TRIGONOCEFALIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

berglind

Početnik
Poruka
2
Nadam se da ovaj forum posecuje neko od eminentnih strucnjaka koji ce mi moci pomoci. Pre cetiri meseca moja kcerka se porodila, dobila decaka kojem su se borili za zivot zbog srcanih smetnji.Ne govorim kakve jer je problem saniran. Odmah po porodu posumnjano je na DOWN sindrom.Lekar kardiolog je odmah reako da smatra da je nesto suptilnije u pitanju. Najveci problem tada a i sada je ishrana deteta. Dete odbija hranu, vodu sokove kasice koje su nedavno uvedene. Rodjeno je sa 3550 gr. a 15 dana posle je imao 3180. Sada ima 5400.
Velicina glave pri porodu je bila 34 cm. sada je 42 cm. Kariotip je pokazao da se radi o TRIGONOCEFALIJI tj. da je doslo do invezije u 11-tom paru hromozoma (q11,p13).
Roditelji ne zive u Beogradu pa vas molim (znajuci da je operacija glave neminovna) da mi odgovorite da li se kod nas u Beogradu vrse ovakve operacije ili je sigurnije da se dete operise u nekoj stranoj zemlji. Koliki je stepen rizika, moze li biti posledica. Inace je dete zivahno, veselo osim kad treba da jede. Tada place i nervozno je i veoma ga tesko nahraniti. Kome bi se trebali obratiti u koju ustanovu. Da li problem ishrane moze biti vezan za ovu bolest tj. taj genetski poremecaj. Molim hitan odgovor. Mnogo hvala.
 
Ovo su suvise strucne stvari i zaista usko specijalisticke da biste dobili adekvatan odgovor na ovom forumu.
Ja zaista ne znam o kakvoj se operaciji radi, nase dve referentne ustanove su univerzitetska decija klinika u Tirseovoj ulici, i institut za majku i dete na Novom Beogradu.
Ocigledno je da kod deteta postoji kombinacija vise problema, verujem da ce pedijatri, neonatolozi uputiti roditelje sa detetom u jednu od ove dve klinike a tamo ce vec utvrditi sta treba da se radi, sta je dominanatna problem i da li za eventualnu hirusku intervenciju postoje uslovi da se ona obavi u nasoj zemlji.
 
Koki, postuj ipak svoja ogranicenja, ti si veoma pametan momak za studenta prve godine medicine, i pred tobom je blistava buducnost ako tako nastavis, ali nemoj davati molim te ishitrene odgovore, ovo su veoma osetljive stvari koje se ne resavaju na forumu. Dete MORA biti pregledano od vise strucnjaka koji ce dati preporuke sta i gde ciniti. Dakle, opste infpormacije da, dijagnostiku, lecenje, savete u tom smislu molim te da preskocis.
 
Zahvaljujem korisniku dr na spremnosti da odmah odgovori i pravom usmerenju, dr.koki na zelji da napise nesto i informise i Withdrawn Water na upozorenju dr.kokiju i samim tim dovanju do znanja koliko je stvar ozbiljna.
Bit ce mi drago ako neko od lekara napise nesto vise o ovom obolenju (ako je to obolenje), koliko je ucestalo i kakva su iskustva sa operisaom decom.
Mnogo hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top