Kosta puno, ili ne?....

lyriza:
Mady, kao prvo ja se uopste ne ljutim...kao drugo shvatam da si osetljiva na ovu temu, jer si i sama astrolog...ali da li ti slusas sta ja pricam? pa stvarno ne mogu peti put da se navracam na isto....jesam rekla da treba da se radi besplatno? ili za neke mizerne novce? pa ja znam koliko je truda i rada potrebno i ulozeno, na kraju krajeva za svaku profesiju je tako....pa mislis da su drugi ljudi kod nas u boljoj poziciji? pa zar mora neko od dva klijenta da zaradi neciju mesecnu platu? naravno, ima ljudi koji to sve sebi mogu da priuste...ali ja dizem glas za one kojima je preko potrebna pomoc, ali ih niko ni ne vidi ni ne cuje, jer ne mogu da plate....
nisam osetljiva i ne ljutim se ja na tebe, opusti se. :)
nego ko ce odrediti sta su "mizerni novci"? trebalo bi da budete svesni da je za jednu iole normalnu analizu potrebno puna dva radna dana posvetiti pripremi i analizama - i treci naprimer tome da klijent dodje i ostane dok ima pitanja. ne mogu da odredjujem ko koliko treba da naplacuje, ne mislim da to iko ikome treba da radi. ako je taj covek odredio tu cenu, veruj da nije slucajno vec sigurno ima posla. pa neka mu je sa srecom - ko zna zasto je dobro sto ga ti sebi ne ozes priustiti?
ja sam godinama prizeljkivala da odem kod milekica, pa sam se na kraju (bio mi je preskup, zaista) i sama polako pocela baviti astrologijom, i upoznala ga nekoliko godina kasnije licno (mada mi vise tumacenje nije bilo potrebno), i vodila sestru i par prijateljica kod njega. sve to ima svoje, veruj ;)


lyriza:
recimo da je meni sto pre potrebna operacija srca, i naravno ja cu otici i potraziti najboljeg hirurga koji postoji....ali sta se desava, ja kod njega u ordinaciji, a on mi "sapne" kako moram ispod ruke da mu dam 2 000 eura, ili nista od operacije...jer on je Boze moj, grijao stolicu 6 godina, plus specijalizacija, a sada radi za 300 eura.....
e, jel kuzis sada sta zelim da kazem?
pa eto, a humanost? ok, astrolog bi trebao biti bolji jer............... sta - astrolog nije vidovnjak, nije "rodjen sa darom" nego je ucio. ne kayem da nema vidovnjaka ali sada nije o njima rec.
 
i stvarno nije problem sto sebi to ne mogu da priustim ....kao sto vidis ova tema je zapoceta pre dva meseca, a doticnu osobu sam kontaktirala pre nekoliko dana....ali mi je zao ljudi kojima pomoc treba a ne mogu da plate...
i znam da ima i astrologa koji se puno muce, i da medju njima ima samohranih majki....znam da nije sve crno-belo....ali mislim da ljudima treba malo drugaciji pristup...recimo, da od svake osobe koja ih kontaktira traze podatke, pa neka na brzinu pogledaju ko je kakav slucaj, ko je bolestan a ko nije, ko moze da ima plati a ko ne moze....mislim da im to ne bi bas oduzelo previse vremena od zivota...
 
Da se ukljucim u temu,astrologijom sam poceo da se intenzivno bavim pre 2 godine a zanimam se vec 16-17 god Bas zbog kvazi-astrologa sam poceo detaljnije da je ucim ali za svoju dusu i za moje prijatelje poznanike....Video sam da mnogo vise znam od raznih likova po raznim emisijama koji bukvalno coveku u dve recenice kazu da je ludak pa genije pa da ce imati pozar u kuci a u sledecoj da je poplava(valjda misli da kad budu vatrogasci gasili pozar naprave poplavu)mnogi napamet nauce znacenje simbola aspekata i redom citaju ne obracajuci paznju na snage istih
Za naplacivanje usluga astrologa se slazem ali. bih ipak prvo istakao da astrolog treba klijentu pomoci da bi mu to naplatio kao i advokat,arhitekta, psiholog,......kako bi to izgledalo? Pozoves astrologa i on ti kaze nekoliko bitnih cinjenica iz zivota pa par stvari iz buducnosti i posle kaze ako mislite da sam ja vama od koristi moja je cena 50,100,200,300,......10,20,30,,,,,,eyra.Nakon sto klijent proceni prihvati ili odbije i kraj price.Verujte kada nekome kazete dosta konkretnih stvari nece zaliti novce.
Medjutim ako klijent pozove i vi mu kazete dodjite cena je ta i on dodje a za tu cenu dobije sarenu lazu e to je vec prevara.Nema utehe za njega sto zna da se taj astrolog nece proslaviti osecaj prevare je prisutan...zar ne?
meni je astrologija hobi ucim je jer me interesuje imam dva druga izvora prihoda.i ne naplacujem konsultacije a za neko detaljnije misljenje upucujem ljude kod boljih a koji su bolji?Kako da ga uputim kod nekoga za koga i sam mslim da ne zna?
 
pa tome i sluze astro centri, i meni je nejasno cemu toliko buke oko toga.
tako lepo mozete u 10 minutnom razgovoru proveriti ko koliko zna, pa ako ste zadovolji zakazite lepo kompletnu konsultaciju - uzivo, povoljnije je nego da vijate po bgd-u astrologe i proveravate ko je kako kojim od njih bio zadovoljan placajuci po 50 - 200 eura po konsultaciji.
 
