uradite ovaj test

DisMisaL:
Zamišljam beskraj, koje se ne može pogledom obuhvatiti, prostranstvo peska, danju smeđe-narandžaste boje, pod užeglim zracima sunca, kako iz sebe isijava čežnju za nailaskom oblačka, koji ne mora doneti kišu, ma koliko ona uvrelom tnu bila potrebna, dovoljno je i samo za trenutak da preko tla rasprostre svoju senku, i ublaži svakodnevno iščekivanje noći, kada plavetnilo neba smenjuje tama prošarana zvezdama, a boje dobijajaju sivo-crvene tonove. Tu i tamo iz peska iskače po koja stena, poput ostataka stoletne utvrde, izobličene pod vetrom. Vetar u pustinji se oseća, miriše i čuje kao muzika, dok se igra sa peskom, sa kamenom, sa nebom i sa ljudima, ostavljajući za sobom ožiljke i šare na tankoj kori podloge koja mu ne dozvoljava da isisa sav pesak i odnese ga daleko negde, gde bi njime mogao ispuniti mora i prekriti planinske vrhove, ostavljajući samo prazan bazen tu gde se sada nalazi pustinja. Među stenama, u šupljinama koje su vetar, pesak i vreme načinili, mogu se zateći oblici života, poneka biljka, životinja i insekt. Ovde je sve umanjeno, veličina je ostavljena za beskraj, ali oni koji nisu večni kao pustinja su joj se morali prilagoditi, izboriti za svoj osptanak zadovoljavajući se malim koje im se pruža. Retki nailasci kiše, uglavnom samo jednom godišnje, a neretko ni tada, ipak učine da oživi sva ta priroda koja se skrila pod peskom i u stenama, živeći za taj jedan trenutak.

Beskraj pustinje odjednom prelazi u zeleni zid nepristupačne šume. Gusto izniklo drveće koje se upire put neba i kroz svoje krošnje propušta tek poneki zrak svetlosti. Između stabala je izniklo šiblje i žbunje, otežavajući prolazak svima, osim sitnim šumskim životinjicama koje su se u njemu sakrile od mene. Vazduh je nekako težak, pomalo ustajao, i nema više onog vetra kao u pustinji. U sebi nosi miris nečega stranog, prepoznajem da se radi o paljevini. Iznenada cela šuma gori, plamen preti da zahvati i mene, počinjem da bežim. Bilo kuda, bez obzira na prepreke, dok mi granje i trnje cepa odeću i zaseca telo i lice, što brže, samo da me vatra ne stigne i ne budem spaljen zajedno sa šumom, koja je do pre samo neki trenutak bila oaza života, a uskoro će od nje ostati samo ogoljena površ, na kojoj će se odigrati borba između izdanaka nekadašnje šume i pustinje, koja će neumoljivo koristiti priliku da proširi svoj beskraj. Za mene izgleda da je već kasno, jer nema se kuda pobeći, vatra me je okružila sa svih strana i njeni plameni jezici bestidno nasrću ka meni, spremni da me sobom pročiste od svih grehova koje još nisam počinio. Ali nije sve gotovo! Sa neba, poput viteza spremnog da pritekne u pomoć žrtvujući sebe, nailazi oblak noseći kišu. Krupne kapi počinju da padaju svuda oko mene, ispočetka retko, naizgled bezuspešno se trudeći da zaustave nalet plamene stihije, ali kapi postaju sve češće i gušće, i ubrzo poput vodenog tepiha neumoljivo gase i poslednju iskru požara-skrnavitelja. Ali taj čin, ma koliko sretan za šumu, meni donosi novu nevolju. Kiša i vatra u svom sukobu troše vazduh, i ubrzo ostajem bez daha. Pitam se da li ću biti dovoljno jak da izdržim, da li će proće dovoljno brzo ili… Svest počinje da se mrači i prestajem da se pitam, dok mi se u glavi javljaju slike pustinje, koja je takođe u ovom času dobila vodu, i kako sada svi oni skriveni pustinjski cvetovi iznenada niču u svom punom sjaju, i kako svi pustinjski stvorovi začuđeni izviruju iz svojih rupa i pećina, izlaze na kišu kako bi osetili nešto tako različito od onoga što svakoga dana čini njihovo životno okruženje, uživajući u oniim lepotama koje njihov svet otkriva samo u retkim prilikama poput ove…

