STEPENOVI ZODIJAKA

0 Raka

Simpaticna osoba koja je spokojna u javnosti.Pronicljivi posmatrac uzroka i posledica.Uspeh ovoj osobi dolazi ako prevazidje sebicnost.Ovaj ,ali i 0 Jarca cesto se nalaze istuknuti u kartama zemljoradnika,policajaca ili detektiva.Ekonomija,oprez,pamcenje i nesto sto je u vezi sa tecnoscu je u domenu ovog stepena.

1 Raka

Ozbiljnost.Izgleda da je ovodobar stepen za astrologe.Osobe sa planetama na ovom stepenu obicno zivot uzimaju veoma ozbiljno,cak i u ranoj mladosti.Ovaj stepen naglasava prijatnu licnost,nezavisno od pola.VE i Juzni Cvor proizvode vrlo dobar uticaj na ovom stepenu,ali druge planete mogu nagovestiti nedostatak cestitosti.Na ovom stepenu veliki astrolog Carter ima SA.
 
2 Raka

Osoba sa ovim stepenom je obično optimistične filozofije,sa dobrom memorijom i izvesnom tendencijom da zivi u proslosti.Ovo je uglavnom srećan stepen i donosi veliku ambicioznost i sklonost ka geologiji ili meteorologiji.U nekim slučajevima,ovaj stepen naglašava osobe koje same sebe čine mučenicima.Patrijah Pavle ovde ima PL.

3 Raka

Ovaj i naredni stepen upravljaju čulom sluha.Ljudi koji jasno mogu da razlikuju jednu notu od druge obično imaju planete na ovom stepenu.Osoba je obično ozbiljna i preferira da se druži sa starijim ljudima.Ovaj stepen takođe ima izvesnu povezanost sa čulom vida.Uglavnom se smatra srećnim.Ponekad naglašava usamljenost.Ovde se trnutno nalazi fiksna zvezda Tedzat,izuzetno dobrog upliva,prirode VE-ME.
 
4 Raka

Za ovaj stepen (kao i za 4 Jarca) kaže se da ima vladavinu nad čulom sluha.Ove osobe su obično društvene ,ali i preterano osetljive.Zainteresovani su za sve,i poseduju moć intuicije,koji im lako omogućavaju da uoče greške,nepravdu i laž.Ovo je bio stepen ASC Lorda Bajrona i Lava Tolstoja.
 
5 Raka

Posesivnost.Stepen spavanja i transa.Ovaj stepen se često nalazi u kartama vlasnika zalagaonica,tvrdica i mumizmatičara.Ponekad daje ljude čija osećanja i dela nemaju veze jedno sa drugim.Obično su tajanstveni.Imati samo planetu ovde nije dovoljno da čoveka načini cicijom.ASC je uvek najvažnija tačka karte i ovoj osobi je na 5 Raka.Pored toga na istom stepenu je i MO,koji po mnogim astrolozima,predstavlja planetu važniju od SO priliko procene ličnosti.
 
6 Raka

Stepen discipline,naročito ako je dobro aspektovan.Ukoliko je loše aspektovan ponekad naglašava sklonost navikama.Ne daje uvek diplomatiju,ali ceni diplomatiju kod drugih.Fizički neustrašiv ali lako emotivno ranjiv.

7 Raka

Obećanja.Um koji je sklon neobičnim uzletima mašte.Obećanja ove osobe imaju sklonost da budu veća od ispunjenja.Kod žena daje mogućnosti veće od onoga što ce postići.Ovo je stepen ASC Ajnštajna.

8 Raka

Mnogostranost.Osoba često moze imati više zanimanja ili hobija.Obično je nekonvencionalan i ekscentričan.Fikasna zvezda Alhena koja je do skoro bila ovde donosi slavu u umetnosti,ali i podložnost nezgodama u kojima se povredjuju stopala.
 
9 Raka

Plodonosni stepen.Veoma je povoljan za učitelje ili majke.To je ličnost koja je u stanju da stvari istera na svoj način.Obično su domaćinski orjentisani i njihov svet je ograničen porodičnim vezama.Ovaj stepen se često nalazi kao bitan u kartama običnih ljudi,mnogo pre nego u kartama poznatih.

10 Raka

Stepen sećanja.Obično umetnički,strastveni i impulsivni ljudi.To su dobri menadzeri,sposobni da naprave novac,sa značajnom sposobnosću memorisanja bilo čega što ih zanima.Ovaj i naredni stepen predstavljaju i stepene istorije.


Nastaviće se..
 
ne razumem zasto je problem napisati ime autora, ko god da je on. ti bi, kao neko ko na ovom forumu ima odredjeni kredibilitet (vidim iza tebe stoji ocigledna aktivnost preko 21 600 postova...) trebao zastupati osnovna pravila koja podrazumevaju postovanje autorskih prava.

i ti ces mozda jednom napisati knjigu i da li bi ti prijalo da se tvoj materijal povlaci po netu bez tvog potpisa? i zamisli da ispod tog tvog materijala neko napise kako je "nakon godina interesovanja dosao do toga... " a to je tvoje delo? pa to je zakonom kaznjivo, i vremenom ce se sve vise voditi racuna o tome.

mnooogo smo skrenuli sa teme.
jednostavno, videh da si se od jutros aktivirao da malo ulepsas forum i pomislih kako to sa autorskim pravima treba takodje da bude ispostovano. to je sve.
 
