Fudbalski klub Radnički

Ja mislim da nisu krivi oni, već se radi o nečemu drugom, a to je obrađeno na temi "Antibeogradski front". Sve je centralizovano, pa i fudbal - sve što vredi je u Bg-u, i eventualno Vojvodini. Ostali su u nižem rangu, i teško da dalje od toga mogu da doguraju u ovom trenutku.
 
Dobar fudbal se igra tamo gde ima novca. To koliko prvoligasa ima Beograd i koja mesta na tabeli najjace lige u Srbiji zauzimaju dovoljno govori o ekonomskoj nadmoci tog grada u odnosu na ostatak Srbije, pa i Vojvodinu.

A sto se samog Radnickog tice, i tu je problem vezan za centralizaciju, ali ne takvu da drzava ne da para (to i ne treba da radi kad su klubovi/sport u pitanju), vec to da, kako cujem, neko iz centralisticke vlasti u Beogradu vec decenijama ne dozvoljava da se klubovi privatizuju, jer bi time ugrozili nadmoc Partizana i Zvezde.

Radnicki ne sme da se oslanja na grad, kao ni drugi klubovi, i ne mislim samo na fudbalske. Mora se raditi zajednicki (na nivou Srbije) na istrajanju u privatizaciji klubova i klupskih objekata. Jedino tako ce Nis moci da racuna na Radnicki koji moze da sakupi talente sa ovih prostora i iskoristi potencijale ovog podrucja. A takvom Radnickom sigurno ne bi bilo tesko da bude stabilan prvoligas, i mozda cak ucesnik nekog evropskog kupa.
 
bulja:
Kao nislija mislim da Radnicki zasluzuje da o njemu diskutujemo.Zato zelim da vidim vasa misljenja o klubu koji je godinama bio prvoligas a sada jedva sastavlja kraj sa krajem.
Sta mislite o Cairu, upravi, igracima i td. :?:

Da "Real sa Nisave"... Cair, uprava, igraci? Prvo Cair samo sto se nije srusio pogotovo istocna tribina gde sam ja kao mali najvise voleo da idem i gledam utakmicu ispod te tribine su postavljeni oni sprajsovi ili kako se to vec zove da tribina ne bi pala i tako je vec godinama isti slucaj je i sa severnom tribinom, utakmice se ne igraju u nocnom terminu da se ne bi palili reflektori jer je struja skupa, do skoro ni semafor nije radio ne znam sta im bi da ga puste, za pohvalu je sto je u ovoj sezoni besplatan ulaz na ostatku tribina ali i tako na Cair dolazi saka jada (oko 500 navijaca) a cim dodje neka jaca ekipa (normalno tako nesto se desava u kupu) odmah zabibere cenu od 300din i niko nece da ide da gleda takvu utakmicu. Uprava... koliko ja znam Radnicki je nema ne znam da li se nesto promenilo, prvo je ostavku dao Jocic iako je belezio sjajne rezultate ali je pametni predsednik Bankovic kritikovao trenera zbog "jedne" lose utakmice odnosno remija na strani i Jocic se spakovao i otisao i onda se posle Bankovic zacudio zasto tako (bas cudno a ko voli da trpi budale), e onda je predsednik Bankovic dao ostavku a predhodno ulozio 10 Miliona dinara iz svog dzepa koje su normalno propale jer sa lopovima ne moze da se radi, dosao je kao zamena Jocicu Kikovic zabelezio je neke bledunjave rezultate i dao i on ostavku posle par utakmica normalno kad je video da nema ko da mu plati... ko ih sada vodi ko zna? Igraci se kupuju iz trece ili cetvrte lige pa mozes zamisliti njihov kvalitet, ponekog igraca Pixi posalje iz Zvezde (nekog najgoreg) da bi ljudi pricali ovaj doso iz Zvezde zna taj da igra, a covek nikad nije ni pomirisao teren u zvezdinom dresu. U Beogradu igra vecina prvoligasa to je ona beogradizacija o kojoj se toliko prica, Vojvodina ima nekoliko prvoligasa (Vojvodina Novi Sad, Hajduk Kula, Mladost Apatin, Banat...) i juzna srbija ceo jedan Borac Cacak svi znamo zasto zbog cika Velje iako su prvi kandidati za ispadanje.
I pre neku nedelju procitam u novinama "Niski Radnicki pred gasenjem" nema para navijaci i klub su pisali molbu nasem milom gradonacelniku koju on nije ni procitao jer je odbio svaku pomoc klubu to njega ne zanima. Grad nije raspolozan da pomogne kao satro svim sportskim klubovima mora podjednako da se pomaze sta je Radnicki Nis u svemu tome nije on povlascen i tako to. Gde je tu Pixi da pomogne gde je Rambo Petkovic i ostali igraci koje je Radnicki stvorio svi pobegli puni para i prave se ludi a kad dodju u Nis svi im aplaudiraju i skandiraju ime.. hvala im. A bio sam na utakmici trece lige Sindjelic - Jagodina da vidite kako se covek bori za svoj klub, Dragan Palma se dovukao iz Jagodine i stajao celu utakmicu i bodrio svoj klub iako je to seljacka liga a kad ce to nas gradonacelnik da uradi? Ne sme da izadje iz kancelarije da ga ne bi razapeli gradjani jer je toliko dobra doneo ovom gradu nego gleda samo kako da se uvuce u dupe Dinkicu. Ako se ovako nastavi klub ce zavrsiti kao Proleter iz Zrenjanina.... nestace.
 
