instalacija win xp hitno

G

gost999

Gost
Zdravo!!!
Imam nekih problema sa virusima pa bih hteo da izbrisem win xp I instaliram ga opet. Imam instalacioni cd I kada ga ubacim I kliknem install win xp pojavi mi se hocu li
1)upgrade(recommended)
2)New installation (Advanced)
Ukoliko izaberem ovu drugu hoce li se disk sam formatizovati I izbrisati sve sa sebe ili ne.Koliko ja znam ukoliko izaberem prvu opciju samo ce ga prelepiti preko vec postojeceg win. A onda bi trebalo da ova druga znaci I formatiranje diska.
Molim one koji su ovo radili sa xp da mi sto pre napisu odgovor.
I eventualno sta bi moglo da podje naopako?
Hvala unapred
 
gost999:
Zdravo!!!
Imam nekih problema sa virusima pa bih hteo da izbrisem win xp I instaliram ga opet. Imam instalacioni cd I kada ga ubacim I kliknem install win xp pojavi mi se hocu li
1)upgrade(recommended)
2)New installation (Advanced)
Ukoliko izaberem ovu drugu hoce li se disk sam formatizovati I izbrisati sve sa sebe ili ne.Koliko ja znam ukoliko izaberem prvu opciju samo ce ga prelepiti preko vec postojeceg win. A onda bi trebalo da ova druga znaci I formatiranje diska.
Molim one koji su ovo radili sa xp da mi sto pre napisu odgovor.
I eventualno sta bi moglo da podje naopako?
Hvala unapred

Kada izaberes drugu opciju, SETUP ce poceti tako sto ce da ti restarrtuje komp, a dalje instalacija se vrsi van Windows-a. Pozeljno bi bilo da imas butabilan Xp ali nije bitno moze i ovako. Znaci..kada pocne instalacija u "predvorju" Windows-a (ne znam kako drugacije da ga nazovem...nije ni Command Prompt a nije ni Safe Mode..nesto trece) , pitace te da li hoces da popravis Windows, da li hoces da ga "prilepis" kako ti kazes, ili ces da formatiras disk. Ti izaberi particiju na disku (C:, D:, koliko ih vec imAS) i izaberi FORMAT With NTFS QUICK. Formatiranje traje 10 sekundi a posle toga pocinje instalacija Xp-a. Screno i javi kako si prosao :D

PS : Ukupna instalacija Xp-a traje 20 min i tesko da nesto moze poci naopako...Instalacija je mnogo laksa u odnosu na WIN98 koja traje i po sat i po. Samo...kada se zavrsi setup smremi drajvere za maticnu, graficku i modem...
 

Back
Top