam upotrebila kao metaforu u nameri da da skrenem paznju na pojavu u nashoj crkvi, koja nemoze da ostane neprimecena (o zenama zabradjenim u marame, u dugim suknjama) a sto je pojava novijeg datuma. Nikada toga u nashim crkvama nije bilo. Od ranog detinstva idem u crkvu, pevam u crkvenom horu pa sam imala prilike da ih bolje upoznam i sve shto sam u tekstu napisala, stojim iza toga.
 
Zarathustra:
@alergicna

Другарице, а знате ли ви одакле потиче реч "вахабија", и шта уопште значи ? (без зезања питам)

Зна ли ико на форуму, пре него што почне са фрљањем ??
Lacibg Колегиница са алергијом је научила да препознаје екстреме преко пута, а где јој је огледало ?
misoni Изгледа да она сваке ноћи открива Чеду...А ујутро дође на форум да избаци нова ''открића'' и истресе своје фрустрације!
Torrente-BG Pa ona nije srpkinja tako sa je sasvim normalno da tako razmislja i lupeta neistine i gluposti.
Salvantis Ih pa nemojte tako. Ona (ako je uopste ona) rece da peva u crkvenom horu! Pa zar joj bas niko ne veruje
a i ova srbija krcata.... junacima....nema sanse da se odlucis ko je prvi medju njima bree
 
alergicna:
Pokret "Vehabije" nazvan je po Vehabu( mislim da se tako zove) islamski duhovnik koji je ustanovio nachela po kojima bi trebalo da se ponashaju pravi Muslimani. Poznat je po "strozijim" pravilima pa sam napravila paralelu sa Zilotima, koji se takodje zalazu za strozija pravila i ochuvanje izvornog Pravoslavlja.
Pojam Vehabije sam upotrebila kao metaforu u nameri da da skrenem paznju na pojavu u nashoj crkvi, koja nemoze da ostane neprimecena (o zenama zabradjenim u marame, u dugim suknjama) a sto je pojava novijeg datuma. Nikada toga u nashim crkvama nije bilo. Od ranog detinstva idem u crkvu, pevam u crkvenom horu pa sam imala prilike da ih bolje upoznam i sve shto sam u tekstu napisala, stojim iza toga.


ne lazi komunistkinjo. to si crkve videla samo na filmu antihristu. ko je 3 put usao u crkvu zna da se u crkvu ne moze uci u mini suknji da zene moraju nositi duge haljine i bluze koje pokrivaju clanke na rukama i nogama kao i maramu na glavi(tj imati pokrivenu kosu).

nema goreg licemerja nego kad vi LDP komunjare, antisrbi i antihristi pricate o nasoj pravoslavnoj veri.

Mi se vama LDP antihristima ne mesamo u vase satanisticke kultove pa se ni vi nama pravoslavnim Srbima nemate sta mesati u nasu veru.
 
Jerry Ropero:
ne lazi komunistkinjo. to si crkve videla samo na filmu antihristu. ko je 3 put usao u crkvu zna da se u crkvu ne moze uci u mini suknji da zene moraju nositi duge haljine i bluze koje pokrivaju clanke na rukama i nogama kao i maramu na glavi(tj imati pokrivenu kosu).

nema goreg licemerja nego kad vi LDP komunjare, antisrbi i antihristi pricate o nasoj pravoslavnoj veri.

Mi se vama LDP antihristima ne mesamo u vase satanisticke kultove pa se ni vi nama pravoslavnim Srbima nemate sta mesati u nasu veru.

Prvo sam mislila da ti kazem "gluperdo, kad sam prochitala prvu rechenicu, medjutim necu!
Vec; Ti si, choveche OZBILJNO BOLESTAN
 
U pravoslavnim hramovima (u zadnjih 30 godina) viđah žene bez marame na glavi, sa dekolteima, namirisane parfemima, sa karminom na usnama, a neke i sa full make up...Ne osuđujem ali i ne pravdam da neko tako malo zna o prvilima, običaju...
U Rusiji kad uđeš u crkvu imaš stalak sa maramama, pa ako ti nije gadno i nemaš svoju, izvoli posluži se, a nezabrađena žena ne može da uđe...
E, sad kod nas, hvala Bogu te je svest vernika na malo višem nivou, pa se trude da saznaju što više i poštuju pravila donekle.
Na Kosmetu ženu kojoj se vide članci i koja nema maramu niko neće da istera iz crkve ili ne pričesti, ali radi se dosta na edukovanju. Jedno od pravila je da žena nosi maramu dok je na službi i nosi suknju pristojne dužine, ali ako žena dođe u hram u podne, kada službe nema jer želi samo da se pomoli i zapali sveće onda nije dužna da nosi maramu.
 
Svako, ko iole domaceg vaspitanja ima, zna kako odeven ulazi u crkvu. Podrazumeva se pristojno obuchen, shto ni sluchajno ne znachi suknja do zemlje i marama na glavi, i o tome, da dolaze u mini suknjama i sa dubokim dekolteom, ne treba ni prichati jer se tu radi o NEVASPITANJU I NEKULTURI, da ne kazem o bezobrazluku i da tako odeven nema shta da trazi u crkvi.
Mnogo vaznije je a i najbitnije sa kakvim emocijama prilazimo, sa koliko ljubavi i vere.
Strashno je licemerje odecom ostavljati utisak duboke vere a mrzeti svom snagom, ponashati se suprotno Hrishcanskom uchenju, prezirati svakog ko je druge vere, likovati nad tudjom nesrecom, ne pomoci choveku koji je u nevolju (bez obzira kojoj veri pripada) lagati...... to je mnogo vaznije nego staviti maramu na glavu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top