postovanje slika

latica

Ističe se
Poruka
2.095
Ne znam zaista ni pod koji podforum bi ovo trebalo da ide,ali ako bi mi neko pomogao i objasnio zasto ne mogu da postujem slike, izbacuje da treba da promenim firefox-ovu konfiguracionu datoteku?
 
Ovde na Krstarici slike možeš postovati ako ih dodaš svom postu (vidi ispod prozora za poruke, Priložene datoteke). Mana je što se slike automatski redukuju pa budu malene.
Drugi način, koji ja koristim kad mi treba, je da sliku postaviš na neki server za dijeljenje slika (ja koristim www.imageshack.us) i da odatle kopiraš link pa ga pridružiš svojoj poruci.
Evo ovako:

Kako sam dodao ovu sliku?
otišao sam na www.imageshack.us
kliknuo na browse i pronašao sliku koju želim hostovati
izabrao optimaze without resaizing
čekirati remove size/resolution ...
kliknuo na host it
sačekao da se slika prebaci i izlistaju linkovi
kliknuo na link: Hotlink for forums (1) i izabrao copy
prešao na ovu poruku, kliknuo na mjesto gdje hoću da bude slika i izabrao paste.

Na ovaj način možeš ubaciti slike na većinu foruma koji inače ne podržavaju hostovanje slika. I sam biraš kolika će slika biti pošto se ona ne nalazi na tom forumu (forumi obično ograničavaju veličinu slike) nego se na forumu nalazi samo link do slike.
 
snejks:
"Deep space nine" dooooobraaaaaa slikaaaaaaa . I hvala na objašnjenju . :)
Slažem se da je slika dobra. Namjerno sam stavio ovu veliku da pokažem da veličina nije bitna kad se ovako hostuju slike.

Sada ću je, iz praktičnih razloga, smanjiti na manje dimenzije. Da ne bi koristio fotošop ili sličan alat, to možeš direktno na imageshack tako što čekiraš polje resize i izabereš jednu od ponuđenih veličina.
Takođe, treba čekirati i remove size/resolution... da se ne bi na dno slike zalijepile te informacije
 
IMA I JOŠ KOMFORNIJE I JEDNOSTAVNIJE...:D.

Jopet...imageshack.us ....REGISTRUJEŠ SE...i potom.. DOWNLOAD-uješ....njihov program za ...AUTOMATSKI UPLOAD...;).

Instaliraš ga...:).

Nakon ...instalacije....KOMANDA ZA UPLOAD...se integriše u padajućem meniju Windows Explorer-a ( desni tast miška )

Na svom kompu ...izabereš sliku koju koju želiš da postaviš..:arrow:..obradiš je i doteraš kako ti hoćeš..:arrow:...formatiraš..( za Krstaricu..max širina je 900pix )..:arrow:...podesiš extenziju slike ..nabolje JPEG...:arrow:..( desni tast miška )....NA SLIKU....i ...u padajućem meniju izabereš opciju...Open With ImageShack Uploader...:arrow:....GOTOVO.....( težina fajla..min 5K...max 5Mb )

U prozoru koji se potom otvori...( imaš i dodatne opcije za formatiranje )....POTVRDIŠ UPLOAD...i sačekaš da ti pošalje ...LINKOVE....( 8 kom ...za razne namene ..;).)

Za...Krstaricu...koristi...DIRECT LINK...;)

rajnazem26.jpg


--------------------------
Dodatak:

Notiraj negde linkove postavljenih slika...jer ih možeš koristiti...MNOGO PUTA..:D.
 
Poslednja izmena:

Back
Top