Budim se. Da li sam živ? Oko mene je praznina, koju okružuju nagorela stabla i spaljena zemlja. Nekako, sve je bezlično i sivo i podseća na san. Polako se podižem i odbacujem košulju, pocepanu i spaljenih rukava. I tu, na zemlji kuda sam je bacio, ugledam kocku šećera. Mala, najobičniju kocku šećera, kakva se tamo negde, gde postoje kuće I domaćini, iznosi pred goste sa čašom vode i kafom. Ovde, i posebno u ovom trenutku, ona predstavlja čudo. Držim je u ruci, lagano, pazeći da je ne izmrvim i čudeći se kako se nije istopila. Dok razmišljam šta ću sa njom, nailazim na šistinu nasred koje zatičem neobičan prizor: Drvene merdevine, trule i nepravilnog oblika, sa pokojom puklom prečkom, a za njih vezan konj, siv, sa crnim pegama. Griva mu je uredno potkresana, kopita potkovana, a leđa deformisana na način koji govori da je na njima stajalo sedlo. Ali od sedla, kao ni od jahača, nigde ni traga.

Priđoh da ga pomazim, kad on zarza i krenu da udara kopitom o zemlju; bi mi odmah jasno da se nešto psprema. I zaista, na nebu se pomaljao novi oblak, ogroman i mračan, kao da se duri što je zakasnio na poprište nedavnog sukoba. Nošen vetrom koga više nije kočila šuma, ubrzo jwe dospeo iznad nas i počeo da iskazuje svoj gnev puštajući gromove da udaraju po ostacima šume, dok je vetar kovitlao kišu I stvarao oluju. Konj se sve više uznemiri, te ga odvezah i dadoh mu onu kocku šećera. I tada se desi nešto što ne mogu objasniti: kako ju je pojeo uze da se penje uz one merdevine, sve više i više, dok su i one rasle put neba, sve dok nije dospeo do samog oblaka i nestao u njemu. Odjednom i oblak nestade, kao da ga nije ni bilo, jedino se one merdevine padoše pokraj mene. Začuđen, nastavih svoj put.

Sledeće na šta sam naišao beše jedan ćup, bolje reći amfora, poput onih kojima se prenosilo vino i ulje na antičkim lađama, izduženog oblika, sa jednim šiljastim krajem koji je ovom prilikom bio zabijen u zemlju, dok je drugi kraj, gde je trebao biti grlić, napukao odmah iznad drški. Ćup je bio prazan, i očigledno tek odnedavno tu, jer je iznutra bio čist. Možda ga je oluja odnekud donela? Malo dalje od njega zatekoh magnetnu karticu koja služi za otvaranje vrata u hotelima. Ovo na sebi nije imala broj sobe niti bilo kakav natpis, obična kartica bez ikakvih oznaka. Ne znajući šta ću sa njom, obrisah je i stavih u džep.

Idem dalje i nailazim na jezero. Izgledalo je poput… jezera. Zaista ne umem da opisujem jezera, kako ih se nisam za života nagledao. Poželih da se okupam u njemu. Skinuh svoje stvari, koje ostavih na suncu da se osuše. Priđoh nekom potočiću koji se ulivao u jezero. Dok su mi samo stopala bila pokvašena oprah se vodom iz potoka, a onda se zatrčah ka jezeru . uskočivši u njega zaronim. Pomislih odjednom kako ne umem da plivam, i počeh panično da mlataram rukama kako bih se održao na površini, dok sam gutao vodu usta razjapljenih nebi li došao do vazduha. Predao sam se i počeo da tonem. U glavi su mi se vrtele slike moga života, čak i one kojih se ne bih sećao: prvo kao fetus, još u utrobi moje majke, onda kako se rađam, i plač zbog nastalog šoka. Roditelji oko kolevke, sva ta silna rodbina, prve hrana, prvi zubi, moji prvi koraci, prve reči koje sam izgovorio, otac koji me nosi kada se umorim, majka koja me uspavljuje, otac koji me uči da plivam…! Tad se setih da znam da plivam i brže-bolje izronih izađoh iz vode na obalu.


