povreda

Mokosi

Obećava
Poruka
69
Povredila sam skocni zglob pre...tri nedelje, dve nedelje sam mirovala, nisam trenirala, i sad sam se vratila na treninge, medjutim, noga pocinje da boli, ne mogu ni da uradim par pokreta. Treninzi su mi jako bitni, jasno mi je da cu morati da pauziram, jer ovako ne vredi, sve je gore svaki put, ali me zanima da li neko ima nesto da mi preporuci radi sto brzeg oporavka.
Hvala! :)
 
Hladne obloge posle SVAKOG napora za taj zglob. Pa i hodanja. U Domu Zdravlja imaju odlicne fizikalne terapije. Ako te mrzi da ides stalno, otidni nekoliko puta da ti pokazu vezbe koje su samo za jacanje i oporavljanje tetiva koje su tebi sada ili istegnute ili pokidane. Ako imas vremna idi kod tvog lekara neka ti prepise terapiju. Terapija se sastoji iz vruceg voska(ne onog za depiliranje :)), razlicitih struja i naravno vezbi.
Veruj mi pomaze. Znam iz licnog iskustva, a iz iskustva mojih drugara koji su isto iskrenuli skocni zblob.
 
Bas sam pred pocetak leta ima slicnu povredu. Te povrede su ceste i ako se ne smire do kraja lako se vracaju. ja sam morao da pauziram vise od mesec dana pa me i posle toga jos uvek malo bolelo. Kazem ti da iako shvatam da ti je jako vazno da krenes sa treninzima pauziras malo i naravno trazis misljenje lekara.

P.S. Sta treniras?
 
Mokosi:
Povredila sam skocni zglob pre...tri nedelje, dve nedelje sam mirovala, nisam trenirala, i sad sam se vratila na treninge, medjutim, noga pocinje da boli, ne mogu ni da uradim par pokreta. Treninzi su mi jako bitni, jasno mi je da cu morati da pauziram, jer ovako ne vredi, sve je gore svaki put, ali me zanima da li neko ima nesto da mi preporuci radi sto brzeg oporavka.
Hvala! :)

Doktor ce ti dati terapije,lekove i vezbe.Najvaznije su VEZBE a ostalo je samo podloga za to.Dzabe tebi da mirujes i nista ne radis jer onda nema napretka.Samo radi vezbe i otidi do bazena jednom nedeljno ili ako mozes vise puta.Veruj mi,ja sam povredio hrskavicu kolena - radio vezbe,otisao dva puta na Strand i proslo me.
 
Ja zracim povrede sa Bioptron lampom. . .izgleda sasavo ali mene vise ne boli . . .bez zezanja meni je svaki put pomoglo pa ako imas nekog da pozajmis probaj
 

Back
Top