Kako od prazne lobanje napraviti kasicu prasicu!

filipveliki

Početnik
Poruka
6
Tenisko ATP nebo prepuno je zvezda koje nas svakodnevno obasjavaju, tu su one koje traju godinama, kao i one koje su se tek pojavile. Medjutim,na ATP nebu, neretko pojavljuju se i zvezde padalice. Priznali mi to ili ne, te zvezde kratkog trajanja, sijaju na jedan sasvim drugi nacin i , pogotovo dok padaju, obasjaju celo nebo.

Da mnogo ne cepidlacim, jer ja kao jedan neuspeli teniser (teniser u pokusaju- vise volim da kazem) sada posmatram ATP nebo iz sasvim drugog ugla i kako vise ne treniram cetiri do pet puta dnevno, imam vremena da dam neki pristrasni komentar, dok sedim za kompom cirkajuci jelenka, uz pljugu…

Pogotovu dok sam ja bio klinac, takmicivsi se, odprilike, u rangu do 14 godina, idoli su mi, kao i svim mojim vrsnjacima (teniserima u usponu, kao i onima koji i dan danas “pokusavaju” prim. prev.), bili Pete Sampras-Cika Ledeni, Andre Agassi-Surovi Celavko i ostali…Medju tim velikim teniskim asovima, bilo je i onih igraca koji su bili manjih teniskih sposobnosti, ali nisu bili nista manje zvezde, zahvaljujuci svojim ekscentricnim nastupima i scenama koje su priredjivali na terenu.

goran-ivanisevic.jpg


Za glavnog showman-a u to vreme vazio je Goran Ivanisevic. Svi se secamo momka, za kog se tacno ne moze utvrditi da li je vise asova odservirao ili vise frizura promenio- meni se licno najvise svidjala ona njegova “palmica”, jer je savrseno ocrtavala njegovu licnost. Jednostavno Gorance je bio likcina!!! Da ne pricam o onim silnim izlomljenim reketima-- sta ce teniser da zna o sebi ako ne slomi barem jedan reket u karijeri….Goran je sebe spoznavao na hiljade puta J!! Takodje se secam jednog meca sa igracem zvanim Mark Philippoussis – vecita sirovina (o njemu malo kasnije), kada je Ivanisevic, doveden do ludila trenutnim rezultatom, neprestano vredjao linijsku sudinicu opaskama: “Krezuba babo”, ”Znas ti moj k… kaj je tenis” …riba koja je bila linijski sudija niti je bila krezava, niti je bila baba, sta vise bila je riba koju bi vecina nas “vodila na lalkanje” posle par piva...cisto da udje u zapisnik. Vrhunac tog meca je bio kada je Goran izveo neku klinku iz publike, dao joj reket i pustio da prebacuje sa Philippoussi-om…sta reci COVEK JE CAR! Doduse za njega se nije moglo reci da je “prazna lobanja”, on je bio tek preteca momaka koji slede.

Doslo je i to vreme kada sam poceo da se vukljam po turnirima do 16 i 18 godina i sve se nekako promenilo. Ja sam vec poceo da kapiram da mi nema preterane buducnosti u tenisu, jer sam prerano poceo da cirkam i jurim promiskuitetne ribe (definisane od strane Ajzaka Barabcine kao “fuxe-se”), a neki momci mojih godina su poceli da teniski sazrevaju i sve redje sam ih vidjao po domacim turnirima. Kako se situacija menjala u nasem malom “teniskom svetu”, situacija se menjala i u ATP cirkusu, samim dolaskom novih imena i novih zvezda.

Pojavili su se novi “ozbiljni likovi” tipa Rozea Federera – koga Joca Lilic “Lila” od miloste zove “FEKI” (haha Joco Joco vragolanu stari),pa sada i Rafa Nadal….ima ih…nabrajao bih jos ali kriziram, pa moram da odem po pljuge! AAA moj lepi “davidoff” belji od Gandalfa…killin me softly…

Gde sam stao..aaa..ok..da…

Medjutim pojavili su se i veliki,veeeliki talenti,koji su zbog svojih praznih glava iskoristili tek minimum svojih kapaciteta, nazalost, ali su uspeli dobro da unovce svojih 5 minuta, a za to svaka cast nema sta. Jednostavno njihove karijere pravi su recept “Kako od prazne lobanje napraviti kasicu prasicu”. Nazalost imam dvadeset godina i batalio sam tenis pre nego sam shvatio da mogu da unovcim svoju praznu lobanju, ali jednostavno nije bilo sudjeno smrc…

philippoussis002-1.jpg


Uz Nikolu Lapentia – Dzonija Bezmudica, koji je ostao veciti talenat, prvi mi pada na pamet Mark Philippoussis. Sta reci,covek je jednostavno S I R O V I N A (trenutno ga trazi fk Sirogojno, na mesto predsednika kluba,radi investicija u omladinski pogon kluba).

