Srbi osvojili vlast na nivou cele BIH!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
SNSSD 49% SDS 20% u parlamentu BIH ako sam dobro procitao? Dodiku fale samo jos glasovi ljutih Hrvata koji su ogorceni zbog preglasavanja Bosnjaka i izabiranja Zeljka Komsica iz SDP za "predstavnika Hrvata" i ako je za njega glasalo manje od 1% etnickih Hrvata!

Naredne 4 godine premijer cele BIH bice neko iz Dodikove stranke :D

Vreme je bilo da se Srbi i Hrvati udruze protiv Balija jer imaju zajednicki i identican cilj - opstanak u BIH a tome su Balije Izetbegovica Alije najveca pretnja
 
Obersturmfuehrer:
cekaj, sad mi nije jasno....
kada pricamo o kupovini hrvatskih i slovenackih sporeta, onda su to zli hrvati, a sad je ok udrzuvati se....
i bre kakvi ste, okrecete se kako vetar duva...
Situacija u BiH je drugačija nego u ostatku bivše nam države. U principu nema nikakvog nesporazuma između Hrvata i Srba u BiH. I jedni i drugi se kolju sa muslimanima. I ja sam lično mišljenja da bi se Hrvati i Srbi trebali politički udružiti da bi postigli svoje ciljeve koji se međusobno ne poništavaju.
Ljubav i mržnja su jedno, a politika nešto drugo kao što i sam znaš.
 
pa kako mislite da je srbima u RS u interesu otcepljenje od ostatka BiH ako ce imati vlast ili dobar deo vlasti na BiH nivou....a i da nije tako ekonomska pozicija rs za sada nema interesa i osnova da se otcepi od ostatka....ili ste mozda milili da ce rs da se nekome pripoji ili prisajedini....e tu tek nema logike...zasada
 
jedite_kod_Joa:
Ма питање је времена када ће се Република Српска одвојити од квази-државе,а Хрвати ако нешто ућаре од Федерације добро за њих...
Mozda, ali kako stvari sada stoje- tesko ce to biti skoro, mada izgleda da se mnogo toga menja.
Ukoliko Hrvati budu podrzali Dodika, interesuje me koliko je bi tu bila zasluga Beograda.
 
Jerry Ropero:
Da ja se isto zalazem za nestanak zlocinacke balijsko-islamsko-talibanske tvorevine BIH .

Sto kazu igrajmo se razlaza, svak na svoju stranu a Bosnjaci sami sa sobom.
Bog zna da bih najviše voleo da se Srpska odvoji od BiH i pripoji Matici, ali stvari su puno teže i zamršenije no što izgledaju. Evropa i SAD nikad neće pristati na stvaranje muslimanske države u Evropi kakva bi bila BiH u tom slučaju. Jednostavno rečeno: Srbi i Hrvati su u Bosni potrebni kao čuvari.
 
Jerry Ropero:
Naredne 4 godine premijer cele BIH bice neko iz Dodikove stranke :D
Није ми нешто ту јасно...
Колико сам ја упознат,нема премијера на нивоу БиХ,већ председништво састављено од представника 3 народа.Како ће,онда,Додоик бити 4 године премијер "целе БиХ"?

Можда ја нисам довољно упознат са њиховим уређењем... :?
 
DeteSunca:
Bog zna da bih najviše voleo da se Srpska odvoji od BiH i pripoji Matici, ali stvari su puno teže i zamršenije no što izgledaju. Evropa i SAD nikad neće pristati na stvaranje muslimanske države u Evropi kakva bi bila BiH u tom slučaju. Jednostavno rečeno: Srbi i Hrvati su u Bosni potrebni kao čuvari.
a jesi ti siguran da bi srbi iz rs hteli da se otcepe od ostatka BiH i pripoje srbiji....mislis da bi to pripajanje srbiji na referendumu proslo...otcepljenje bi proslo ali ovo drugo malo teze jer za tim uopste nema potrebe,nema ekonomske osnove,cak bi to za srbe iz rs bio jedan veliki gubitak i potez korak unazad....
 
