cekovi

Ako imas kreditnu karticu, svaka kupovina u radnji koja prima taj tip kartice (znaci, VISA, DINA ili koja ti je vec ta kreditna, ali pazi kreditna) ce ti biti na rate.
 
Pa, sto se cekova tice, mislim da na rate ne moze, to je ukinuto valjda od Nove godine. Cekovi mogu da se koriste kao sredstvo placanja, znaci da se odmah realizuju, tako bar po zakonu. Pretpostavljam da jos uvek postoje neki marketi i sl. kod kojih ide ona varijanta ostavis cek pa ga oni realizuju tek kad ga "napunis".
 
Ima radnji koje primaju cekove a pustaju po dogovoru, u dva - tri meseca, To zavisi od politike radnje , pitaj ih otvoreno ... Ako ti puste super ako ne pusti karticu... Maestro ide odmah , Master na 40 dana, ili na 100 dana ako imas delta karticu , za kupovinu u maxiju i c marketu i pekabeti. Za Tempo to ne vazi iako su njihova radnja, ide na 40 dana .

Nadam se da sam ti pomogla.
 
Mirka i Comi:
Ima radnji koje primaju cekove a pustaju po dogovoru, u dva - tri meseca, To zavisi od politike radnje , pitaj ih otvoreno ... Ako ti puste super ako ne pusti karticu... Maestro ide odmah , Master na 40 dana, ili na 100 dana ako imas delta karticu , za kupovinu u maxiju i c marketu i pekabeti. Za Tempo to ne vazi iako su njihova radnja, ide na 40 dana .

Nadam se da sam ti pomogla.
Исправка ... Маестро скидају сваког 15-ог следећег месеца, значи она је за одложено. Проверено, јер је имам. У принципу све зависи од радње, као што је речено.
 
Blago Vama meni maestro ide odmah, smrc. :( .. Ali napravila sam i drugi gresku. Naime 40 dana je ako kupis prvog, a svakim vecim datumom broj dana pada . U delti je presek 10-tog u mesecu npr. Joj sto mrzim taj datum!!!!!!!!
 
Milly, iz koje ti je banke ta Maestro kartica? Ja sam u Komercijalnoj, imam vizu. Tu nema odlozenog.

Mirka, ajde malo opsirnije za Tempo, sta mi treba za 40 dana odlozeno?

u sustini, proverila sam u Jabuci, cekove postaju za 30 dana, a to mi je najbolje, jer nema kamate kao preko kartica. Jedino ne znam, gde su ima te radnje, mislim na neku vecu Jabuku, ova moja je 6 kvm...
 
Ja odem lepo na pocetku svakog meseca u Tempo, pustim svoj master ili maestro i od tih dana do 10 sledeceg meseca planiram kako cu to da vratim... Salim se , nije bas tako, ali cinjenica je da ako odes u Tempo treba da spremis ili kes ili neku karticu koja ce ti malo prolongirati placanje. Objasnila sam ti za kartice , moj maestro ide na 40 dana ako ga pustim prvog u mesecu. Presek je svakog 10 narednog meseca , ako pustis 12.08. to dospeva 10.09. Valjda sam bila jasna . Ako pustis 28.08 to takodje dospeva 10.09. Tako sama kombinuj. Ne znam doduse kako je u komercijalnoj ja sam na zalost u delti , tj intezi koja takodje nije sjajna , ali mi nekad dobro dojde da ne vadim kes.

Imace Tempo sam po sebi je moja omiljenja prodavnica robe siroke potrosnje jer su cene skroz povoljne skoro kao u metrou, ali imas mogucnost kupovine na komad sto u metrou cesto nije slucaj. Mnogo je jeftinije od MAXIJA , a od moje radnje u kraju da ne govorim. Nikad nisam izasla iz tempa bez racuna od 100 evar, sto je mana ali sam posle mirna neki odredjeni vremeski period. Ako te jos nesto zanima , pitaj. Bila sam pre par dana imaju cak i skolski pribor sada.

Veliki pozdrav !
 
E da ni viza u Intezi nema odlozeno, narocito ako imas kesa na racunu. Ako nema dinara onda skidaju na 10 meseci po neki deo.
 
Hvala, ljubazna si. Ali sad kad nemam tu maestro karticu, nista mi ne vredi.
Znaci ili cekovi u Jabuci ili kesh pa lepo u Tempo. Mozda je tako i najbolje. Plus sigurno se ustedi bar 500 dindzi na 5000.
tako cu uraditi,
hvala puno jos jednom!
 
Ustedi se mnogo vise , narocito ako kupujes na veliko. Moja svekrva koja inace zna sve cene napamet , kad god idemo u tempo, prepacunava koliko kosta sve i koliko je ustedela. tako smo jednom dosli do podatka da je na 12 000 ona ustedela oko 3- 4 ooo.
Ali nije ni bitno, ustedi i 1000 pa je opet vajda.
I pitaj za master kard u komercijalnoj ili za dina kard , moj cale ima i to je na odlozeno takodje. Ali nemam vise podataka jer nisam ni pitala caleta.

Pozdrav
 
Kombinacije sa odlozenim placanjem su previse komplikovane za nase drage muskarce. Devojke svaka cast! Sa malo para popuniti sve rupe u budzetu i to kvalitetno. A i ovaj forum dobro dodje kao info mreza za milion stvari kojima se bavimo (hrana, hemija, kozmetika, lekovi, decaaaaaaaa, garderoba, itd,itd,itd). A ova tema me podseca na jos jednu temu u vezi finansija. Svojevremeno je u hrvatskoj Lisi (pre 2-3) godine bio clanak o novcanim ulaganjima i koje sve vrste stednje i uvecavanja kapitala postoje (od obicne ili orocene stednje, preko osiguranja, kupoprodaje akcija itd.) Ne znam ima li nekih forumasa (oba pola i sa raznih strana sveta) koji su upuceniji ili se vec bave tim sportom kao glavnom, dodatnom zaradom ili kao hobijem. Mislim da cu ipak otvoriti ovu pricu kao novu temu. Cao!
 
Hajde otvori, postavi svoj investicioni plan ulaganja i nararvno štednje..baš me zanima.. : o )
(btw. mislim da su Kroati i Madjari već prsli, više ne mogu ni na babu da stave hipoteku)
 

Back
Top