Šta mislite o kupovini preko neta???

Ako zivis u Srbiji...kako mislis da platis nekom od prodavaca sa ebay-a...paypal ne radi, money order iz USA i kanade ne postoji u srbiji....personal cheks iz Srbije da li prihvataju....tesko.....Zatim treba pronaci nekoga ko hoce nesto i da posalje u Srbiju....

.....inace imam jako lepa iskustva sa kupovinama preko ebay-a, kupio sam cak i polovan laptop i mnoge druge stvari na nevidjeno i nikada nisam zazalio.....doduse nisam bio u Srbiji u to vreme...
 
Skoro svaki deo tehnike a povremeno i garderobe kupujem na netu,do sada nisam imao losa iskustva a placanje se ne vrsi samo preko PayPala.Trenutno se radi na jednom sajtu ovog tipa i uskoro ce biti prezentovan nasoj javnosti.

Samo kod nas jos uvek taj vid kupovine nije razvijen.Zato se niko i ne usudjuje da zagazi na veliko i poscne sa ovim.

Jos jedna vrlo bitna stvar je da mi licno pravimo gresku vezivajuci se za sajtove koji podrzavaju PayPal,jer to je cista glupost po meni a verujte postoje dosta prodavnica na netu koje prihvataju placanje viza karticom bez posredovanja PayPala.
 
...nije poenta u tome da nesto kupis preko interneta....naravno da mozes....siguran sa da ce negde i placanje u naturi prihvatiti kao platezno sredstvo....poenta je da iskoristis internet da pronadjes ili nesto sto je nedostupno u prodavnici ili nesto sto je mnogo jeftinije nego u prodavnici....zasto bi naprimer zeleo da kupis dimljena rebarca preko neta za 15$ za kilo kada za te pare u prodavnici mozes da kupis celo prase....(malo preterah :))
http://balkanbuy.com/shop/index.php?action=item&id=582&prevaction=category&previd=8&prevstart=0
.....sada dolazimo do onoga gde se nesto moze kupiti povoljno......ako znate neko bolje mesto od ebay-a dajte link.....Amazon je nekada davno bio cool....dok nisu zabranili obicnim smrtnicima da posluju na Amazonu....sada vise niko Amazon ni ne proverava...

www.zappos.com
je dobar sajt za obucu recimo....ali samo za obucu...da li ce nesto da salju za Srbiju....ko ima zivaca nek proba pa neka javi....recimo i da hoce....a sta kada nesto stigne do carine a cariniku bas trebaju nove patike.....nije da takvih slucajeva nije bilo ranije....zato je jedino knjige bilo bezbedno narucivati....to im sigurno ne treba...
 
I mene to nervira. zasto smo tako jebano zaostali!!!!!
Hocu da narucim jednu knjigu sa ''ballistic publishing'' i kad sam pokusao da se upisem, na toj nekoj listi srbije nije bilo!! A Croatie je bilo!!! popizdeo sam....

Postoji li neki nacin da narucim to, post sa ta kniga narucuje iskljucivo sa tog sitea.
 
Kupovina preko interneta je odlična stvar.

Dok sam živeo u Berlinu išao sam ovim putem:
Prvo proverim cene koje se vrte po radnjama (n.pr: www.guenstiger.de).
Onda skoknem do ebay-a i vidim da li tu mogu da nađem to što želim.

Uglavnom je doživljaj ekstra.
Pogotovo na eBay-u jer se takmičite sa ostalim čalnovima oko predmeta koji želite da kupite.
Ali je još zanimljivije ako prodajete nešto preko eBay-a.
Sedite pred računarom i n svakih 5 minuta refreshujete stranicu da vidite da li je cena skočila.

Amazon sam nekoliko puta koristio.
Sve radi kako treba.

-----------------------
Verujte u budućnost!
Limundo.com >> Aukcija broj 1 u Srbiji
 
Kupovao bih sve sto mi treba.
Posto se bavim racunarim i volim tehniku uopste, to je ono sto bih uzimao.
Ali ja kada hocu da kupim SND lemilicu u Srbiji, ja samo mogu da odem u MikroPrinc i da je uzmem za 500€, a ne e-bayu ista takva za 200-250€.
Zatim, odecu isto tako.
Ja inace uzimam uglavnom neke original stvari, ali ne uzimam nikad na kilo. Vise volim jednom da platim i duze vremena da nosam, nego svaki dan kad obucem nesto kinesko i gledam da li se negde rasilo (zadnji put sam na nevidjeno kupio tri para K Swiss patika, koje mi je doneo kum iz Svajcarske i mnogo su bolje no bilo koje sto se mogu naci u Srbiji, a i povoljnije su 2x nego bilo koje u Srbiji).
Da ne tupim dalje, ima dosta stvari koje bih kupovao, kako ja, tako i mnogi drugi.

Za projekat koji radi privredna komora Srbije sam nesto cuo, ali ne znam kako ce sve to funkcionisati, e verujem da ni oni nece nesto uzeti, makar 1%.
 

Back
Top