veKsla:
a jesi ti siguran da bi srbi iz rs hteli da se otcepe od ostatka BiH i pripoje srbiji....mislis da bi to pripajanje srbiji na referendumu proslo...otcepljenje bi proslo ali ovo drugo malo teze jer za tim uopste nema potrebe,nema ekonomske osnove,cak bi to za srbe iz rs bio jedan veliki gubitak i potez korak unazad....
Jasno je meni to kao dan. Za sada sam ja zadovoljan i statusom Srba u BiH i raspodelom političkih snaga. Referendum bi bio verovatno korak nazad, ali Srpska kao federalna jedinica unutar BiH bila bi idealno rešenje za sve.
 
Ljudi moji... vidim da do sada niko od vas nije poznavalac politicke situacije u BiH..

Tacno je da je na proteklim izborima najvise profitirala srpska strana (stranke), s tim da su hrvati mnoogo povrijedjeni, posebno Ivo Miro Jovic zato sto je Zeljko Komsic izabran za hrvatskog clana predsjednistva..

Pored toga u sinocnoj debati na BHT1 u kojoj su ucestvovali Sulejman Tihic (SDA), Zlatko Lagumdzija (SDP BiH), Dragan Covic (HDZ BiH), te MIlorad Dodik, link vezom sa BL (SNSD) su u principu imali zajednicki stav u buducnosti a to je:

Nastavak pregovora o Ustavnoj reformi, prvi dio da se potpise, onaj dio koji je obustavio upravo novoizabrani predsjedavajuci Haris Silajdzic, te nastavak daljih reformi..
Osnovni cilj sve cetvorice ucesnika diskusije se odnosio na to da treba da se odrzi drzavnost BiH, i to na nacin kako je vec na neki nacin dogovoreno u prvom dijelu ustavnih reformi...

Nije predvidjen treci entitet za hrvate, ali u svakom slucaju predvidjena je regionalizacije BiH na 4 osnovne regije, a to su:
Republika Srpska,
BiH, sa bosnjackim vecinskim stanovnistvom,
Hrvatska regija sa hrvatskim vecinskim stanovnistvom, te
Sarajevska regija koja bi imala status Distrikta, dok bi Distrikt Brcko vjerovatno bio ugasen, ali je ostalo nejasno kome bi pripao..

U daljoj prici bilo je rijeci i reformi policije koja je trn u oku svima sem vlastima iz RS-a..

Dodik je iznio stav da moze da se izvede reforma policije ali je bio kategorican u tome da istu ne treba ukinuti i da mora da postoji policija RS-a

Pored svega Dodik je iznio zaljenje sto u buducoj vlasti nece biti svi oni koji sjede u studiju u Sarajevu i da ce sa Harisom Silajdzicom biti dosta teze saradjivati i pregovarati...

Toliko...
 
jedite_kod_Joa:
Није ми нешто ту јасно...
Колико сам ја упознат,нема премијера на нивоу БиХ,већ председништво састављено од представника 3 народа.Како ће,онда,Додоик бити 4 године премијер "целе БиХ"?

Можда ја нисам довољно упознат са њиховим уређењем... :?
Ima i premijer na nivou BiH, još uvek aktuelni je Adnan Terzić iz SDA.
 
DeteSunca:
Jasno je meni to kao dan. Za sada sam ja zadovoljan i statusom Srba u BiH i raspodelom političkih snaga. Referendum bi bio verovatno korak nazad, ali Srpska kao federalna jedinica unutar BiH bila bi idealno rešenje za sve.
o tome ce odluciti gradjani rs...oni najbolje mogu da odmere sta dobijaju a sta gube...ali svet i da da zeleno svetlo za neko prisajedinjenje srbiji,kvota za uspeh referenduma bila bi mlooogo visoka....nema od toga nista i to tako treba da ostane a srbi u rs su smireni i stalozeni ljudi a ako bas hocete da znate sede i na cvrstom kapitalu....tako da uopste ne treba da o nikom ovise....gazde su na svom i mirna bosna...
 

Back
Top