Obukoh se i nastavih da idem oko jezera, sve dok ne primetih kuću koja se tu nalazi. Ne mogu je baš najbolje opisati, jer je opasana visokim zidom, na koji se nisam mogao popeti, ali je krov pokriven crvenim crepom. Krenuh oko zida tražeći ulaz, ali ga nije bilo. Izgledalo je kao da je jedini način da se dospe u kuću bio da se razruši deo zida, ali za to nisam imao alata, do svojih ruku. Setih se i onih merdevina, koje bi mi sada mogle poslužiti. Ali pre nego što krenem po njih moram da rešim jednu osnovnu fiziološku potrebu. Kako sam stidljiv, priđoh zidu, i tada ugledah mali natpis, koji je mogao biti obaveštenje ili upozorenje. Pisalo je:
Ko ovo analizira, njemu više nema pomoći.​


Ovo evo ti moja analiza. Radi se o osobi koja je dobra u dusi strahovito. Koja trazi devojku koja potseca na konja koji udara kopitom u metaforickom smislu, dakle voli da bude pokoran. Ovo je opis osobe koja se tesko probija kroz zivot i koja nailazi na prepreke i ciji su pogledi na zivot mracni. Osoba koja skoro nije imala seks i koja ga je veoma zeljna ali stalno nailazi na razocaranja. Kontakte ostvaruje veoma lagano, i sa puno rezerve. Ipak ima nesto u sebi, neku punoci i nesto sto je ispunjava ali je i dalje nesrecna. Verovatno joj se u zivotu desilo da su za gubitak nekog partnera na ovaj ili onaj nacin bili krivi prijatelji. Porodicni odnosi su losi. A ako treba preko prijatelja bi preskocio smrt.

Prijateljstva stvara tesko i nisu postojna, stidljiv je pred ljudima.
 
Nixxx:
Velike žute peščane dine kilometrima okolo. Nema cvetova. U šumi je putić po kome idem ja a okolo je visoko drveće, hrastovi pretežno i žuto lišće svuda po zemlji. Kocka je bela srednje veličine, ne mogu je staviti u džep jer je prevelika. Beli konj, lep je... Merdevine su drvene, žute i naslonjene na stablo drveta desno od konja i kocke. Kreće da pljušti kiša, blato je svuda okolo bela kocka se isprljala, konj je pobegao a vetar je oduvao merdevine i one su pale na zemlju. Ćup je glineni veliki ima dve drške i braon je boje nešto je urazano na njemu, grlić je uzak mogu taman da stavim obe šake unutra, prazan je. Ključ je stari za one velike kapije, prilično je velik za ključ, uzimam ga i nastavljam. Jezero je zelene boje, čisto i lepo voda se malo uzburkala od kiše ali se smiruje. Ne bih se okupao pošto sam već mokar od oluje a i voda je verovatno hladna. Kuća pored jezera je trošna i stara, kao neka kolibica izgleda napravljena je od drveta. Otključavam. Unutra je udobno sređena ima stočić, krevet sa ćebetom, šporet, ali nema kupatilo. Zaobići ću zid i ući ću u kuću.


I šta sad sve ovo znači? :-D

Imas siroke poglede na zivot. U slucaju neke velike promene u zivotu bio bi spreman da zrtvujes partnera i prijatelje. Tesko se otvaras ljudima i osecas neku prazninu u sebi. Smrt te za sada ne zanima, ali je po nekad bar kroz maglu vidis kao izlaz.

Razmisljas li po nekad o samoubistvu?
 
Zamislite pustinju i opisite pustinju. Da li u pustinji ima cvetova.
nema cvetova,samo pesak i po koja jadna niska osusena travka.

Iz pustinje ulazite u sumu. Opisite mi sumu kakva je suma.
Gusta,sa visokim drvecem,mracna samo po koji zrak svetlosti se probija kroz guste krosnje drveca,bogata vegetacijom niskim zbunjem i biljkama raznih boja i puna zivotinja

U sumi nailazite na kocku, kakva je kocka opisite kocku.
Velika kao one kocke mozgalice,ne znam kako se tacno zove ,sto imaju polja razlicitih boja a ti moras tako da ih slozis da na svakoj strani kocke bude jedna boja:)

Pored kocke stoji konj opisite konja.
Pastuv.Snazan vizljast smedj sa belom flekom duz njuske i na kopitama.Dlaka mu se presijava a rep i griva su mu takodje braon i barsunasti.

