Komercijalne vode

2big

Obećava
Poruka
78
Moze li mi neko preporuciti neko jezero, poribljeno gde se placa dnevna dozvola... Secam se da je u blizini Ecke bilo neko jezero, cuo sam da u Erdeviku ima... ali nisam nista nasao na netu. U principu me zanimaju jezera severno od Beograda :) Ako neko moze da mi preporuci neko jezero, kaze cenu dnevne dozvole, lokaciju, pravila jezera (da li se riba pusta odmah po ulovu, da li moze da se nosi, da li postoji limit ulova i sl...) bio bih mu zahvalan.
U Beogradu postojiu Ada Safari ali je i suvise komercijalizovano da bi bilo zabavno :) Znaci nije mi bitan kapitalan ulov koliko odmor kraj vode...
 
Pozdrav!

U Zrenajninu i oko Zrenjanina postoje tri komercijalna jezera, koliko ja znam. Prvo je u Ecki, ako dolazite iz pravca Beograda, odmah posle Stajiceva skrenite u Ecku, pored Begeja, prodje se centar sela i pre crkve levo(mislim da ima putokaz za Lukino selo), predjite most preko Begeja i sa desne strane cete ga videti. Cena dnevne dozvole je bila 300din, u jezeru ima sarana, babuske bele ribe i nazalost 10000000000000000000 amerikanaca(cverglana). Poslednji put, pre oko dva meseca, pecao sam samo njih i to stotinak, pre nego sto sam se okrenuo i otisao. Nemam pojma da li se nesto promenilo(najiskrenije se nadam da jeste) jer su zaposleni bili jako ljubazni i korektni, i bas mi je krivo sto je tako. Pre te navale moglo se dzabe poneti 5kg babuske i ostale ribe, preko se placalo po kg(bilo je oko 80din ako se ne varam), sarani su se svi placali, mislim oko 200-250din/kg.
Drugo jezero se nalazi u selu Muzlja, tik uz Zrenjanin, i nemoguce je objasniti u ovom pismu kako se stize do njega. Najlakse je ovako, pitajte u Zrenjaninu gde je Muzlja, pa u Muzlji pitajte gde su peskare, a na peskarama pitajte koja je Cepeli (C kao cizma) gde se pecaju sarani. Neznam koliko kosta dnevna dozvola i koja su pravila (nikada nisam bio) ali se nadam da neki citaoci ovog foruma znaju.
Trece je jezero na putu iz Zrenjanina za Novi Sad, predje se most na Tisi, pa posle oko 1.5km sa desne strane se vidi uredjeno jezero sa nadstresnicama. Ima putokaz „sportsko pecanje Zabaljski rit”, cena dnevne dozvole je 400din, a ako dodjete posle 14h onda je 250. U jezeru ima sarana cak do 20kg, moze se poneti sarana koliko zelite ali se ne moze odneti komad veci od 5kg. Cena je 200-250din/kg. U kanalu oko jezera ima ostale ribe(babuske i sl), moze se poneti do 5kg a preko se placa mislim oko 80din/kg. U jezeru je nemoguce ista upecati samo na prost secerac, moraju se koristiti aromatizovani kukuruzi iz teglica(licno iskustvo), a zabacujte pored belih stapova koji dele jezero na pola(naviknuti su da ih tamo hrane)
Upravo ovde sam odlucio da prestanem da pecam na komercijalnim jezerima, iako je sve bilo zaista prvoklasno, od sada idem strogo na divlje vode, bez prethodne pripreme i sa prirodnim mamcima. Zelene, crvene gliste, durboci, rovci, crvici, secerac prirodni, obican kukuruz, kuvani mamak od belog i kukuruznog brasna bez ikakvih dodataka itd. Eto, ja, iz inata, idem tako i uzivam, neopterecen da moram da upecam monstruma od 20kg. Bas me briga sta ko kaze i koliko para trosi na industrijske mamce.
Ako postoji jos pitanja- pitajte a ako znam odgovoricu!
 
Jezero u Erdeviku je odlicno za pecanje, bogato je saranom (za ostale vrste ribe ne znam nista precizno), samo sto nije komercijalno i ne postoji dnevna dozvola vec samo godisnja i kosta 8000 din. Zabranjen je nocni ribolov, a ako pecas sarana, i ako nisi u mogucnosti da zabacis minimum 100 m (najblizi panjevi) nemoj ni da ides. Ako razmisljas o razvlacenju zaboravi camci su zabranjeni (osim na daljinsko ubravljanje).

Kod Novog Sada ima komercijalno jezero Crni vir. Nisam nikada tamo bio pa ne mogu da kazem nista iz licnog iskustva ali ga svi hvale. Evo ovde imas nesto opsirnije o njemu.
 
bob63:
Bas me briga sta ko kaze i koliko para trosi na industrijske mamce.

Po meni mnogo su bolji domaci mamci od industrijskih jer su svezi i bez konzervansa. A da ne bi bili skupi (kvalitetan mix kosta preko 3000 din) postoji i alternativa. Moze se napraviti mix za malo para ako se sastojci kupuju na sledecim mestima:

-sve vrste brasna od zitarica se mogu kupiti u prodavnicama zdrave hrane

-kazein (mlecni protein) u prodavnicama proteina za bodybuilding

-eggalbumin (jaja u prahu) ima ga u bolje opremljenim samoposlugama

-riblje brasno se moze naci u poljoprivrednim apotekama itd.

Uz malo truda moze se naci sve sto je potrebno po neverovatnim cenama.

A mogu se koristiti i (izgleda smesno ali deluje) premix za telice i prasak za brzo napredovanje pilica, ima ih u poloprivrednim apotekama.

Boja nije potrebna a po nekoj mojoj filozofiji ni aroma nije presudna. O tome cu neki drugi put.
 
Hvala svima... Najprimamljivije mi zvuci ovo u Eckoj. Samo me brinu svi ti silni cverglani :) Crni vir mi zvuci kao kopija Ade Safari... ako malo dalje zabacis mozes da ubijes nekog preko puta.

Sto se tice jezera u Erdeviku, raspitao sam se malo i usmeno, zaista je zalosno sto toliko naplacuju dozvolu i sto ne dozvoljavaju dnevne dozvole jer svi koje sam upoznao i koji su me pozvali da dodjem tamo ne placaju dozvole jer "znaju nekoga"... Pa ko je onda blesav da im plati!?

Hvala jos jednom :)
 

Back
Top