DA LI JE BOLJE ZIVETI U GRADU ILI NA SELU

Selo ili grad


  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
whitenicky:
Nego sta nego je bolje , nema guzve u saobracaju , nemas glupog interneta :lol: , nemas dosadnih penzosa , nema foliranja ko ima bolje patike, mobilni , auto .... vozis samo traktor i cuvas krave na livadi , zar nije cool :)
Nema guzve u saobracaju,imas glupog interneta,imas dosadnih penzosa koji svakome svaki korak znaju,ima foliranja ko ima bolje patike,mobilni i auto,nemaju svi traktor i krave.a da je cool ,jeste cool.Zivela sam 17 godina u gradu ali ovo mi se vise svidja.Ovo je vojvodjansko selo ali poznajem i zivot u planinama.U takvo selo lepo je otici na odmor ali ziveti tamo je tesko.
 
KOCKARKA:
Nema guzve u saobracaju,imas glupog interneta,imas dosadnih penzosa koji svakome svaki korak znaju,ima foliranja ko ima bolje patike,mobilni i auto,nemaju svi traktor i krave.a da je cool ,jeste cool.Zivela sam 17 godina u gradu ali ovo mi se vise svidja.Ovo je vojvodjansko selo ali poznajem i zivot u planinama.U takvo selo lepo je otici na odmor ali ziveti tamo je tesko.

Ziveti na selu je tesko zato sto ljudi moraju tokom cele godine da se razbiju od posla ( poljoprivreda ) , a pare im od drzave kasne i po godinu dana . Seoska atmosfera ravna je nuli , mrtvo je selo tokom celog dana jedino uvece poneko izadje da popije jedno picence u kaficu i cevci ga celu noc , jadno ali istinito :wink:
 
ja imam strica u dragachewoo...i imam sestru od strica upisala srednju...s obzirom da je bila vukovac u osnovnoj upisala je gimnaziju...i eto od prvog je ovde...bila 10tak dana kod drugog strica al tamo neeezdrava atmosfera pa doshla kod mene dok ne nadje neq sobu il stric ne pazari garsonjery...i sad mala je tu uchi po ceo dan...ja je jedan dan izveo u shetnju odushevila se kao kafitji ovo ono...al ne sme da izadje sama samo do shkole koja je nedaleko...a nije nashla drugare da izidje jelte s njima...i sad ja razmishljam moja sestra je verovatno jedna od onih koje sam ja paaa recimo da se nisam druzhio sa takvima...a nije ona kriva...misim ok ne zna ona shta je vans i sve al dobra je misim kapira sve...jadno je to prilichno...a ljudi satanizuju neprestano selo...nekima je to tako odvratno i sinonim za prostotu i shta ja znam...nope meni nije...nije me sram ni stid da kazhem da sam poqshavao da muzem kravu da sam qpio shljive il kopao il chistio shtalu...ne vidim nishta gadno il pogreshno u tome...seljak je postao sinonim za retarda kako se to dogodilo ostaje misterija...za neke su kajmak i dzemperi srpski brend dok o seljacima iliti autorima brenda misle sve najgore kao o nekom oloshu...niko se ne setja da je 90% nashih pradeda upravo sa sela...no to je samo josh jedna od niza nepravdi sa kojima se susretjemo u ovom umobolnom sistemu...
odushevio me nedavni razgovor sa jednim zanimljivim likom...moj komshija koji ima nekih 28-30god...radi u tifaniju svi ste chuli za tooo radi sve shto kazhe gazda moglo bi se retji da je desna ruka...i skoro dobio shengen ovo ono...i planira kao i masa ljudi - da pali preko...kazhe ima kombinaciju bla bla u shta ne sumnjam...i da zaradi kesh da se vrati i da pokrene neshto...ocheqjem kafitj butik pljeskavice ko vetjina...medjutim kazhe chovek da tje da otvori farmu svinja...kazhe poznaje par ljudi shto imaju klanice i raspitivao se neko vreme stavi mi cifre na sto i stvarno fin posao...ne mnogo ulaganja+kratko vreme otplate+nije zahtevan posao=dobra kombinacija...

chovek s najboljim narukvicama na forumu wajtniki mi poslo link do teme
Zamolio bih Bozu ADMINA da otvori podforum POLJOPRIVREDA i da budem tamo glavni moderator @whitenicky - king, a glavni za zemljoradnju @PLESsitihDEMONA , svinjarstvo @Antun Tun , vocarstvo @banegad, povrtlarstvo @batka_mija, govedarstvo@krvolok ,oprasivanje i pesticidi @TOMAX , povrtlarstvo @Dlakava_Strvina


bravo niki bravo care urnebesna fora...ti si bog za shalu i zajebanciju...rtrd...
 
Volim Beograd, ali volim i Rim, Milano, Firencu.......volim gradove....
 

Prilozi

  • baletancici saki.gif
    baletancici saki.gif
    8,7 KB · Pregleda: 45
Cuo sam rmisljenje seljaka o zivotu u velikom gradu . "Ovde smrdi, kako pijete ovu vodu?, Ja ne bi zaspao ovde nikad, .." A ako dodju kolima ti je toliki problem da ostave kola na ulazu pa pesice... Mislim da ko je navikao na potok i slavuje nece u grad nikakao .Ja ne volim selo ,dosadno mi ,nemam temu ... ne volim pivo ispred zadruge, riku svinja i vezanih krava.
 
Ja sam urbana seljanka :lol: :lol: :lol:
Odmah bi otišla u selo, ali mi mama i tata ne daju... kažu rođena si u Bg i tu ćeš UMRETI... ali čim porastem idem na selo, jer mislim da je bolje zamo živeti.
Mrzi me sad da kucam, ali navešću sve razloge i onda ćete svi iz gradova otići u sela i sela će postati gradovi, a gradovi sela.... pa ćemo se opet vraćati u sela (ranije gradove)... i tako sve u krug
Eto! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top