U blizini su merdevine kakve su merdevine, kako izgledaju, od cega su, gde se nalaze u odnosu na konja i kocku.
Merdevine su ispred kocke i konja malo udaljene i naslonjene na drvo.Od drveta su nisu mnogo visoke.

Zamislite da krene oluja, sta se desava, opisite oluju.Sta se desava sa konjem i kockom i merdevinama, da li konj bezi, ili ostaje, ili mozda bezi pa se vraca.
Podize se veika prasina na sve strane leti lisce i granje kocka i merdevine kovitlaju se u vazduhu a konj se uplaseno propinje na zadnje noge ali ne bezi.

Nastavljate dalje nailazite na cup kakav je cup, opisite cup, kakav je grlic tj otvor cupa, da li je uzak, ili je sirok, da li je cup pun ili prazan.
Cup je okrugao sa rezbarijama po sebi ima visok uzan grlic i dve rucke sa strane uvijene.Cup je prazan ali cini mi se da sluzi za vodu.

Pored cupa je kljuc kakav je kljuc, da li cete uzeti ili ostaviti kljuc.
Veliki kao oni starinski kljucevi od velikih teskih kapija.Siv tezak i hladan,Uzimam ga.

idete dalje i nailazite na jezero. Kakvo je jezero. Da li bi ste se okupali. Ako bi ste se okupali da li bi ste uskocili ili uplivali lagano.
Jezero je mirno siroko i veliko ,druga obala je udaljena obe obale su pune zelenila.Jezero je okruzeno planinama kao neka mala oaza.Okupala bih se tako sto bih uskocila u vodu.skokom na glavu:)

Pored jezera je kuca, opisite kucu , kakva je kuca, kakva je njena unutrasnjost.
Koa iz bajke:)Od drveta je sa verandom i ljuljaskom na njoj.Puna je svetlosti,topla i prijatna.Ima kamin,drvene stepenice koje vode u potkrovlje.Malu kuhinjicu koja je spojena sa trpezarijom i dnevnom sobom.Iam puno jastuka sveca figurica sve je ususkano...

Pre kuce se nalazi zid koji je neko bezveze postavio da li cete srusiti zid, zaobici ga, ili cete raditi nesto 10 to sa njim mozda pisati po njemu.

Srusicu zid kako bi kuca imala pogled na jezero:)

Ajde Aco reci i meni sta sve ovo znaci sto sam napisala.Da ne bude da sam za dzabe se potrudila
 
lady x:
Pustinja- peskovita, nepregledna, sa dinama visokim, pirka vetric, donese neki cveckasti kotrljan, mirno, prijatno- volim pustinju
Suma- stoletna, visoko drvece, bujne krosnje, mahovina, trava ima sumskih jagoda, zraci sunca se probijaju kroz krosnje, carobno je, bas prija hladovina
Kocka- od vode (voda se ne razliva, neka sila cudna je odrzava), lebdi
Konj- Araber, snazan, lep, izdrzljiv
Merdevine- Drvene, stabilne, naslonjene uz drvo, visoke, do krosnji, penjem se uz njih, pa uz drvo, da vidim predeo, interesuje me sta je iza sume
Konj je do kocke, merdevine blizu
Oluja se priblizava, osecam je u vazduhu, ne plasim se, sak mi se i svidja, konj ne mrda, ceka da mu skocim na ledja idemo uz oluju. Vodena kocka se malo uskomesa, kad prodje oluja, voda se smiri. Vetar nista ne moze kocki. Lebdi na istom mestu. Merdevine stoje jer sam ih zaglavila da ne padnu.
Cup- glineni, ima 2 drske, oslikan je zivim bojama, ima prelepe sare, pun je sumskih jagoda, borovnica, otvor je toliki da nesmetano mozes zavuci ruku, ali ima poklopac koji je tezak, moze se podici samo sa dve ruke
Kljuc- veliki, metalni, starinski, od kapije neke, uzimam ga, stavljam na sigurno i pazim da ga ne izgubim, vredan je
Jezero- u uvali, okruzeno sumom, ne mogu da procenim velicinu, proveravam da li je voda hladna, malo me je strah, jer ne znam sta je na dnu, sjajno je za kupanje, kupam se ceo dan, uzivancija
Kuca- na suncanom je mestu, okruzena drvecem, ispred nje je proplanak, ima puno cveca, drvena sa crvenim krovom i velikim prozorima, ulazim, udobna kuca, ima sve sto je potrebno za normalan zivot, a ipak je skromna, toplina, mirise na vanilu- prave se kolaci , cuje se smeh
Zid- nije visok, nemam zelju da ga preskocim, mogu da virim kroz njega, od supljikave je opeke.

