Kako kako kako

a) čestitam na prodaji
b) zar ti nije nekako super kad znaš da je tvoja slika na nečijem zidu i da neko svakodnevno uživa u njoj? (nije savet za bezbolno pozdravljanje nego me interesuje)
 
Anas kako......
Konkretno postoji jedan triptih ,ogroman,sa kojim sam presla doslovce pola evrope na kufertregeru automobila Januara meseca plasecise da mu se nesto ne desi da ne pokisne (jer bilo je i kise i snega) i jednostavno pod takvim okolnostima nesto postane deo tebe......I jeste lep osecaj da neko zeli i uziva u necemu bas koliko i ti ...i sve je to divno...ali jace od mene je ono sto osecam a to je neka seta i srce me bre boli......
Prodala sam ih jer sam prinudjena ,zelim da investiram u sledeca platna i jos ponesto...ali boli brate...
 
DjuraMornar:
Anas kako......
Konkretno postoji jedan triptih ,ogroman,sa kojim sam presla doslovce pola evrope na kufertregeru automobila Januara meseca plasecise da mu se nesto ne desi da ne pokisne (jer bilo je i kise i snega) i jednostavno pod takvim okolnostima nesto postane deo tebe......I jeste lep osecaj da neko zeli i uziva u necemu bas koliko i ti ...i sve je to divno...ali jace od mene je ono sto osecam a to je neka seta i srce me bre boli......
Prodala sam ih jer sam prinudjena ,zelim da investiram u sledeca platna i jos ponesto...ali boli brate...

Što reče Divlja, i mene sad boli. Kako si to samo tužno rekla. Razumem te potpuno. Jedan deo sebe dala si nekom drugom. Jel tako to osećaš?
 
Apsolutno...
Znas na tom triptihu su 3 coveka....veca od mene....dozivljavala sam ih kao zive ljude...mora da sam odlepila...tim vise mi to teze pada. sad sta je tu je. Gotovo je. Ali uopste nije prijatno.
 
Ti si sa ta tri čoveka "živela" ko zna koliko dugo. Dala im sebe, provela dane i noći sa njima, i na kraju si sve to trampila za pare. Ako to tako gledaš, onda je osećaj, blago rečeno, ružan. Al, ajd okreni stvar. Kao slikar, nadahnuta si od Boga da radiš to što radiš, ne zbog sebe, nego zbog drugih.Ne možeš slikati i čuvati svoje slike samo za sebe ! To bi vremenom bilo nemoguće, a priznaćeš i vrlo sebično s tvoje strane.Ti živiš i radiš zbog ljudi. E sad, ko ima para platiće za sliku. Ko nema, gledaće je na nekoj izložbi. Kad budeš bila u prilici, sačuvaćeš neki svoj rad samo za sebe. Nadam se da će ti to vreme doći brzo. ;)
 

Back
Top