Vasi omiljeni programi

Leka:
Ufufufu...ja imam na hardu preko 5GB programa koje koristim ili su mi bar jednom trebali, tako da
je to bas velik spisak...a omiljene nemam, ne vezujem se emotivno za software.
Ja imam 10 backup diskova do vrha punih i jos na hardu za barem 3 komada :lol: (tu ne racunam velike programe tipa office, photoshop, za projektovanje i slicno)
 
Ovo su sve "sitni" programi,sve freeware!! ;) Ne'volem pirateriju. ;) ;)

Ali ovo nisu programi koje sam nabavljo,skidao i sl. da bi mi stojali,
svaki od ovih sam uzimao zato sto mi je trebao, pa se vremenom nakupilo,
bas sam jednom hteo da napravim cistku i vidim da sve treba, strasno.
 
Winamp, RivaTuner, SpeedFan, Delphi6, Fraps, Opera, ZA, NOD32, Corel PHOTO-PAINT 12 itt...
imam gomilu programa koje koristim cesto, ali ove najvise (u nji`ovim oblastima) ... i nikad mi nisu pravili probleme ...
 
veljkora:
Koje programe, bilo oni veci ili manji, bi sigurno stavili u vasu kolekciju programa?
Ne znam sta ti znaci "kolekcija programa"?
Ja ne pravim kolekcije programa, vec kupim i instalisem one koji mi trebaju. Nisu programi znackice ili postanske marke pa da se eto, pravi kolekcija. A posle se 99% ni ne instalise, samo ih gledam?
Ne razumem ljude koji skupljaju i prave kolekcije programa, nema veze sto im ne trebaju ili i nemaju ni znanja da ih upotrebe ili ne nameravaju ni da nauce da ih upotrebljavaju. Poznajem coveka koji ima sve moguce kompajlere, sve do najegzoticnijih jezika, pa i od najstarijijh, a nikada nije napisao ni red programskog koda, jer ne zna. Ali se hvali svojom velikom kolekcijom te vrste.
Razumem one koji za odredjenu delatnost skupljaju sve sto im padne saka, to se meni desava sa Flash-om, imam gigabajte svage i svacega za Flash, ali to je zbog toga sto se time bavim.
Imam gigabajte softvera/skripti za web-dizajn, za PHP, ASP, MySQL bazed podataka ali sve zbog toga sto se time bavim.

Drugu vrstu kolekcija stvarno ne vidim razloga da pravim.
 

Back
Top