JAVA programiranje

e odlicno sto vec ima tema

sto mrzim kad krenem da uradim nesto a nemam alat...onda dok nadjem alat prodje me volja i ebiga nista od ucenja jave ;)

ljudi - STA i GDE da poskidam da bih lepo mogao da, kao u pokojnom pascalu, jelte, lepo otvorim programce, iskucam kod i odem na compile>build i gotov exe fajl?

daklem, ako neko vec koristi neka mi da link ili neka preciznija uputstva, sta da skidam, a sto je dzabe i moze da radi duze od mesec dana a da ne iskace "please wait 3457h or consider registering"

e, pa tako, nadam se pomoci, a sad odo da kopam dalje u potrazi za pravim linkom :D
 
btwn nasao sam ConTEXT i deluje simpaticno ali previse natrpan i na prvi pogled neorganizovan, ali nema kompajler nego moze da se podesi da se poveze sa vec instaliranim tako da mi nista ne znaci...

e delphi...sto je to lepota jedna - otvoris i sve ti tu na dohvat misha. u pet klika dobije se chudo program...
 
Jel zna neko kako da se napravi izvrsni fajl u eclipsu? Radim neki seminarski za fax, i NAZALOST mora u javi, a mrzi me da guglam. :D

Peruzzi:
e delphi...sto je to lepota jedna - otvoris i sve ti tu na dohvat misha. u pet klika dobije se chudo program...

I Visual Basic je uz rame sa njim. Dosta je i laksi, ali Delphi je stvarno nesto posebno.
 
Jel zna neko kako da se napravi izvrsni fajl u eclipsu? Radim neki seminarski za fax, i NAZALOST mora u javi, a mrzi me da guglam.

Eclipse 3.5 (Galileo) ima integrisan FatJAR koji omogucava lako kreiranje JARa, idi na File->Export...->Runnable JAR


P.S. ali istovremeno i VB i Delphi služe samo za programe u 5 klika, ništa ozbiljnije
 
Poslednja izmena:
Nećeš to ni shvatiti dok ne budeš radio na nekom projektu gde je skalabilnost važna tj da projekat počne kao manji demo projekat, da postepeno raste i naraste do ozbiljnog projekta koji je debelo uvezan u enterprise okruženje. Ali za to je potrebno da se zaposliš. Ja sam radio 6 meseci u Delphiju na održavanju aplikacija i to je horor, a već 3 godine radim na razvoju raznih Java aplikacija koje će zameniti te stare Delphi aplikacije, neuporedivo je.

Što se VBa tiče, to je najobičnija igračka i niko iole ozbiljan ga ne uzima u razmatranje. Veruj mi, sa Javom imaćeš siguran posao narednih 20 godina minimum.
 
Moze li neko od vas da mi pomogne ? Treba mi da dobijem 5 :D. .Zavrsiti ovaj pr koji izracunava max niza:
//max niza
class MaxNiza
{public static void main(String[]args)
{int niz[]={1,6,4,8,21,9,12,2,3,5}
int i,j;
for(i=0;j<=9;i++)
for(j=1;j<=10;j++)
if(a>a[j])
t=a;
a=a[j];
a[j]=t;
 
Moze li neko od vas da mi pomogne ? Treba mi da dobijem 5 :D. .Zavrsiti ovaj pr koji izracunava max niza:
//max niza
class MaxNiza
{public static void main(String[]args)
{int niz[]={1,6,4,8,21,9,12,2,3,5}
int i,j;
for(i=0;j<=9;i++)
for(j=1;j<=10;j++)
if(a>a[j])
t=a;
a=a[j];
a[j]=t;


Jeste li ucili u skoli pravila o pisanju u javi?
http://java.sun.com/docs/codeconv/

Kod:
/**
 * Program koji odredjuje najveci broj u datom nizu
 * @author ime autora
 * @version 22.03.2010
 */

public class Array {

    public static void main(String[] args) {
        int[] array = {1,6,4,8,21,9,12,2,3,5}; // niz u kome se trazi najveci clan
        int maximum = array[0];   // na pocetku je prvi clan maximum
        for (int i=1; i<array.length; i++) { // pomocu ciklusa for se "procesljava" niz, array.length je duzina niza
            if (array[i] > maximum) {        // testira da li je broj na i-toj poziciji veci od maximuma
                maximum = array[i];   //ako je veci tu vrednost cuva do promenljive maximum
            }
        }
        System.out.println ("Najveci broj u nizu je " + maximum + "."); // na stanardnom izlazu prikazuje maximalnu vrednost
    }
   

}

Samo napisi svoje ime kao ime autora i napisi odgovarajuci datum (sve omentare mozes da obrises. napisao sam da bi video sta koji kod radi)
 
Poslednja izmena:
Jeste li ucili u skoli pravila o pisanju u javi?
http://java.sun.com/docs/codeconv/

Kod:
/**
 * Program koji odredjuje najveci broj u datom nizu
 * @author ime autora
 * @version 22.03.2010
 */

public class Array {

    public static void main(String[] args) {
        int[] array = {1,6,4,8,21,9,12,2,3,5}; // niz u kome se trazi najveci clan
        int maximum = array[0];   // na pocetku je prvi clan maximum
        for (int i=1; i<array.length; i++) { // pomocu ciklusa for se "procesljava" niz, array.length je duzina niza
            if (array[i] > maximum) {        // testira da li je broj na i-toj poziciji veci od maximuma
                maximum = array[i];   //ako je veci tu vrednost cuva do promenljive maximum
            }
        }
        System.out.println ("Najveci broj u nizu je " + maximum + "."); // na stanardnom izlazu prikazuje maximalnu vrednost
    }
   

}

Samo napisi svoje ime kao ime autora i napisi odgovarajuci datum (sve omentare mozes da obrises. napisao sam da bi video sta koji kod radi)

Hvala ti za ovo.A ucili smo koliko-toliko..Ali tek sad treba da pocnemo uciti pisanje programa sa tastature ili vec kako se kaze,nisam najupucenija.Zato smo ovaj zadatak radili na onaj nacin koji sam navela..
 

Back
Top