SERBIAN GRUNGE

Upravo mislim na undertow,jer sam bas tada i poceo da ih slusam.A gde bi ih ti inace stavio,i zasto ja imam emisiju sa tool-om i soundgardenom gde upravo pricaju o tome da svi oni ustvari spadaju pod taj grunge pokret iako se stilski razlikuju u muzici.Nemoj samo da mi kazes da su metalci
 
ne, ono shto je niko nije uspeo da uradi, ne mogu ni je. oni su prava alternativa, dok ih neki zovu progressive rock. ja se drzim prvog naziva.

a undertow, pa okej, valjda. ima definitivno grunge feel to it. ako su i tada bili, brzo su ga napustili.
 
ma Tool definitivno ne moze da se veze za jedan pravac, svaki novi album je prakticno nesto novo... preslusas Opiate i 10 000 Days i vidis ogromnu razliku! (mada se prepoznatljivi zvuk ne gubi) anyway, valjda je i normalno da se bend uvek pomalo menja i radi nesto novo, eksperimentise, a ne da smara kao npr. Peppers-i, ciji i novi almum i novi spotovi pokazuju svako odsustvo inspiracije...
 
Grunge has died long time ago! Sadly!!!!

ALI kvalitetna rock muzika koja je proistekla iz grunge-a (ja sam PJ fan do smrti) je nesto sasvim drugo...

ponovo ALI u Srbiji toga ima jako malo, a i to ne moze skoro nigde da se cuje...
 
I Have Never Felt Such Frustration
Or Lack Of Self Control
I Want You To Kill Me
And Dig Me Under, I Wanna Live No More

One Who Doesn't Care Is One Who Shouldn't Be
I've Tried To Hide Myself From What Is
Wrong For Me, For Me

I Want To Taste Dirty, A Stinging Pistol
In My Mouth, On My Tongue
I Want You To Scrape Me From The Walls
And Go Crazy Like You've Made Me

You, You Are So Special
You Have The Talent To
Make Me Feel Like Dirt
And You, You Use Your
Talent To Dig Me Under
And Cover Me With Dirt

8) i kad smo vec kod grunge-a, mislim da tu ne postoji nista bolje od Alice In Chains...
 
:-?
pa nemojte tako... i ja sam ih nekad BAS volela, i dalje volim da cujem njihove stare stvari, ali smatram da je CALIFORNICATION njihov poslednji dobar album... zapravo, to je ODLICAN album...
ove nove stvari stvarno vidim kao nedostatak inspiracije, 'dany california' i 'tell me baby' potpuno lice jedna na drugu, a spotovi su krajnje ocajni... cak smo na osnovu tih spotova smislili izreku 'sta se glupiras kao peppersi!' :lol:
ups... tek sam sad najebala, a?
 
meni su jedno dobrih pet godina bili omiljeni.....u periodu kada sam prelazio sa domace na stranu muziku...i u periodu kada su bili dobri.....a sada neka kaze neko da tell me baby ne lici na onu pesmu od paris hilton....
 
*goofy:
I Have Never Felt Such Frustration
Or Lack Of Self Control
I Want You To Kill Me
And Dig Me Under, I Wanna Live No More

One Who Doesn't Care Is One Who Shouldn't Be
I've Tried To Hide Myself From What Is
Wrong For Me, For Me

I Want To Taste Dirty, A Stinging Pistol
In My Mouth, On My Tongue
I Want You To Scrape Me From The Walls
And Go Crazy Like You've Made Me

You, You Are So Special
You Have The Talent To
Make Me Feel Like Dirt
And You, You Use Your
Talent To Dig Me Under
And Cover Me With Dirt

8) i kad smo vec kod grunge-a, mislim da tu ne postoji nista bolje od Alice In Chains...

Bravo za Dirt,to je moja pmiljena stvar
 
Uf uf uf...gde me nadje... :D
...Bush...Incubus...Foo Figters...(ne svidja mi se Sonic youth...)...naravno Nirvana...
...ono sto mozda ne spada skroz u grunge...Pearl Jam...Muse..Placebo...Hole...
pa onda malo emo...Shades Apart...Julianas theory...The Ataris...Sunny day real state...
pa malo punka..Tilt...Buzzcocs..Vandals...
 
volim celokupnu grunge umetnost...
sijetl cetvorku i dosta drugih bendova koji u sebi imju niti grunge-a
zanima me ima li ovde (na ovoj temi) muzicara koji se bave grunge muzikom?
sviram bubnjeve ...volim grunge...ali ne vidim u ovoj nasoj sjbanoj drzavi nikakvu perspektivu za grunge bendove...
mala drzava...malo ljudi koji ZAISTA cene tu umetnost.
Siguran sam da postoji dosta bendova iz srbije koji imaju sta da poKAZU. ALI...
Mnogo je zavisti medju muzicarima (to me izludjuje)...
licemerstva i uobrazenosti : bend izda demo album, odrzi par svirki vide da se to nekolicini ljudi svidja dignu nos i misle sad smo mi veliki (pljuju sve ostale bendove ugnjetavajuci samim tim taj neki rock duh)...

voleo bi da se svi ljudi koji cene grunge nadju na nekom pustom ostrvu sa instrumentima u rukama i uzivaju u stvaranju muzike.
ne znam koliko je ovde ljudi koji zna kakvo je ispuljenje svirati muziku koju volis...
 
