Super liga Srbije 2021/2022

Inače pogledao sam pregled utakmie i malo je reći da je Borac oštećen protiv Spartaka.
U potpunosti odobravam to što su prekidali utakmicu, sedeli na terenu i ispucavali loptu u aut. Ako mogu Savez i sudije da pretvaraju ovu ligu u cirkus, zašto i igrači ne bi dali svoj doprinos? Kad je bal nek je bal.

Jedino smatram licemernim što imaju muda da to čine samo protiv Spartaka i sličnih ekipa, dok protiv blizanaca verovatno nikada to ne bi radili, a protiv njih najviše i treba.
i ne samo oni, već svi. Vojvodina isto.
Pa nek ceo svet zna šta se ovde dešava. Da vidim hoće nas biti barem malo sramota i hoće li neko ikada više zvati naše sudije da sude napolju.
 
Први пенал је био али је био и прекршај над играчем Борца пре тога, уз то су Чачани имали још несмотрених стартова у првом полувремену у свом шеснаестерцу који нису суђени као пенали.
Два црвена су решила меч.

Судије су лакрдија као и цела судијска организација то није ништа ново, па господо из Чачака гласајте за стране судије и готово.

Још се сећам оне лакрдије у финалу купа играча и управе Војводине.
 
Q1MktkqTURBXy8zODNjNTVlZTEzZmZmZDM1ZTRkYTEwN2JhM2RiNWU5OC5qcGVnkZMCzQMmAA

Mislim na ljude koji su bili fudbaleri i treneri. A ne funkcionere koji možda nikada za loptom potrčali nisu. Ja jesam zvezdaš ali npr Ivica Kralj radi za sada fin posao sa Mačvom. Ovakvih problema nije bilo dok je na čelu saveza bio Miljan Miljanić.
 
Gledam dva puta hajlajtse iz Subotice i nikako mi nije jasno u čemu je bio problem sa suđenjem. Ako ne računamo to da je trebalo da sudija prekine utakmici kada su Čačani nasrnuli na njega. Da je tako uradio, ne bi bilo ni "cirkusa u Subotici", a jeste bio cirkus.
 
Prvi penal je smejurija. Igrač Spartaka prvo zaustavlja loptu rukom, pa faulira igrača Borca, a onda ulazi telom u putanju drugog igrača Borca i pada.

Takve situacije gledamo stalno. Čak i manje ubedljivi padovi od ovoga su kažnjavani penalom, i to ne u našoj ligi nego i u utakmicama ranga UEFA. I to treba da bude razlog da igrači Borca vitlaju sudiju po terenu?

Ni ja ne bih rekao da je taj prvi bio penal ali ovaj sudija sigurno nije ni prvi ni poslednji koji je naseo. A igru rukom ja nisam video, faul možda. U svakom slučaju minoran povod za takvo ponašanje, pa to je mnogo veći problem od nekog sudije koji je dosudio jedan pogrešan penal u situaciji koja ništa ne rešava.
 
Gledam dva puta hajlajtse iz Subotice i nikako mi nije jasno u čemu je bio problem sa suđenjem. Ako ne računamo to da je trebalo da sudija prekine utakmici kada su Čačani nasrnuli na njega. Da je tako uradio, ne bi bilo ni "cirkusa u Subotici", a jeste bio cirkus.
Pre penala je bio cist faul tog istog igraca nad kojim je napravljen penal. Povukao je rukom odbrambenog igraca, oborio ga da bi usao u sesnaesterac. Tada su ga igraci Borca pokosili jer su videli da je sudija dozvolio da faulira i prodje.
 
Pre penala je bio cist faul tog istog igraca nad kojim je napravljen penal. Povukao je rukom odbrambenog igraca, oborio ga da bi usao u sesnaesterac. Tada su ga igraci Borca pokosili jer su videli da je sudija dozvolio da faulira i prodje.
Jeste, samo što je i taj igrač Borca jedva čekao da se prevrne, baš isto kao što je i igrač Spartaka četiri sekunde kasnije pao u 16. Al nebitno, sve to nije povod za dramu u kojoj su dva igrača isključena, a još su dobro i prošli jer je sudija mogao i da prekine utakmicu. Da ne računam kasnije glupiranje sa šutiranjem lopte van stadiona, pa tako se ne ponašaju ni deca u školskom dvorištu.
 
