RC avioni

ZORANNS83

Aktivan član
Poruka
1.692
Treba mi mali (ili velika) pomoc oko kupovine rc aviona... dali ima neko ko se u to razume? Zanima me koliko je to tesko voziti? dali se lako ostecuju? kako se odrzavaju? i najbitnije sta da kupim sobzirom da sam neiskusan..... nikada ranije nisam imao nista slicno... Ja sam u njujorku, i rc aviona ima toliko , da sam sada jako zbunjen sta da kupim.... i uopste nisu skupi... znaci pare nisu problem , problem je sto ja neznam kada nesto kupim sta sam za to uopse dobio.... od toga dali su bolji elektricni tj na baterije , od onih na gas(benzin) i koja je razlika...itd. tako da ako neko moze da mi pomogne , bio bi mu zahvalan , a i dao bi mu da provoza jedan krug:-)
 
za pocetak definitivno probaj sa nekim na elektro pogon...
cisto da se uvezbas kako to cudo leti i kako se ponasa...
a i ako ga skrshish, nece biti velika steta :)
oni sam motorima na unutrasnje sagorevanje su mnogo brzi i potrebno ti je odredjeno iskustvo u upravljanju njima...oni su obicno replike pravih aviona u nekoj razmeri, tako da recimo jedan P-51 u razmeri 1/5 fura 100-150 kmh....
 
hm... pa ja sam ovde nasao sukhoi-27 za 35$... on ima nekih 3, 4 kilograma , lepo izgleda... ali ja mislim da uzmem nesto mnogo ozbiljnije, kako se u opste uci da se vozi to cuda? i sta je kontrolor brzine? i kontrolor motora?
 
kako se uci...
pa ili ti neko pokaze, ili uzmi neki flight simulator, pa savladaj osnove letenja :)
inace, kakve motore ima taj Su-27? da nema 2 elise na onome sto bi trebalo da bude izduvnik?
sto se tice ovih kontrolora, daj malo detaljnije specifikacije, nisam siguran sta bi to moglo biti...
 
gde mogu da nadjem simulator letenja, tj neki dibar , realan... ne , ima jedan propeler , ali u unutrasnjosti aviona i on tera vazduh kroz dva izduva nazad... ali taj model je neozbiljan , nas ti sta sve ovde ima... evo ti oznake... motor controller jeti 12amp mikroprocessor W/speed 400 connettors, to je samo 1 ima ih milion... sta je to? onda milion nekih motora.... budalastina... ti fakticki kako sam ja skontao kupis oklop a ostalo biras sta da ti stave...
 
pazi vako...
takav tip aviona sto ti opisujes se meni licno ne svidja...a i nikad ga nisam video kako leti, tako da stvarno ne mogu nista posebno da kazem o njemu. Kada su u pitanju modeli mlaznih aviona, po meni, najbolje i najelegantnije resenje je - model mlaznog motora :) http://www.rc-airplane-world.com/model-jet-engine.html
dakle, minijaturni mlazni motor...
e sad...sto se tice daljinca -da moguce je , i to je po meni dobra investicija ako hoces time da se bavis, posto ces taj upravljac koristiti i za ostale modele, a digurno zelis kvalitetan upravljac, jer ne zelis da ti se model (neki buduci) od par stotina dolara zakuca u drvo zato sto je izasao iz dometa iili upao u neku interferenciju...
i za kraj - microsoft flight simulator :)
mada, nemoj to da te obesrhrabri, nije bas toliko komplikovano upravljati modelom :) bar ne moras da komuniciras sa kontrolom letenja, postujes IFR ili VFR pravila, da analiziras prilaze aerodromu i tako dalje :)
ako sam nesto propustio pitaj....
 
:-) pa ja sam video promotivni spot , taj avion je dosta sporiji od drugih ali ima takve manevarske sposobnosti da je to strasno... tip ga zaustavi u vazduhu, prilicno lepo izgleda, ali se ni meni nesvidja... znaci taj upravljac se moze koristiti za vise aviona? koliki je prosecan domet tih aviona... ja to sve ocu da narucim da mi stigne na kucnu adresu, a kad oni meni skinu pare sa kartice , onda nema "zajebo sam se jel mogu ja ovo da menjam za nesto drugo".... sta mi ti predlazes da uzmem , dao bi jedno 300$-400$ ... a necu da zbog nekih 40, 50$ dobijem mnogo losiji kvalitet ili da dam vise para a da dobijem skoro isto ili neprimetno bolje... tj - da pametno potrosim taj kes , i dobijem najbolje sto se za to moze uzeti , a kazem ti zaklopio sam finansisku konstrukciju za jedno 350$:-)
 
ja zaboravio da ti odgovorim...
da, taj ispravljac moze da se koristi za vise aviona :)
sto se mene licno tice, ja bih se pre opredelio za neku samogradnju, sklapanje nekog aviona, sto je prilican poduhvat, ali se ne bih zalio ni za neki 'gotov'....
elem, na internetu imas dosta sajtova koji se bave tom problematikom, tako da ti preporucujem da ih detaljno proucis posto oni mogu da ti daju i informacije koje ja ne mogu.
U svakom slucaju mislim da za 350$ mozes da uzmes sasvim dobru masinu..
 
Pa da ima manje sajtova ja bi se davno odlucio... :) Neznam ni kako cu taj da sklopim sto ce da mi stigne u delovima , a ne da ja sam napravim avion :) :) :) u svakom slucaju hvala, snacicu se ja vec nekako... fora je sto retko ko prodaje ceo komplet...
 
za pocetak definitivno probaj sa nekim na elektro pogon...
cisto da se uvezbas kako to cudo leti i kako se ponasa...
a i ako ga skrshish, nece biti velika steta :)
oni sam motorima na unutrasnje sagorevanje su mnogo brzi i potrebno ti je odredjeno iskustvo u upravljanju njima...oni su obicno replike pravih aviona u nekoj razmeri, tako da recimo jedan P-51 u razmeri 1/5 fura 100-150 kmh....

pa ima elektricnih aviona koji idu 130 mph samo su oni 600 KM
 
vidi i ja hocu da kupim jedan avion(elektricni) nasao sam pristojan avion koji sve moze za 170$ ako si spreman toliko dati ja cu ti poslat link za tu stranicu pa pogledaj.meni se licno svidja SU-47 ali on je 440$
 
Прошли пут на Салону аутомобила у Београду био је и штанд са РЦ авионима, па најбоље сврати на пролеће.
 

Back
Top