Problem sa dzojstikom

xpforswodniw

Zainteresovan član
Poruka
392
Poz.

Imam problem sa dzojstickom. Naime, dzojstick se na kompjuter povezuje preko game porta, a kod mene game port neradi. Pa sam htio da Vas pitam, da li postoji neki adapter kojim bi se dzojstik povezao recimo preko USB-a na komp. Inace imam Genius max fighter f-16. Hvala unaprijed.
 
Kako to misliš game port ti ne radi? Obično se instalira pri instalaciji grafičke ili zvučne pa radi proveri ti to još jednom možda ti nije instaliran samo game port. Inače imaš i džojstike koji idu u usb potrazi malo na netu.
 
Instalirana mi je zvucna karta i na njoj je game port. Sve funkcije zvucne karte su u funkciji osim gameporta. Dzojstik je u redu. probao sam kod druga i radio je. Znaci jedini problem je u zvucnoj karti, odnosno. u game portu. game port je instaliran i pise da je sve u redu, medjutim nije. Kada povezem dzojstik na komp, on ga uposte ne prepoznaje.

Bio sam kod lokalnog prodavaca kompjutera i on mi je rekao da to nepostoji (taj adapter). Medjutim, kod prijatelja sam vidio slican. Njemu je trebao serijiski ulaz, ali je nasao adapter za usb. I sada mu sve to radi perfektno.
 

Back
Top