PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

puella~~~

Zainteresovan član
Poruka
146
Da li znate gde srednjoskolci mogu da urade test profesionalne orijentacije, tj. da ih usmere na neki fakultet?
Citala sam po novinama ranije o tome ali ne znam gde se moze prijaviti, koliko kosta, u kom razredu oze da se odrzi to savetovanje...
Hvala unapred :D
 
znam da je jedan moj drug iz lazarevca koji je sada cetvrta godina to vec radio...
i to mislim da je radio prosle...znaci ima ga vec u trecoj godini...
njemu se rekli Bracni Savetnik!! :lol: ovaj se odusevio...kaze ''diivno, uvek novi tracevi!!'' ... :lol: :lol:
ajde ako nesto nadjes, napisi! bilo bi interesantno raditi taj test!
 
Hm,i ja sam iz la,ali nisam tvoj drugar... :p
Ja sam bio pre 2-3 meseca i to u nacionalnom centru za zaposljavanje,i to je bilo poslednje testiranje ove godine...Od tog testa ne ocekuj mnogo,nece te prosvetliti,vec samo usmeriti...A i ti sama moras imati neke opcije,nemoguce da uopste nemas predstavu sta ces studirati...Meni su rekli pravo,filozofiju,mozda i teologiju... :-D
 
:D U svakom Birou za zaposljavanje postoji sluzba za Profesionalnu orjentaciju.Odite,prijavite se i zakazace vam uskoro testiranje-serija testova i razgovor(obavlja psiholog).Ne kosta nista.Dobicete predlog za citavu grupu zanimanja koja vam najvise leze i u okviru koje cete potraziti resenje za sebe!
 
puella~~~:
hahahahahahahha
znam ja sta mi dobro ide i to, mislim ono jezici, ili neko logicko razmisljanje sta-ti-ja-znam, ali nemam ideju sta bih upisala
mada tek sam druga godina, ima jos nade za mene :D

Hm, to otprilike ide i meni... i uvek sam sebi govorila da ima jos vremena... a sad sam IV god, i nema vremena!!!
Do pre 2 sedmice nisam znala sta cu, ali sam oduvek znala da necu pravo, medicinu i ekonomiju... A sad sam resila da upisem medicinu-hocu da budem psihijatar! :-D Ain't it funny?! :-)
Hocu da kazem, nemoj se oslanjati na to da ima vremena, jer ce ti zacas proleteti... Ali nemoj misliti da zelim da te preplasim! :-)
 
apocalypse_iki:
Hm, to otprilike ide i meni... i uvek sam sebi govorila da ima jos vremena... a sad sam IV god, i nema vremena!!!
Do pre 2 sedmice nisam znala sta cu, ali sam oduvek znala da necu pravo, medicinu i ekonomiju... A sad sam resila da upisem medicinu-hocu da budem psihijatar! :-D Ain't it funny?! :-)
Hocu da kazem, nemoj se oslanjati na to da ima vremena, jer ce ti zacas proleteti... Ali nemoj misliti da zelim da te preplasim! :-)
Tacno do detalja.
 
schatje:
ja sam to radila, i rekli su mi da mogu gde hocu, da je izbor na meni ... toliko o orijentaciji.
;) E,to onda nije profesionalno odradjeno....odgovor ne moze biti decidiran-bas to i to,ali oblast-to da!Ja sam davno bila na vasim mukama i htela:psihologiju,kostimografiju ili nuklearnu fiziku(sve "slicno").Isla sam na testove(tada je Gimnazija to organizovala) i psiholog mi je rekao da sam obdarena za rad sa ljudima,da ce mi prijati da pomazem...predlozio je medicinu ili psihologiju,ali prednost je dao medicini! I upisah je,ne bas zbog njegovog predloga nego se tu srelo mnogo razloga-ali zaista je pogodak!Vec 22 godine sam vrlo zadovoljna svojim poslom!naravno,ima jos zanimanja koja bi me ispunjavala i u kojima bih bila optimalna,ali bitno je da sam "pogodila"jedno od njih jer mucno je naci se u pogresnim vodama!Puno srece u izboru! :D
 
Ja sam 8-i razred i sutra treba da idem na testiranje u nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje.....Jel zna neko kakvi su to testovi????Hoce samo biti logicki,psihicki ili ce biti i zadataka npr. iz matematike,engleskog...pls...hitno mi treba odgovor....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top