Није суперлига већ прва лига али је клуб до скоро био суперлигаш па да поменемо:

Novi Pazar istupio iz PLS!Upravni odbor FK Novi Pazar doneo je jutros odluku da istupi iz Prve lige Srbije.

novipazar529163020171127142421.jpg

Foto: FK Novi Pazar

Saopštenje FK Novi Pazar Vam prenosimo u celosti:

„Upravni odbor FK Novi Pazar, na hitnoj sednici održanoj danas u 10h, doneo je jednoglasnu odluku o istupanju kluba iz daljeg takmičenja. Ne želimo više da učestvujemo u potpuno neregularnom takmičenju, u kojem se unapred znaju pobednici i u kojem sudije, po direktivama određenih ljudi I klubova odlučuju ishode mečeva.
Jučerašnja utakmica u Dobanovcima je kap koja je prelila čašu. Malo je reći da je suđenje na meču u Dobanovcima bilo katastrofalno. Domaćin je bio bolji odnaše ekipe ali je sigurno da ne bi došli do bodova da nije bilo pomoći sudija, za koje smo dobili informacije, od naših prijatelja, da dolaze po zadatku i da je utakmica unapred završena. Sa druge strane sudija Maksimović oglušio se dok se skandiralo ratnom zločincu Ratku Mladiću, verovatno zbog toga što na to niko ne reagujem ni kad mu se skandira na drugim stadionima.
Sve ovo je dovoljan razlog da naš klub istupi iz daljeg takmičenja, kako ne bi uzaludno trošio novac grada jer je očigledno da je ulagati novac u srpski fudbal potpuni promašaj I sigurni gubitak.
Upravni odbor veruje da će Skupština na sledećem zasedanju, koje je zakazano za 8. decembar, podržati ovu odluku I da će Klub napustiti dalje takmičenje“, stoji u saopštenju kluba sa Jošanice.
Izvor: BUTASPORT
http://www.butasport.rs/fudbal/novi-udar-za-srpski-fudbal-novi-pazar-istupio-iz-pls/
https://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/receno-ucinjeno-novi-pazar-istupio-iz-pls-321789.html

Неки ће рећи штета јер је Нови Пазар ипак фудбалска средина и није то заслужио, док ће други вероватно рећи да су управо ово и заслужили честим мешањем политике у спорт.
 
Bek Čukaričkog razočaran posle Zvezde: Svirajte joj ovakav penal i protiv Kelna, da prođe dalje (VIDEO)

pre 3 sata | mozzartsport, žurnal.rs
„Protiv nekih ekipa prinuđen si da igraš bez kontakta“, kaže Petar Jovanović i ističe da je zadržao Aleksandra Pešića da ne polomi vrat

Bivši fudbaler mnogobrojnih srpskih klubova, kao i internacionalac u Rumuniji, gnevan je posle nedeljne utakmice.
„Dugo sam igrao fudbal u inostranstvu, ali se razlikuje od ovog u Srbiji. Ovaj kod nas očigledno ne znam da igram. Protiv nekih ekipa prinuđen si da igraš bez kontakta, nismo svi ravnopravni. Zato smo tu gde jesmo“.

Čukarički je trenutno na deobi petog mesta. Možda je mogao jedno ili dva napred da je izdržao u sudari sa ekipom Vladana Milojevića ili da nije bilo tog kaznenog udarca.
„Pešić je uhvatio mene za dres, što se i vidi na snimku. Skočio je na mene i hvatao makazice. Kako ih je promašio, tako je pao, a sudija svirao penal. U tom padu sam ga čak i zadržao da ne polomi vrat. Želeo sam samo da to bude fer i korektna utakmica, da vidimo i oni i mi gde smo“, dodao je Petar Jovanović.

http://www.mozzartsport.com/vesti/bek-cukarickog-razocaran-posle-zvezde-svirajte-joj-ovakav-penal-i-protiv-kelna-da-prodje-dalje-video/186274
 
Poslednja izmena od moderatora:

Ako si pažljivo pratio našu protiv Čuke ne verujem da a da nisi primetio koliko je taj lik bio iritantan tokom celog meča.
Od prvog minuta utakmice čovek se stalno nešto čudio,krstio,smejao,tapšao sudijama,ulazio u konflikt i svađe sa Zvezdinim igračima...
Mozzart sport mu je dao malo pažnje,za njega totalno bespotrebnu,a sa tim saopštenjem taj lik može da obriše guzicu !

- - - - - - - - - -

I gde je fotka Kradulovića?
 
