podesavanje MySQL okruzenja???

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Skinuo sam "mysql-essential-5.0.22-win32" - 16 MB,pre toga sam podesio apache i php okruzenje...znaci samo je ostalo MySQL...medjutim imam staro uputsvo gde se instalira a zatim u mysql/bin/mysqladmin.exe upise user i pass...Ali ova verzija ima dodatna(1.standardna ili 2. detaljna)podesavanja...koja traju nekoliko koraka...pa da ne bih pogresio da li neko moze da mi objasni kako po koracima da podesim okruzenje(da ne rizikujem)....Sto se tice php-imam "php-4.4.2-Win32" verziju
a za apache "apache_2.0.58-win32-x86-no_ssl" skinuo sam ovu instalaciju...
Da li ce se uklopiti ove verzije(za podesavanja je bilo ok),posto sam cuo da ima problema sa apache na windows-u???
 
red boy:
Skinuo sam "mysql-essential-5.0.22-win32" - 16 MB,pre toga sam podesio apache i php okruzenje...znaci samo je ostalo MySQL...medjutim imam staro uputsvo gde se instalira a zatim u mysql/bin/mysqladmin.exe upise user i pass...Ali ova verzija ima dodatna(1.standardna ili 2. detaljna)podesavanja...koja traju nekoliko koraka...pa da ne bih pogresio da li neko moze da mi objasni kako po koracima da podesim okruzenje(da ne rizikujem)....Sto se tice php-imam "php-4.4.2-Win32" verziju
a za apache "apache_2.0.58-win32-x86-no_ssl" skinuo sam ovu instalaciju...
Da li ce se uklopiti ove verzije(za podesavanja je bilo ok),posto sam cuo da ima problema sa apache na windows-u???
Verovatno zbog velicine ZIP fajla si skinuo MSI fajl 16MB? Jer zipovana verzija je 38MB ali je instalacija komplet kao bilo koji program.
Instalacija je jednostavna ako pratis default parametre, izaberi detaljna podesavanja i manuelno odredjivanje nekih parametara. Sve ovo govorim za ZIP versiju sa setip programom za MySQL.
Na samom sajtu imas neke naznake, proveri sta pise o kompatibilnosti i saradnji sa Apache. Ja nemam Apache vec IIS 6.0 na Windows2003 pa nisam citao.
 
A sta mislite o XAMPP-win32-1.4.11 verziji-cuo sam da je potrebno samo da se instalira,i da nema podesavanja,kao ove verzije koje sam ja gore naveo,jer on sve to objedinjuje u sebi???
Jos jedno pitanje-kada otvorim nalog za sajt-da li dobijam i sve podeseno za php,mysql,apache??Jer mi nije jasan gornji post da se za web server Triad mora dosta nastimovati??Izvinite ako gresim ali ako meni radi localhost,i ja tu vezbam,samo gotove kodove bacim na server i gotovo(da li i server treba da podesavam)???
 

Back
Top