Razmagnetisan monitor

ZeNoN

Zainteresovan član
Poruka
422
E ljudi razmagnetisao sam monitor da li ja ili moja sestra nebitno, Kupila neke magnete na moru i verovatno dok smo ona ili ja pricali preko telefona pored kompa neko je magnete priblizio monitoru i tako ih drzao, tako da mi je sad na sred monitora kao neka tamna mrlja. Do duse moze da se vidi kroz nju
Ima li nacin da se to sredi?
Ja sam cuo da treba da iskljucim monitor iz struje i tako drzim neko vreme . (Da li bi to pomoglo)
Ako vi imate neke predloge predlozite ga.
 
Nikakav problem ukoliko je novije generacije monitor. Pogledaj u opcijama na monitoru za opciju (Degauss) pronadji je i aktiviraj je (obichno se nalazi u opciji /advance/degauss). Monitor ce se ponovo vratiti u normalno stanje. Ukoliko nemas tu opciju (ako ti je starije marke monitor), onda ti to ostaje na tome monitoru zauvek.

Nema potrebe da gasis monitor iz struje.
 
Ako ti degaus ne odradi posao,ipak probaj da ga iskljucis na desetak minuta iz struje.
Ako ni to ne pomogne,pozovi najblizi tv-servis da ti odradi demagnetizaciju katodne cevi.
Postoje sprave za to.
Poz.
 
ZeNoN, javi ukoliko nije problem kakvo si iskustvo imao sa njim u servisu. Posto i moj drug isto ima slichan problem, medjutim nismo imali ideju da moze i na ovaj nachin da se resi kao sto je Cale napomenuo.

Hvala Cale.
 
Dobro si prosao, inace moze i rucbo da se razmagnetise (sta kod nasih ljudi ima da mora sa kojekakvim uredjajima :lol: )?
Nije bas safe i treba imati osecaj (ovo govorim za televizore, mada mislim i da je kod monitora isti slucaj).
Magnet treba brzo prevuci iznad sve cetiri stranice ekrana (na samim krajevima, a ne bacakati magnet po ekranu) i posle bi trebalo da bude ko nov.
 
Кулиража:
Dobro si prosao, inace moze i rucbo da se razmagnetise (sta kod nasih ljudi ima da mora sa kojekakvim uredjajima :lol: )?
Nije bas safe i treba imati osecaj (ovo govorim za televizore, mada mislim i da je kod monitora isti slucaj).
Magnet treba brzo prevuci iznad sve cetiri stranice ekrana (na samim krajevima, a ne bacakati magnet po ekranu) i posle bi trebalo da bude ko nov.
Nije bas tako sprava je veoma prosta , radi se o jednom namotaju velicine ekrana koji se ukljuci direktno u mrezu (220v) imataster na sebi i proisvodi promenjivo magnetno polje . E sad lepo tu spravu primaknes prednjem delu ekrana stisnes taster drzis nekih 5 sekundi i kad upalis monitor trebalo bi da je sve uredu ( neznam koliko sam televizora razmegnetisao zbog istih tih stvari ) a sve to mozes da radis i kada ti je upaljen monitor samo sto onda to izgleda zanimljivije posto vidis na ekranu linije magnetnog polja. Naravno to bas i nije tako obican namotaj , ali to je u sustini to.
 
meni vec 2-3 nedelje stoji omanja fleka u donjem delu ekrana ali me mrzi da nosim u servis, reko mi je neki tip sa [es]-a da treba da zamenim A*** (zaboravih ime dela) al jbg...
tako da sada drzim srafciger zalepljen selotejpom za monitor :lol: :lol: :lol: haha
bar fleke nema, probo sam i sa cupanjem iz struje al dzaba....
nm, bar imam the weardest mod !!!
 

Back
Top