herpes

Na strani 7 imas temu genitalni herpes,ako te interesuje oralni tip nastavi pitanje pod tom temom.Ali u principu prica je ista,virus je sakriven u ganglionu nerva i svaka promena stanja organizma dovodi do budjenja virusa i pojave klinicke slike.Malo toga mozes uciniti na tome da sprecis pojavu istog,probaj da odrzavas imunitet jakim.
Pozdrav!
 
Anonymous:
imam problem sa herpesima izlaze mi na svakih 20 ak dana interesuje ma zasto i kako mogu to da sprecim
Mozda zvuci neverovatno, ali citala sam negde da karmin igra veoma veliku ulogu u celoj prici.
Ne znam da li ga koristis, ali mozda u tome i ima istine. Kao mala sam redovno imala po 2-3 komada na ustima, viru merc, cinkova mast, kaladont....., ali nikakvo trajno resenje. Mislim da je sve prestalo od kako sam pocela da se sminkam, ili je barem sve u mnogo manjoj meri. Ne verujem da mi je imunitet jaci sada, posto mnogo vise bolujem nego ranije.
Ne znam, probaj!
 
i ja imam problem sa herpesom (pojavljuje mi se iznad gornje usne) i strasno se nerviram kad "proradi". Ipak, bas od jedne doktorke sam cula da ako se primeti na vreme da on hoce da izbije, moze da se spreci pojava plikova tako sto se to mesto trlja alkoholom. Meni nekad uspe, nekad ne... verovatno u zavisnosti od toga kad osetim da ce se pojaviti.
I kad se pojavi ima pomoci: obican pekarski kvasac se pomesa sa malo vode i vrlo malo brasna i to se namaze preko plikova. Verovatno deluje zbog B vitamina, ali kad se ostavi da se osusi, jako dobro isusuje i obolelo mesto i sve prolazi mnogo brze. Meni se cini da je najbolja "propobaza" - pomaze mi mnogo vise od interferona ili aciklovira.
 

Back
Top