Browser ne cita ceo Flash site sadrzaj

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Pre neko vreme sam natrcao na problem koji je resen ali mozda nije zgoreg da se podeli i ovde, da ne bi neko gubio sate ili dane da ga resi. Posto sam trenutno na kracem odmoru, setih se toga pa da napisem o cemu se radi.

Sigurno vam se vec desavalo da napravite sajt u Flashu a unutar njega ste prevideli nesto kao neka manja ili veca galerija slika koje se ucitavaju sa diska.
E sad, verovatno vam se i desilo da vase remek delo, neki kolege, rodjaci, dve tetke i drugari iz kraja (oni su nam nekako uvek najblizi za maltretiranje testiranja naseg novog ceda), neko nikako ne moze da vidi. Javlja vam telefonom vest koja je nocna mora za svakog web dizajnera - ne vidim slike kad kliknem .....
Tracak nade i radosti vam daje stric koji saopstava da sve vidi, ukljucujuci slike. Odmah zatim javlja se kolega i pomalo iz profesionalne zavisti likuje (jer ste sajt napravili lepse od njegovog zadnjeg sajta) - ne vidim slike nikako.....

Izpostavilo se da se eksterne slike ponekad ne vide ako se koristi starija verzija flash playera! Oni koji su videli slike korektno, imali su instalisane novije verzije flash plejera!

E sad postavlja se opravdano pitanje, kako prisiliti sve buduce obozavaoce nasih sajtova da instalisu najnovije verzije flash plejera? Odgovor sledi brzo i bolno - nikako!
Ali, resenje postoji:

Sve slike koje nameravate da ucitavate u flash galeriju ili uopste sa diska, nikako nemojte snimati sa "progressive" mod aktivnim !!!!! To je celo resenje. Ako ste slicice snimili BEZ aktiviranog "progressive" moda, moci ce da ih vide i stariji flash playeri....

Simple as that - ali uzasno neprijatno kad kopate po kodu, proveravate pozicije slicica, cekirate internet opcije kod usera, savetujete da cekira ono, ili ovo, iskljuci firewall, ubije tastu.....

A ustvari - jednostavno nezgodan i lako resiv problem....
 
Vidiš u Photoshop-u kad sam hteo da snimim jpg format pod opcijom Save for Web... da bi bile optimizovane za sajt Photoshop je izbacio upozorenje da ne može da se koristi takva slika za web, ali ne znadoh kako. Baš sam se pitao zbog čega kad eto meni odgovora. Hvala Code! :-D

Nego što se tiče teranja korisnika da instalira novu verziju Flash plejera postoji kod za to da proveri koju verziju ima instaliranu i tera ga da instalira novu. Verovatno znaš o tome. Kod me mrzi da tražim, imam ga u jednoj knjizi, ali ako znaš kaži mi da li je to i koliko efikasno pomoću toga postići da svi vide željeni Flash na sajtu?
 
NIje efikasno. AKo korisnik ne molze da vidi sajt zbog progressive slika, nikakva se poruka ne pojavljuje da instalise nolviju verziju! Provereno. To moze samo da se pojavi (pa ni tada nbije sigiurno) ako uopste nije instalisan plejer.

Drago mi je da je nekome pomoglo moje iskustvo :)
 

Back
Top