Radnicki je propao zbog svoje lopovske uprave i stvaranja tima od tatinih sinova,koju su platili da bi u Radnickom igrali!Od ovakvog tima ni crnoga ku...ca nema!Oni stariji ce se setiti pocetka 80-ih,kada je Radnicki 3 puta igrao u Kupu UEFA;jednom cak i stigao do polufinala i cako uspeo da na Cairu savlada HAMBURGER SV sa 2:1.Posedujem jos uvek snimke tih utakmica na super-osmici (Protiv NAPOLIJA,FEYENOORDA,ALKMAARA...).
Zvuci pomalo utopijski iz sadasnje perspektive,zar ne? :roll:
 
Roknusmo vas, 'ebi ga!!!

grbrad.gif
 
Razmislite malo :?: , u Srbiji se fudbal igra nesto vise od 100 godina a ne vazimo za neku fudbalsku silu dok je Bejzbol savez Srbije osnovan pre desetak godina a trenutno se nasa reprezentacija sve vise prilizava Evropskom vrhu a najaci bejzbol klub Srbije Beograd96 je ove godine osvojio CEB kup (grupu B) - to je kao da je neki fudbalski klub osvojio kup UEFA , i zato mi je kivo sto se ne afirmisu vise ovi manji sportovi poput bejzbola, americkog fudbala, hokeja.... i u kojima imamo vise uspeha
 
slugger:
Razmislite malo :?: , u Srbiji se fudbal igra nesto vise od 100 godina a ne vazimo za neku fudbalsku silu dok je Bejzbol savez Srbije osnovan pre desetak godina a trenutno se nasa reprezentacija sve vise prilizava Evropskom vrhu a najaci bejzbol klub Srbije Beograd96 je ove godine osvojio CEB kup (grupu B) - to je kao da je neki fudbalski klub osvojio kup UEFA , i zato mi je kivo sto se ne afirmisu vise ovi manji sportovi poput bejzbola, americkog fudbala, hokeja.... i u kojima imamo vise uspeha

Uporedjujes babe i zabe odnosno fudbal i bejzbol. Fudbal je najpopularniji sport na svetu a samo retardirani amerikanci nisu uspeli da se probiju u vrh fudbala pa su izmislili bejzbol da bi u necemu bili jaki. Sta sad treba da jedemo kokice i sendvice i da od Caira napravimo bejzbol igraliste a da zatvorimo Radnicki koji ima tradiciju, Istoriju, navijace... i sve to sto si nabrojao su americki sportovi tj. sportovi koje su amerikanci prihvatili, gledaj samo taj americki fudbal takozvani je prepravljeni ragbi da bi amerikanci mogli da budu najjaci u svetu a samo se kod njih i igra profesionalno, a zasto ne budu najbolji u ragbiju?
 
