ortogonalne projekcije

krznaric

Početnik
Poruka
3
Da li neko ima neki dobar materijal o ortogonalnim projekcijama, ili jos bolje, neku dobru knjigu o tome? Mene zanima sledeci problem: Dokazati da se svaki trougao ortogonalnim projektovanjem moze preslikati u jednakostranicni?
 
evro:
Cekamo resenje!!!???

Pokusao sam i nema sanse da se predstavi ovde, mozda u nekom drugom programu, ali nisam ni siguran da je ovo resenje potpuno! Bilo bi dobro da krznaric kaze odakle mu zadatak,da li sa faxa, sa kog, ili iz srednje skole, koje sve teoreme smeju da se koriste, to bi bila pomoc! Onda ako budem siguran da je ovo resenje, videcu da nadjem onaj program za matematicke zadatke pa da ga preko njega ubacim! Slika za zadatak naravno nije u ravni , tako da je bas zeznuto!
Jesi li ti mozda resio?
 
Pazi, mislim da sam resio ( necu reci da sam siguran), ali stvarno nemam pojma kako to ovde da predstavim, a slika je mozda i najvaznija u dokazu! Ako neko zna neki nacin, kako se to inace radi na netu, ne znam! Mogu samo da ti kazem da nisam nista vise koristio od odnosa stranica u pravouglom trouglu (sin ,cos..) i osnovne aksiome u geometriji, zato je slika i najvaznija!
 

Back
Top