What's my drug of choice?
Well, what have you got?
I don't go broke
And I do it a lot

You can't understand a user's mind
But try, with your books and degrees
If you let yourself go and opened your mind
I'll bet you'd be doing like me
And it ain't so bad

I ja mislim da su Chains-i najbolji
 
*goofy:
:-?
pa nemojte tako... i ja sam ih nekad BAS volela, i dalje volim da cujem njihove stare stvari, ali smatram da je CALIFORNICATION njihov poslednji dobar album... zapravo, to je ODLICAN album...
ove nove stvari stvarno vidim kao nedostatak inspiracije, 'dany california' i 'tell me baby' potpuno lice jedna na drugu, a spotovi su krajnje ocajni... cak smo na osnovu tih spotova smislili izreku 'sta se glupiras kao peppersi!' :lol:
ups... tek sam sad najebala, a?

Ma jok...
a da nisi slučajno preslušala ceeeo album? :shock:
A i By The Way je dobar album.
I Stadium Arcadium....
A da nisi slučaaajno gledala stare spotove Peppersa?
I vi ste tek sad smislili tu izreku??
 
Spiritcraft:
Ma jok...
a da nisi slučajno preslušala ceeeo album? :shock:
A i By The Way je dobar album.
I Stadium Arcadium....
A da nisi slučaaajno gledala stare spotove Peppersa?
I vi ste tek sad smislili tu izreku??


:roll: pa bas si ti neki vickast mladic... ;)
album sam preslusala, svakako ne nesto preterano pazljivo, jer mi se jednostavno nije svideo... zasto ljudi ne mogu da shvate da neko ima misljenje drugacije od njihovog?! :shock:
By the Way mi se takodje ne svidja, tu je bio pocetak pada inspiracije...
a sto se tice spotova, oni imaju i stare spotove?! mozes li mi reci nesto vise o tome, molim te prosvetli me... :roll: :roll: :roll: ali ovi novi su ipak vrhunac glupiranja... besmislenog glupiranja... a daleko od toga da su ideje za spotove originalne, samo u skorije vreme ih ima na desetine slicnih...
 
*goofy:
:roll: pa bas si ti neki vickast mladic... ;)
album sam preslusala, svakako ne nesto preterano pazljivo, jer mi se jednostavno nije svideo... zasto ljudi ne mogu da shvate da neko ima misljenje drugacije od njihovog?! :shock:
By the Way mi se takodje ne svidja, tu je bio pocetak pada inspiracije...
a sto se tice spotova, oni imaju i stare spotove?! mozes li mi reci nesto vise o tome, molim te prosvetli me... :roll: :roll: :roll: ali ovi novi su ipak vrhunac glupiranja... besmislenog glupiranja... a daleko od toga da su ideje za spotove originalne, samo u skorije vreme ih ima na desetine slicnih...


Jeste, to je pad inspiracije....
za razliku od perioda kad su bili stondirani po ceo dan i bili jako kreativni...

Sam bend je glupiranje od osnivanja, a tebi tek sad smeta?
 
pa zapravo postoji vise vrsta glupiranja, a ova 2 poslednja spota su vrhunac glupiranja u negativnom smislu... (ovo cak i meni glupo zvuci, ali mislim da razumes sta hocu da kazem...)
kao nesto treba da budu smesni, sta, ne zarumem?!
"jao sto ste vi ludi..."
 
'bem li ga...
...verovatno nije ni bitno...
...sto ljudi - sto ćudi, de gustibus blablabla...

Nego, hteo sam da kažem:

When I waken, and I'm achin', time for sleepin, yeah
When I'm sayin time to go and, I've been hurtin, yeah
When I'm layin, I'm still tryin, concentrating on dyin', yeah

You're right as rain, but you're all to blame
Agreed my crime's the same
My sins I'll claim, give you back shed pain
Go find a place for own shame
So you can deal with this thing unreal
No one made you feel any hurt, yeah

Body's movin, only provin, no one needs to move
Still believin, yet mistaken, all God's children, yeah
And I must say, I was stupid, selfishly she consumed, yeah

And you must change patterns all we trained
Or n'er regain peace you seek
Now you hear me, for the things I see
Yeah, I believe in inner peace, yeah

Throw out, blow up, hold in
Show fine, no signs, grow blind
 

Back
Top