Mady:
ne razumem zasto je problem napisati ime autora, ko god da je on. ti bi, kao neko ko na ovom forumu ima odredjeni kredibilitet (vidim iza tebe stoji ocigledna aktivnost preko 21 600 postova...) trebao zastupati osnovna pravila koja podrazumevaju postovanje autorskih prava.

i ti ces mozda jednom napisati knjigu i da li bi ti prijalo da se tvoj materijal povlaci po netu bez tvog potpisa? i zamisli da ispod tog tvog materijala neko napise kako je "nakon godina interesovanja dosao do toga... " a to je tvoje delo? pa to je zakonom kaznjivo, i vremenom ce se sve vise voditi racuna o tome.

mnooogo smo skrenuli sa teme.
jednostavno, videh da si se od jutros aktivirao da malo ulepsas forum i pomislih kako to sa autorskim pravima treba takodje da bude ispostovano. to je sve.

Mady potpuno razumem o čemu pričaš...
Ja ne prepisujem iz knjige već prebacujem sa neta..
Odakle prebacujem ne piše da mora da se plati ili autorska prava..
 
ako ce taj sajt imati problem ne moramo ga imati i mi. ili ako je neko nevaspitan ili neposten (ovde se moze slobodno koristiti rec - lopov), ja se sa njim ne bih druzila, pa kasnije svoje izmene u ponasanju pravdala time sto to "neko" radi. svi imamo svoja pravila, moralne norme, ne samo licne vec one opsteprihvacene koje u nekim granicama diktira zakon.
 
Mady:
ako ce taj sajt imati problem ne moramo ga imati i mi. ili ako je neko nevaspitan ili neposten (ovde se moze slobodno koristiti rec - lopov), ja se sa njim ne bih druzila, pa kasnije svoje izmene u ponasanju pravdala time sto to "neko" radi. svi imamo svoja pravila, moralne norme, ne samo licne vec one opsteprihvacene koje u nekim granicama diktira zakon.

Jesi li platila Krstarici reklamiranje svog ASTROCENTRA?
Mady o ovom dalje raspravljamo na PP..
 
ako postoje pravila koja uvodite od danas to je ok, i treba ds e postuje.
ali o novim pravilima bismo blagovremeno trebali biti informisani.
ako smo do juce setali u parku i on je danas zatvoren, ne mozes mi retroaktivno naplacivati raniji boravak u njemu. mozes reci da to vise nije u skladu ali ne i da mi naplacujes.
 
11 Raka

Magneticnost.Ovaj stepen daje opreznu,sjajnu i sarmantnu osobu sa znacajnim licnim magnetizmom.Ovo je stepen dobrog pamcenja.Moguc rad sa hemikalijama.Alkoholizam.Visoko okultan i religiozan stepen.Sai Baba ovde ima JU u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom.

12 Raka

Sklonost ka sticanju znanja.Paznja na malim detaljima.Obicno su prijatne osobe ali sa temperamentom koji se naglo menja.

13 Raka - kriticni stepen

Ovaj stepen je nazvan stepenom sirine,okrutnosti ili kazne.Daje osobu jakih emocija.Do 1992 ovde je bila fiksna zvezda Sirijus.Daje veliku borbenost,cast i srecu.



Iz knjige Tajne stepen Zodijaka
 
14 Raka

Stepen povoljan za matematiku,pisanje ili "pravljenje para",ali retko daje sposobnost za sve tri oblasti.Srecan stepen.Ponekad cudljivost.Nikola Tesla je ovde imao VE.

15 Raka - stepen egzalatacije Jupitera

Stepen novca.Ovi ljudi su svestrani,dobrog spoljneg izgleda,uspesni u ekonomiji i finansijama.Prema astrologu Nikoli Stojanovicu ovo je verovatno stepen ASC Bil Gejtsa,a ne 18 Raka sto je zvanicni podatak.


16 Raka

Stepen postenja i duznosti.( u aflikaciji moze oznaciti i spletkarenje i nesavesnost).Osoba velike energije i humanosti.Ponekad sklona melanholiji.

17 Raka

Stepen ogranicenja.Povoljne prilike i dostignuca ponekad ograniceni.Kod zena ovaj stepen moze oznaciti bilo asketizam,bilo nedostatak unutrasnje cistote.
 
a sada ja? moj asc je na 23 stepenu raka...
i ok, slazem se da treba da se uvede neko pravilo, evo ja zelim da budem informisana o nacinu da se moj astrocentar adekvatno reklamira na forumu. mozes li me uputiti na nekoga ko to radi.

i raduje me tvoja predusretljivost i zelja da saslusas sagovornika. zelim ti puno uspeha u radu, nadam se da ce biti daleko manje nesporazuma.
 
18 Raka

Stepen koncentracije.Veoma mocan stepen.Osoba je prijemciva i veoma zainteresovana za muzicke i vojne nauke.Sada se ovde nalaze i dve fiksne zvezde:Vasat(prirode SA) i Prpopus(prirode ME-VE).Na ovom stepenu se odigrala egzaktna konjukcija MO i SA kad je prvi put u istoriji covecanstva otpoceo atomski rat,bacanjem bombe na Hirosimu 6 augusta 1945. u 8 h 16 min JST.Musolini je ovde imao JU u osmoj kuci,Gorbacov PL u prvoj,a belgijski kralj Leopold( sa nadimkom Satana),koji je poznat po tome da je beskrupulozno mucio crnce,ovde ima MA u 8 kuci.Upravo ovde i Vladimir Putin ima UR.Kada je otkriven 1930. Pluton se nalazio na ovom stepenu.

19 Raka

Povoljan stepen,ako nije afliktovan.Ponekad moze dati industrijalce i ljude politicki orjentisane,koje prave svoja sopstvena pravila.Cesto daje umetnicke talente(ASC Merlin Monro)
 

Back
Top