IQ test

Uh... kakve li sam gluposti namlatio u prethodno napisanom postu.

Dakle, provereno je ovaj danski iq test najbolji iq test koji se moze naci free na netu. Pritom, danski iq test ima sd/15 koja se ne koristi u nasoj zemlji. SD/15 je takva standardna devijacija iq testova gde je skor neophodan za ulazak u mensu 130. Kod nas je, da podsetim, 148.

Sto znaci, ako ste na danskom iq testu dobili 125, 130, 135, znajte da ste uzasno presisali prosecan rezultat i da ste zasli u mensine vode :)
 
Hrvatski 137
Onaj drugi 145

Imam 14 god :) :) :)

Na kojem si imao 145?

Btw, test iz naslovne teme je, kao sto ste primetili, zesce nepouzdan jer se koristi opstim znanjem da bi odredio vas skor, i pritom se iz opsteg znanja trazi nesto sto je svojstveno amerikancima.

Ja sam na primer imao srecu da znam da je Kapote napisao Dorucak kod Tifanija i da mi za pitanje zapadne gde su prvi put odrzane moderne Olimpijske igre, i to je sve sto se srece tice :)

Inace su zesce frustrirajuca ona pitanja sa memorijom gde treba da upamtis figuru za pet sekundi i da kasnije izaberes tacnu medju ponudjenim odgovorima. Sta vise, gotovo je nemoguce ono odraditi stoprocentno osim ako nemate mozak kao Kim Peek ili taj fazon Rain Man-a.
 
Inace su zesce frustrirajuca ona pitanja sa memorijom gde treba da upamtis figuru za pet sekundi i da kasnije izaberes tacnu medju ponudjenim odgovorima. Sta vise, gotovo je nemoguce ono odraditi stoprocentno osim ako nemate mozak kao Kim Peek ili taj fazon Rain Man-a.

Уф та питања и мене нервирају, боли ме мозак од њих... :evil:

Чекај, мислиш на оне квадрате обојене у жуто, црно, бело и како још, па измешане, јел тако?
 
Psiho evo pravi test na hrvatskom pa uzivajte. Zasto da se zamajavamo engleskim. kad budem imao vremena i hrabrosti probacu i ja da ga resim.

http://www.mensa.hr/ ... pa sa desne strane online iq test

Secam se kad sam bio klinar radio sam neki test na engleskom ( ali ne mnogo zahtevan engleski) i bilo je 134 ili 132...

ovde nisam ništa rešio, odma sam kliknuo kraj i iq mi 75 8)
 
ovo je gluuuuuupo

kao test inteligencije a pitanja iz opšte kulture...koja glupost! inteligencija je nešto s čime se čovek rodi, ne može čovek da zna hemiju kad se rodi..to nema veze s inteligencijom ono kako se dobija bronza ili šta već...glupost shit smor ja nalupo nešto i ispalo 110

e, vidis, ovde se vec slazem sa tobom.

btw, covek kad se rodi od njegovih gena zavisi koliki ce mu biti iq, ali se na to moze i uticati tokom razvoja u detinjstvu.
 
ma dajte ovo ameri napisali za merenje inteligencije njihove nacije?Nemogu da verujem jadni oni ovde padaju ko streljani. a vi se sekiratezbog engleskog...:roll: sa tim rezultatima ha ha ha ja pametnica 145 ubola ko .....
 
Mensa je latinska reč za "okrugli sto". Naziv udruženja je odabran u skladu sa njegovim principom da su svi članovi udruženja potpuno ravnopravni. Jedini uslov za prijem je ostvaren takav rezultat na testu inteligencije, koji vas svrstava u gornjih 2% ukupne populacije, a koji izražen u koeficijentu inteligencije (IQ) iznosi 133 ili više po Bineovoj, odnosno 148 ili više po Katelovoj skali.

Vi ljudi ispadoste svi genijalci :D
Sad mi je kasno, videcu da resim taj hrvatski kad budem odmorna, pa vam se pridruzim :mrgreen:
 

Back
Top