Uzasno si pozitivna osoba sa divnim pogledima na zivot. Volis svoje prijatelje i svog partnera ako ga imas. Tvoj idealni partner je postojan, snazan, izdrzljiv, siguran neko na koga mozes da se oslonis. Ne odvajas prijatelje od partnera ocu da kazem u smislu da su ti svi podjednako vazni. U dusi si puna i srecna osoba. Ali se po nekad tesko otvaras tj biras svoje kontakte veoma pazljivo. Kada ulazis u partnerske odnose ulazis da dozom rezerve i paznje. Porodicni odnosi su ti fenomenalni. Smrt te ne zanima ni malo.
 
samuilov:
Zamislite pustinju i opisite pustinju. Da li u pustinji ima cvetova.
nema cvetova,samo pesak i po koja jadna niska osusena travka.

Iz pustinje ulazite u sumu. Opisite mi sumu kakva je suma.
Gusta,sa visokim drvecem,mracna samo po koji zrak svetlosti se probija kroz guste krosnje drveca,bogata vegetacijom niskim zbunjem i biljkama raznih boja i puna zivotinja

U sumi nailazite na kocku, kakva je kocka opisite kocku.
Velika kao one kocke mozgalice,ne znam kako se tacno zove ,sto imaju polja razlicitih boja a ti moras tako da ih slozis da na svakoj strani kocke bude jedna boja:)

Pored kocke stoji konj opisite konja.
Pastuv.Snazan vizljast smedj sa belom flekom duz njuske i na kopitama.Dlaka mu se presijava a rep i griva su mu takodje braon i barsunasti.

U blizini su merdevine kakve su merdevine, kako izgledaju, od cega su, gde se nalaze u odnosu na konja i kocku.
Merdevine su ispred kocke i konja malo udaljene i naslonjene na drvo.Od drveta su nisu mnogo visoke.

Zamislite da krene oluja, sta se desava, opisite oluju.Sta se desava sa konjem i kockom i merdevinama, da li konj bezi, ili ostaje, ili mozda bezi pa se vraca.
Podize se veika prasina na sve strane leti lisce i granje kocka i merdevine kovitlaju se u vazduhu a konj se uplaseno propinje na zadnje noge ali ne bezi.

Nastavljate dalje nailazite na cup kakav je cup, opisite cup, kakav je grlic tj otvor cupa, da li je uzak, ili je sirok, da li je cup pun ili prazan.
Cup je okrugao sa rezbarijama po sebi ima visok uzan grlic i dve rucke sa strane uvijene.Cup je prazan ali cini mi se da sluzi za vodu.

Pored cupa je kljuc kakav je kljuc, da li cete uzeti ili ostaviti kljuc.
Veliki kao oni starinski kljucevi od velikih teskih kapija.Siv tezak i hladan,Uzimam ga.

idete dalje i nailazite na jezero. Kakvo je jezero. Da li bi ste se okupali. Ako bi ste se okupali da li bi ste uskocili ili uplivali lagano.
Jezero je mirno siroko i veliko ,druga obala je udaljena obe obale su pune zelenila.Jezero je okruzeno planinama kao neka mala oaza.Okupala bih se tako sto bih uskocila u vodu.skokom na glavu:)

Pored jezera je kuca, opisite kucu , kakva je kuca, kakva je njena unutrasnjost.
Koa iz bajke:)Od drveta je sa verandom i ljuljaskom na njoj.Puna je svetlosti,topla i prijatna.Ima kamin,drvene stepenice koje vode u potkrovlje.Malu kuhinjicu koja je spojena sa trpezarijom i dnevnom sobom.Iam puno jastuka sveca figurica sve je ususkano...

Pre kuce se nalazi zid koji je neko bezveze postavio da li cete srusiti zid, zaobici ga, ili cete raditi nesto 10 to sa njim mozda pisati po njemu.