Pa i advokati i neki alternativni lekari imaju ono: prva konsultacija ili terapija 20 ili 30 minuta besplatno...
advokat , da bi klijent prvo proverio da li je taj advokat dobar za njegov slucaj, i advokat da bi video da li on to moze da obavi...
a sto se lekara tice, pacijent moze da bude nezadovoljan posle prve terapije, a platio je....
mislim da je to fer....
 
imao sam nazalost takvih iskustava jer ja sam covek koji se na svojim greskama uci (a pametan na tudjim) pa cu jos nesto reci ako cemo fer jel? i ta kratka provera oduzima neko vreme i naravno da treba platiti simbolicno tek za kafu.A za lekare hirurge....pa ljudi su proveli silno vreme nad knjigom a da ne pricamo koliko su morali platiti da bi se uopste i upisali na faks klasicna ekonomija-ulozio sam 20-30 000 eura u skolovanje ali kad se zaposlim ocekujem da mi se to vrati zar ne? a kako kad je plata 300€? a on je morao debelo da pdmaze nekoga za upis.....
 
i astrolog koji se ozbiljno bavi time mora da je u toku da cita znaci trosi vreme na doobuku...pa programi kostaju knjige literatura razna.i to sve kosta ali dokazi se i naplati.
i ako nisam dobro shvacen to je zbog merkura u ribama
 
mandrak-21:
imao sam nazalost takvih iskustava jer ja sam covek koji se na svojim greskama uci (a pametan na tudjim) pa cu jos nesto reci ako cemo fer jel? i ta kratka provera oduzima neko vreme i naravno da treba platiti simbolicno tek za kafu.A za lekare hirurge....pa ljudi su proveli silno vreme nad knjigom a da ne pricamo koliko su morali platiti da bi se uopste i upisali na faks klasicna ekonomija-ulozio sam 20-30 000 eura u skolovanje ali kad se zaposlim ocekujem da mi se to vrati zar ne? a kako kad je plata 300€? a on je morao debelo da pdmaze nekoga za upis.....

da ali tu sad dolazi pitanje humanosti....lekari su izabrali svoje zanimanje iz humanosti, jer zele da pomognu bolesnima....bez obzira na to koliko to skolovanje kosta..
ako imamo znanje da pomognemo drugom a zanimanje smo izabrali iz humanosti, zbog cega ostaviti coveka da pati i da se muci ako nema para...e vidis tu nema humanosti...
onda dolazimo do paradoksa da samo oni koji imaju para za skolovanje za lekara, mogu da postanu lekari,znaci oni bogati.....bez obzira da li zanimanje biraju iz humanosti ili iz zelje da postanu bogati, i da dobro zaradjuju....zbog biznisa...
a oni koji su stvarno humani i mozda mnogo humaniji i talentovaniji i koji bi bili verovatno mnogo bolji lekari od postojecih ne mogu da se skoluju na medicinskom fakultetu jer nemaju para...
ja znam mnogo omladine koja se muci da zavrsi neke fakultete, radeci, uzimajuci kredite za skolovanje koje posle moraju da vrate, a gde je novac za stan i hranu, i pre svega gde je san i odmor u svemu tome.....
na kraju sve se svodi na to ko ima bogate roditelje a ko nema......
ja sam videla ovde gomilu lekara koji sigurno zaradjuju mnogo para, ali sve sto rade je pregledaju, salju na snimanja, i salju dalje, naplate i zdravo....ali ne lece..
ako neko ima tumor na mozgu, iskasape ga pa posle kazu: sta ti bog da...
nakljukaju te lekovima....i to je medicina?
...i humanost......
 
i astrolog koji se ozbiljno bavi time mora da je u toku da cita znaci trosi vreme na doobuku...pa programi kostaju knjige literatura razna.i to sve kosta ali dokazi se i naplati.
i ako nisam dobro shvacen to je zbog merkura u ribama

Da da merkur je cudo

ako hoces da vidis necije misljenje i namere samo mu pogledas merkura ,mada i dok citas diskusiju na forumu mozes skapirati kakav je ciji merkur.
Pa recimo onaj koji je ostecen kvadratima daje histericne osobe koje namecu svoje stavove po svim pa i astroloskim pitanjima.
Zanimljiva mi je transformacija ostecenog merkura iz lika u lik iz narjecja u narjecje i sl
E jesam puno potrosila na ucenje i kurseve ali ne zalim bar sam naucila da provalim neke osobe i njihove postupke.
 
A kako merkur voli da laže i krade i ima negativne osobine neki će se i lažno predstavljati
posebno merkur u strelcu jer je tu pao, a ima i komplex jupitera pa stalno hoće da bude veći nego što jeste, i to naročito u ženskim horoskopima
 

Back
Top