O igracu, cije su mec lopte mahom izgledale : SERVIS- BUM, VOLEJ-TRAS, SMEC- AUT , zaista ne treba trositi reci. Ja sam ipak trenutno dokon covek pa cu se malo pozabaviti njime.

Naime,ovaj Australijanac je, svojom pojavom, zaista u prvi mah delovao kao neko ko ce da zavlada teniskim svetom. Imao je sve: visinu, snagu,vrhunski servis…ali se kasnije ipak ispostavilo da mu fali jedan gram mozga da se doda na onih pola grama koje poseduje, ne bi li postao najbolji.

Prvih par godina cinilo se da je njegovo ponasanje posledica neiskustva i mladosti i da ce to, vremenom,uspeti da prevazidje. Medjutim dogodilo se suprotno- kako su godine prolazile,Mark je biva sve nezreliji i ludji…pa da…kazu da je shizofrenija progresivna bolest…barem su meni rekli tako…

…ode “jelenko”….

Da nastavim. Filipusisa smo sve cesce vidjali u ulozi porazenog od strane autsajdera, a ona tetovaza na njegovoj ruci je sve vise pocela, barem mene, da smara i da bode oci.

Konacno, decko je poceo i da se sminka i izvodi striptiz u svojim nastupima pijanstva, tokom dugih noci bancenja po klubovima. Porazi sve cesci, ali je zato batica snimio brdo reklama i uzeo kinte, dovoljno da sebi kupi novu glavu- sa mozgom(bonus) koji bi mu ja donirao gratis, ali ne moze da se sipa iz supljeg u prazno. Vidim,ponekad na teletextu dok gledam rezultate kladionica, da Mark i dalje igra tenis…ali dobro, napunio se para od reklama, pa cisto da izbaci toksine od opijata iz organizma.

1268_202888130_marat_safin_H112812_-1.jpg


Drugi koga bih zeleo da pomenem jeste Marat Safin – Shtrokavi Mozak. Ovaj igrac je po meni jedan od najvecih talenata koji se ikada pojavio na teniskoj sceni. Opet se ogradjujem, jer je to “MOJE” misljenje. Jos uvek igra, kada mu dune, a trenira koliko znam, kada bas mora. Ima stvarno jaku osnovnu liniju, a ne zaostaje ni na mrezi…sta sve to vredi kada on osvoji otvoreno prvenstvo Australije i posle toga, mesecima, ne izadje ni na jedan turnir. Dobro,znam da je san svakoga tenisera da osvoji Grand Slam, isto kao sto je san svakog pevaca da zapeva u Grand produkciji, ali ,cak ni ja, ne mogu da skapiram – zasto stati kada se dotle dodje??? Kada smo vec kod toga, ode i drugi “jelen”, pa da ne prestajem kada sam dotle dosao J

Ne znam da li znate, ali ja sam to cuo na “sos vestima pre par godina”, da je Marat Safin jedini teniser u istoriji tenisa KOJI JE DOBIO KAZNENI POEN ZATO STO SE NIJE DOVOLjNO TRUDIO!!!??? He he cisto da moj drug Fica Ž. ne misli da opanjkavam njegovog omiljenog lika, naveo sam izvor ove informacije. Ali dobro cak i Filip Ž. kao i ja kapiramo sta “vodka” moze da napravi od coveka.

Medjutim Safin je takodje zgrnuo brdo dolara i brdo poznatih cica, tako da ne mozemo da mu ne cestitamo na “menadzmentu sopstvene supljine u lobanji”…svaka cast brate rujo…

Verujem da vas nekolicina koja je izdrzala da cita doovde ovaj sumanuti tekst, u sebi prizeljkuje njegov kraj i zakljucak, pa cu vam izpuniti tu zelju. Naravno ne da bih vam se uslihtao, vec zato sto sam se ozracio pored ekrana.

Pa za kraj

……UBIJTE JELENU KARLEUSU…i Vesnu Vukelic Vendi…

ZIVELA REVOLUCIJA

Lazar Mitic - Machiavelli
www.svettenisa.com
 

Back
Top