Srusicu zid kako bi kuca imala pogled na jezero:)

Ajde Aco reci i meni sta sve ovo znaci sto sam napisala.Da ne bude da sam za dzabe se potrudila


Ako kazem da osecas neku prazninu u dusi i da si zatvorena da li sam u pravu ali iskreno. Mozda ti neko nedostaje. Ali ipak zelela bi da tu prazninu ispunis.

Da li sam u pravu?
 
AcaBg82:
Ako kazem da osecas neku prazninu u dusi i da si zatvorena da li sam u pravu ali iskreno. Mozda ti neko nedostaje. Ali ipak zelela bi da tu prazninu ispunis.

Da li sam u pravu?

Pa ne znam bas,......da sam zatvorena bas i nisam....je l to mozda zbog onog zida sto bih srusila ili praznog cupa?:lol:
Ponekad se mozda dekadentno osecam,filozofski nastrojeno po pitanju smisla zivota i mene same ali da sam povucena,zatvorena nisam mislim da sam bas suprotno.
Praznina,...hmmm mozda,...u kom smislu?Ljubavnom?Ili nekom drugom?
 
HELENA33:
u pustinji nema cveca... mada bih rado zamislila neku vodu pre ulaska u sumu... suma nek bude gusta sa par staza... kocka nek bude u bojama (slagalica)... konj je crne boje, mada je i beli konj lep:)... merdevine su metalne mada mi nije jasno sta ce mi one u sumi:))) u slucaju oluje ja cu uzjahati konja i poneti kocku a merdevine cu ostaviti:)... tesko mi je zamisliti citav cup nakon oluje ali bih volela da je... hm... nek bude pun zlata i neke normalne velicine da mogu da ga ponesem, ponecu i kljuc...u vodu bih usla svakako, ali to jezero treba lepo da izgleda:) kuca je mala, sredjene unutrasnjosti i izgleda toplo, a ako ne bih mogla da srusim zid onda bih ga ofarbala mojim omiljenim bojama:)))

Zivot ti nije bas lak, htela bi da ga olaksas tj da resis svoje probleme ali bas nisi sigurna kako. Ipak sa neke druge strane sebe vidis kao veselu osobu i trudis se da budes pozitivna, a delom i zagonetna. Prijatelji su ti postojani i imas ih mada ti po nekad nije bas najjasnije cemu sluze i koja je njihova svrha. U slucaju neke radikalnije promene kada bi morala da biras pre bi izabrala svoj idealnog partnera nego prijatelje. Nisi ni otvorena ni zatvorena osoba , puna si u dusi ali unutra pustas ljude sa dozom paznje ne otvaras se svakome. U seksualne odnose ulazis veoma izbirljivo. Smrt bi najradije srusila , unistila, ali ako je neminovna onda bi u nju unela dozu pozitivnih osecanja.
 
zamislio sam pustinju - pescane dine(bez cvetova) a i sunce,kako izlazim iz te pustinje pesak smenjuje zemlja i poneki zbun ili cvet, dugo pesacim,na kraju stizem u sumu velike povrsine,stabla su visoka nisu gusto zbijena ali sa razgranatom krosnjom,zamisljam kocku koja je tamnije boje manjih dimenzija i tupih ivica,konj je crno bele boje,merdevine su od drveta visoke su tj.ogromne i nisu blizu konju i kocki,oluja je ali se u sumi ne oseti njena snaga,konj ne bezi,kocka je na istom mestu i merdevine.Cup je poveci svetlijih boja i sireg otvora bez drske,ciste i prazne unutrasnjosti,kljuc srebrnaste boje stavicu u cup.Jezero je je vise nego cisto plitko ne bih se kupao.Kuca je nova svetlijih boja (krov je braon ili tamno zelene boje)unutra ima ljudi zaobicu zid...
 
rei_zulu:
zamislio sam pustinju - pescane dine(bez cvetova) a i sunce,kako izlazim iz te pustinje pesak smenjuje zemlja i poneki zbun ili cvet, dugo pesacim,na kraju stizem u sumu velike povrsine,stabla su visoka nisu gusto zbijena ali sa razgranatom krosnjom,zamisljam kocku koja je tamnije boje manjih dimenzija i tupih ivica,konj je crno bele boje,merdevine su od drveta visoke su tj.ogromne i nisu blizu konju i kocki,oluja je ali se u sumi ne oseti njena snaga,konj ne bezi,kocka je na istom mestu i merdevine.Cup je poveci svetlijih boja i sireg otvora bez drske,ciste i prazne unutrasnjosti,kljuc srebrnaste boje stavicu u cup.Jezero je je vise nego cisto plitko ne bih se kupao.Kuca je nova svetlijih boja (krov je braon ili tamno zelene boje)unutra ima ljudi zaobicu zid...