Deo toga jeste tacno, ali ako cemo tako bejzbol je nastao i igrao se daleko pre fudbala i nastao je u Engleskoj a ne a ne u Americi, pa i kosarka je americki sport pa smo ga prisvojili i vrlo se dobro pokazali u njoj pa zasto nebismo prisvojili jos jedan americki sport i postali bolji od njih.

Po tvojoj nekoj logici na svetu treba da ima samo mesta za fudbal a drugi sportovi ne treba da se razvijaju.

Pa dokle vise da zive na staru slavu ( Radnicki) , kada budu pokazali rezultate dobice lezerniji buzdet a do tada se treba malo vise uloziti u ove manje zastupljene sportove kod nas koji zaista pokazuju *rezultate*!!! :-x
 
slugger:
Deo toga jeste tacno, ali ako cemo tako bejzbol je nastao i igrao se daleko pre fudbala i nastao je u Engleskoj a ne a ne u Americi, pa i kosarka je americki sport pa smo ga prisvojili i vrlo se dobro pokazali u njoj pa zasto nebismo prisvojili jos jedan americki sport i postali bolji od njih.

Po tvojoj nekoj logici na svetu treba da ima samo mesta za fudbal a drugi sportovi ne treba da se razvijaju.

Pa dokle vise da zive na staru slavu ( Radnicki) , kada budu pokazali rezultate dobice lezerniji buzdet a do tada se treba malo vise uloziti u ove manje zastupljene sportove kod nas koji zaista pokazuju *rezultate*!!! :-x

Prvo kosarka nije americki sport vec su kosarku izmislili englezi isto kao i fudbal a ta dva sporta su najpopularnija u celom svetu. Treba imati mesta za sve sportove slazem se. A i ja sam rekao da Radnicki ne treba da zive od stare slave. U Nisu su svi sportovi malo zastupljeni a ponajmanje fudbal u koji se ne ulaze skoro nista zasto bi se ulagalo u bejzbol koji kako ti kazes pokazuje rezultate??? Nas narod je zatucan za te sportove i treba ulagati u one u koje vole a ne neke koje nikada nije gledao u zivotu i nije ga interesovao. Fudbal je skup sport ali donosi i najvise profita zato i treba ulagati u njega.
 
Decky_Nis:
Prvo kosarka nije americki sport vec su kosarku izmislili englezi isto kao i fudbal a ta dva sporta su najpopularnija u celom svetu. Treba imati mesta za sve sportove slazem se. A i ja sam rekao da Radnicki ne treba da zive od stare slave. U Nisu su svi sportovi malo zastupljeni a ponajmanje fudbal u koji se ne ulaze skoro nista zasto bi se ulagalo u bejzbol koji kako ti kazes pokazuje rezultate??? Nas narod je zatucan za te sportove i treba ulagati u one u koje vole a ne neke koje nikada nije gledao u zivotu i nije ga interesovao. Fudbal je skup sport ali donosi i najvise profita zato i treba ulagati u njega.
Jer cujes ti sebe sta govoris?* u nisu su sportovi malo zastupljeni a ponajmanje fudbal* pa svaki 5 muskarac u Nisu je barem odradio jedan fudbalski trening sto je sto se tice bejzbola svaki 15 000 muskarac! A da se ne ulaze u fudbal to apsolutno nisi u pravu, naprotiv u fudbal, kosaku i rukomet se najvise ulaze od svih sportova, ( veruj mi krecem se u tim kruovima tako da sigurno znam bolje od tebe ) ;) . Upravo zbog tog slucaja ove godine smo opstinu Palilula jurili sest meseci da nam uradi 12 dresova, smesno. Ali dobro, bolje ista nego nista, u svakom slucaju smo im jako zahvalni.
 
Ima nas i iz zapadne Srbije koji volim ovelicine poput Radnickog Nis, Napredak Krusevac, Spartak Subotica.....Docekacemo valjda dan da ih okupimo u prvoj ligi zajedno sa Macvom iz Sapca i Smederevom.....tek tad cu vratiti veru u srpski fudbal.
 

Back
Top