Novo: Elazar

marlowe

Zainteresovan član
Poruka
181
Udruženje za promociju i produkciju stripa (www.upps.org.yu) objavilo je svoje prvo izdanje - strip album Elazar autora Dejana Nenadova, akademskog slikara koji živi u Amsterdamu. Udruženje je formirano s ciljem promovisanja stripa kao medija u našoj sredini i njegove popularizacije, a Elazar se smatra jednim od najvećih ostvarenja srpskog stripa uopšte.
Prva promocija Elazara održaće se u Novom Sadu, u petak 15. 09. u Klubu obožavalaca stripa (ul. Kralja Aleksandra 10 - pasaž preko puta "Trčike") u 18.00 časova. Sledeća promocija planirana je na Salonu stripa u Beogradu krajem meseca. Evo podataka o izdanju i naslovne strane koju je Dejan Nenadov uradio specijalno za ovo izdanje:
Naslov: Dejan Nenadov: Elazar
Izdavač: UPPS (Edicija Horizonti, knjiga 1)
Strana: 64
Format: A4
Štampa: Crno-belo
Korice: Kartonske (sjajna plastifikacija)
Papir: Kunstdruck
Cena: 390 din
Tiraž: 500

dekifw2.jpg
 
Kaa:
...S` tim sto je to ipak reizdanje...original se pojavio desetak godina unazad...a Nenadov definitivno nije nepoznat ovdasnjim starijim citaocima...

Nisam bas siguran da razumem. Nigde ne pise da je Elazar premijerno ostvarenje, naprotiv - pise da se smatra jednim od najbolji srpskih stripova uopste.
Takodje, nikakav original se nije pojavio desetak godina unazad - Elazar je izlazio pre dvadesetak godina u Yu stripu i Spunk novostima, a Kondor je onda '88 izbacio album.
 
[/QUOTE]objavilo je svoje prvo izdanje - strip album Elazar autora Dejana Nenadova, akademskog slikara koji živi u Amsterdamu. Udruženje je formirano s ciljem promovisanja stripa kao medija u našoj sredini i njegove popularizacije, a Elazar se smatra jednim od najvećih ostvarenja srpskog stripa uopšte.
Prva promocija Elazara održaće se u Novom Sadu, u petak 15. 09. u Klubu obožavalaca stripa (ul. Kralja Aleksandra 10 - pasaž preko puta "Trčike") u 18.00 časova. Sledeća promocija planirana je na Salonu stripa u Beogradu krajem meseca.
...`se pominje negde "Kondorov" album?(u pravu si,nisam bio siguran za godinu...ali prilicno sam siguran u postojanje istog posto sam vlasnik jednog od primeraka...)
- iz tvog teksta se da izvuci zakljucak da je ovo promocija i autora i stripa u Srbiji...a epizoda sa bunarem je premijeru imala u Stripoteci.
Toliko o nedoumici...
 
Kondorov album, pored toga sto je tehnicki inferiornije uradjen, objavljen je u Hrvatskoj, u malom tirazu za tadasnju drzavu od 24mil, brzo je distribuiran po bibliotekama i najveci deo tiraza prodat je u Hrvatskoj, preciznije u Slavoniji. U Srbiju je doslo vrlo malo primeraka, o tome imam direktna svedocanstva.
U svakom slucaju nase je misljenje bilo da je stasala nova publika koja nije upoznata sa ovim ostvarenjem, a mi smatramo da ono to svakako zasluzuje, a i da starija publika u velikom broju nije bila u prilici da nabavi ono staro izdanje zbog pomenutih cinjenica.
Da li smo pogresili - pokazace vreme.
Licno, i ja bih voleo da bude sto vise premijernih ostvarenja, i nasi ce se napori kretati u tom smeru, ali verujem da je ovo pravi nacin da se otpocne edicija jer Elazar zaista smatramo jednim od najboljih ostvarenja srpskog stripa.
 
Update:
Album Elazar može se nabaviti direktno preko maila: uppsmail@gmail.com, ili na sledećim prodajnim mestima:

Beograd:
- Striparnica Darkwood
- Striparnica Alan Ford
- Striparnica Omen
- Knjižara Plato (Knez Mihajlova ulica)
- Knjižara Plato (pored Filozofskog fakulteta)
- Knjižara Beopolis

Novi Sad:
- Klub obožavalaca stripa
- Knjižara Ljubitelji knjige
- Knjižara Solaris
- Knjižara Stari prostor (preko puta Isidorine gimnazije)

Zagreb:
- Striparnica Libellus
 

Back
Top