U sebi osecan seku prazninu ali si spreman da se otvoris drugima. Praznina je verovatno materijalne prirode ili ti nedostaju neke vrednosti koje bi zeleo da imas. Porodicni odnosi su ti dobri. Prijatelje odvajas od partnerskih odnosa. U slucaju nekih radikalnih promena testo bi bio u stanju da se odreknes bilo prijatelja bilo partnra. Mnogo volis svoje prijatelje , i prijateljstva su ti cvrsta.
 
AcaBg82:
Zivot ti nije bas lak, htela bi da ga olaksas tj da resis svoje probleme ali bas nisi sigurna kako. Ipak sa neke druge strane sebe vidis kao veselu osobu i trudis se da budes pozitivna, a delom i zagonetna. Prijatelji su ti postojani i imas ih mada ti po nekad nije bas najjasnije cemu sluze i koja je njihova svrha. U slucaju neke radikalnije promene kada bi morala da biras pre bi izabrala svoj idealnog partnera nego prijatelje. Nisi ni otvorena ni zatvorena osoba , puna si u dusi ali unutra pustas ljude sa dozom paznje ne otvaras se svakome. U seksualne odnose ulazis veoma izbirljivo. Smrt bi najradije srusila , unistila, ali ako je neminovna onda bi u nju unela dozu pozitivnih osecanja.
bravo aco... bila bih opsirnija u opisu da sam mogla pretpostaviti ovako nesto:)
 
Надам се да није касно, ово је врло интересатно.

Пустиња је пешчана, непрегледна са понеким кактусом. Кад спомену светове, има их по катусима, црвене боје.

Шума је густа, зелена, са високим дрвећем, пријатно свежа. Коцка је мала, чврста и тешка. Коњ је прелеп и раскошан, немиран, беле боје са дугом гривом која се вијори. Мердевине су високе, танке, од чврстг материјала, усправно су наслоњене на нешто (кућу?). Мердевине су са једне стране коцке, коњ са друге. Олуја је страшна и силовита; мрачна је и повија дрвеће и ствара несносну буку; мердевине падају, али остају целе и нису оштећене; ветар снажно котрља коцку, али је нигде не односи; коњ је преплашен и у паници, рита се, диже буку и потпуно губи контролу; непрестано јури, али се никуд не удаљава.

Ћуп је висок, лепо обликован, са уским грлом. Пун је и тежак. Кључ је велики, гвоздени. Узимам кључ. Језеро је лепо, мирно и осунчано. Окупао бих се - ускочио бих. Кућа је дрвена колиба средње величине, изнутра осветљена, лепа и пријатна, све од дрвета са малим камином.

На зид ћу се попети и прескочити га.
 
vidim pesak koji je zlatno smedje boje,na sredini pustinje se nalazi oaza,u toj oazi se nalazi jedan cvet po imenu antarium,iz te oaze tacno vodi mali put,do sume,suma je cista,i svetla,.kocka je crvene boje,i baca neopisivu svetlost,pored te kocke stoji konj,na koga su naslonjene te merdevine,koje su od celika,uglavnom masivne su,pocinje sve da se pomera ta svetlost koja je obasjavala tu kocku,nestaje,konj se pomera merdevine padaju,cuje se udarac,oluja pomera sve pred sobom,osim cupa,koji podseca na amfore,jos se vide tragovi,necijih prstiju koji je naprimer izvajao taj cup,cup je napunjen zemljom,podizem kljuc,jezero je kristalno cisto,lepa je vidljivost,kupam se,uzivam,sve je veoma polako,posmatram kucu to je mala kamena kucica ,sa bastom u kojoj je zasadjen bosiljak,unutrasnjost kuce je ovako kamin,fotelje su prekrivene plisanim prekrivacima,ljubicaste boje,svuda su svecnjaci,zid cu oslikati...masta moze svasta. :) :)
 

Back
Top