ljudi negde gresim

limited

Obećava
Poruka
56
Napravio sam neke proste html strane u FP preko tabela i neke druge u DW pomocu slojeva i pozadinske grafike. Imam problem da kada promenim rezoluciju ovi slojevi na strani mi pobegnu u stranu do ova prez sto sam radio u FP lepo funkcionise. Gde sam pogresio i da li mogu da podesim da kad promenim rezoluciju na vecu od 1024x768 ne dodje do deformacije prezentacije.

Hvala
 
Prvo, nije mi jasno o kakvim slojevima govoris.
Drugo, da nastane deformacija web sadrzaja, prilikom menjanja rezolucije, moze postojati gomila razloga. Kako si (ako si) koristio tabele, kako si dimenzionirao, sta i kao si razmestao elemente...
Prva stvar koja bi pomogla je da se vidi rezultat o cemu govoris.
Mozes li to postaviti negde pa da se vidi kako se stranica "razdesi" kad menjas rezoluciju?
Mozda neko i bez toga moze da ti pomogne - ja ne mogu nazalost.
 
Stvarno izvinjavam se.

Kad bolje pogledam nisam sve lepo razjasnio.

Ovako. Uradio sam graficki dizajn u Photoshopu, iseko i izvezi kao html. Onda u Dreamwieveru dopunjavao stranicu. Da "slojevi" su div tagovi, izvinjavam se Masteru. I sada u tim div tagovima otkucam tekst i namestim ih tamo gde zelim da budu.

Kad sve to snimim i pregledam u 1024x768 u IE lepo izgleda, tekst je tamo gde je bio i u DW. E kad promenim rezoluciju npr na vecu tekst (div tag) se pomeri i nije tamo gde treba, ode levo ili desno u odnosu na zeljeno mesto na strani.

Nadam se da sam malo bolji, ali pitajte jos sta vam treba nije problem.
 
To je zbog toga jer si u <div> tagu koristio apsolutne vrednosti. Ako si stavio da se neki tekst ispise na "position absolute= 300,452" on ce tu i biti, pa i kad promenis rezoluciju, sto ce za rezultat imati "razdesene pozicije teksta!
Googlaj malo pa ces naci sve parametre za <div> na internetu, primeni to sa korekcijom parametara (ne secam se na pamet a mrzi me da trazim sada) i verujem, bice sve ok.
 
Kod:
<div style="padding-left:12px; padding-top:25px;">Ovde neki txt</div>

Ja uvek ovako pozicioniram text,slike i sve ostalo.
Izbegavam position absolute, ne znam zasto ali ovako mi je nekako lakse i uvek sve uspem da u pixel postavim gde treba.
Doduse koristim i tabele mada je bolje i preciznije koristiti samo div tagove.
 
Hmmm,

Koliko sam razumeo bolje je podesavati paddding rucno nego apsolute. Evo kako izgleda moj div:
<div id="Layer4" style="position:absolute; left:173px; top:283px; width:161px; height:409px; z-index:4; background-color: #669966; layer-background-color: #669966; border: 1px none #000000;">
<div align="center">sad ovde ide tekst</div>

E sad ako je kao sto kaze Master da li svaki padding treba rucno da centriram, odnosno da kucam u kod ili moze pozicioniranje iz DW.

Pokusacu uskoro pa se javljam
 
Ako radis u design modu onda ce ti pozicioniranje div tagova uvek ici preko position:absolutle a ako budes isao preko code moda onako kao sto sam ja napisao onda u design modu uopste neces videti taj div tag jer za njega ne postoji opcija border.
 
OK a da li to znaci da iz design moda nikako ne mogu da podesim da mi div tagovi budu tu gde treba ili nekako mogu. A nisam razumeo kako nece da se vidi ? Da li nece da se vidi border a ako mu podesim background onda ciu da ga vidim i u njemu mogu da kucam tekst? To mi nije bas jasno?
 
E moze sad sam proverio da mu preko style"background-color:#00000" menjas pozadinu ali fora je u tome sto ce ti onda sve od leve pa do desne strane biti u toj poje jer je nnjemu width uvek 100%

Dako da je za ovaj tag mnogo bolje raditi u code modu, za razliku od position:absolutle ;)
 

Back
Top