NE ŽELE „TRAMVAJ LIGU“: Poseta u Subotici, Lučanima, Kruševcu, Novom Sadu manja od 500 ljudi!
Date: novembar 30, 2017
in: Fudbal, Super Liga Srbije Poseta u unutrašnjosti manja nego u Beogradu…Foto:
Butasport.rs
Godinama kruže priče oko „Tramvaj lige“ zbog nekoliko klubova iz Beograda. Trenutno ima šest beogradskih klubova, ali i četiri kluba iz severne Srbije. Obično kada se pominjala „Tramvaj liga“, aludiralo se na slabu posetu na utakmicama, ali to u praksi nije tako. Prema podacima u poslednjem 19. kolu Superlige na stadionima u Lučanima. Subotici, Kruševcu, Novom Sadu nije bilo više od 500 ljudi. Nešto bolji je bio Radnički sa posetom od 1.000 ljudi. Najgledaniji tim je bila Crvena zvezda sa posetom od 4.500 uz cene ulaznica od 100 i 200 dinara. Voždovac i Partizan zbog bezbednosnih razloga odigrali su utakmicu pred 1.100 ljudi.

POSETA SUPERLIGA, 19. kolo:

Crvena zvezda – Radnik (4.500 gledalaca)
Voždovac – Partizan (1.100 gledalaca)
Radnički – Mačva (1.000 gledalaca)

Zemun – Rad (500 gledalaca)
Vojvodina – Borac (500 gledalaca)
Napredak – Bačka (500 gledalaca)
Spartak – Javor (300 gledalaca)
Mladost – Čukarički (300 gledalaca)

UKUPNO: 8.700 gledalaca, prosek 1.087 gledalaca po meču​

Izvor: BUTASPORT
 
Ljudi su razocarani kada vide sta se sve desava u nasem fudbalu. Konkretno za Radnicki cena karte od ove godine je skuplja za 100 dinara u proseku. Tim igra nikad gore, Toncev sa SNS kompanjonima se ustolicio i ne cini nista da pojaca ekipu i da napadne evropu i normalno da ljudi nemaju sta da traze na stadionu.
Ostali manji klubovi nisu konkurentni i nemaju se cemu nadati osim borbi za opstanak. Decenijama su dva prva mesta rezervisana za cz i pfc i to se nece skoro promeniti sto svi znaju pa onda se postavlja pitanje cemu igrati fudbal i cemu odlaziti na stadion?
 
Jos jedan od problema je retardiran termin.
Nedelja 19:00, meni se tad ne mili da zivim, a ne da idem da gledam Borac, Macvu i ostale..
Jos, kad gledam neki prenos, pa vidim one nase njive, daleko bilo. Da se coveku zgadi fudbal.

Da su ''strucnjaci'' iz FSS-a bili pametni, da zajebu reflektore, a da umesto toga srede terene.
Onda u 13:00 utakmica, nedelja popodne, odes gledas i molim lepo.
Pa jedni Englezi vecinu utakmica igraju u dnevnom terminu.

Normalna stvar, glavni i najveci problem je ''kvalitet'' naseg fudbala..
 
Poslednja izmena:
Najveći problem su blizanci i cela sportska i politička struktura koja ih favorizuje i piša po drugima da bi njima bilo bolje i lepše.

Dok je njih i takve politike, naš kolektivni klupski fudbal će stagnirati i ići unazad.

Zato je sve manje gledalaca i na njihovim stadionima, jer se i njima smučilo i zato što sudije ubijaju bilo kakvu mogućnost za bilo kakvu neizvesnost što se vidi bukvalno iz kola u kolo.

Da ne spominjem ovaj seljakluk, međusobno prepucavanje preko medija i takmičenje u tome ko je manje prljaviji između dve uprave.

I kada se još na sve to doda nekaviltetan fudbal naravno da ljudi ne dolaze na stadion.
 
Nije naš fudbal baš toliko loš. Ni liga. Problem je to što danas skoro svi svaki dan mogu da pogledaju neku stvarno kvalitetnu utakmicu na tv. I onda valjda i nesvjesno upoređuju našu ligu sa utakmicama u najjačim ligama. Ne razmišljajući o tome koliko se tamo ulaže para a koliko ovde. Pošteno govoreći izumro je i taj neki lokal patriotizam. Evo gledam danas Beneveto nema ne pobjede nego ni boda u 14 kola. I opet stadio skoro pa pun. A u nas u gradu veličine BG ili NS dođe 500-1000 ljudi na utakmicu.
 

Back
Top