Draga moja...

  • Začetnik teme Lavica-lovac
  • Datum pokretanja
L

Lavica-lovac

Gost
Draga moja,
brak je institucija koju su smislili muškarci, veruj mi na reč. Nisi valjda mislila da je to zajednica dvoje ljudi koji se vole, razumeju i poštuju? Ah, ne! Živela si u zabludi sve ove godine! Sve što muškarci rade je samo zamka. Čuvaj se! Cena koju ćeš plaćati je visoka, jer je svrha braka samo jedna... Zaista želiš da budeš ulov? Ili bi radije da budeš lovac? Hm.
Elem, da ti objasnim kako njihova zamka funkcioniše:
Srela si ga, on je najšarmantniji muškarac na planeti. Zaista? Svakodnevni telefonski pozivi, izlasci, poljupci u haustoru... Poklončići, slatke male večerice u italijanskim restorančićima. Mmmmmmm... Zaljubljeno se gledate, on je najsavršenije biće za tebe, kao i ti za njega... Niko nema tako lepe oči, niko nema takav glas, ničiji dodir ne budi takvu strast... E, tu je već na pragu... odluka...
Devojačko veče je bilo veselo, momačko malo razuzdano... Došao je i taj dan. Čuje se muzika ispred vrata, svatovi su došli... Izvode te iz sobe, lepu kao nikad do tad, a verovatno ni od tad (prethodno su te već "prodali" kao da si stvar). Mladoženja još pomalo mamuran od prethodne noći. Kratka ceremonija u opštini: "Da li ti...?", "Da", "Da li ti...?", "Da", (Zgazi ga sad! To ti je možda jedina prilika da mu naneseš bol, revanširaj se sad za sve ono što će on tebi činiti u godinama koje nailaze!), "Prezime..." (Ovo je Balkan, pazi! Ako ne kažeš da uzimaš njegovo prezime mogao bi se tu pred svima naljutiti i dlanom ti objasniti da ne mislite isto), "Potpišite ovde..." (Iako ti drhti ruka, srećna si, potpiši svoju presudu), "Možete poljubiti mladu" (E, to je kraj!). Posle narodnog veselja praćenog glasnom muzikom, pevanjem, pucanjem i vriskom, vi, srećni mladenci odlazite na...
Medeni mesec... Ah, ti divni dani! Kratko putovanje, bekstvo od celog sveta, dani i noći nežnosti bez prekida... Samo vi i vaša ljubav... Prolaze ti slatki dani i vreme je da se vratite u sivu svakodnevicu... a tamo...
Ulazite u kolotečinu, kao tramvaj naležete na šine. I stalno isti krug, kao "dvojka": posao, kuća. Noću, kad on zaspi, stavljaš masku na lice, uvijaš kosu, trudiš se da sledećeg jutra izgledaš kao glumica. Budiš se pre njega da te ne bi video takvu, bledo zelenog lica, glave pune viklera kao televizijski toranj antena. Dok skidaš sav taj cirkus sa sebe postavljaš sebi svakog jutra isto pitanje: kako to da se one lepotice u filmovima bude lepe, nasmejane, očešljane, a ti ne uspevaš da oči odlepiš od krmelja, kosa kao samit nesvrstanih, a spavaćica kao zgužvana novina. Eh, ipak je to samo Holivud... a ovo je Balkan, i ti polako popuštaš... Posle nekoliko godina, i silnih obaveza, više nemaš snage ni za njega, svog "savršenog čoveka", ni za bilo kakve noćne aktivnosti. A onda dolazi ono...
"Dušo, ti si se malo ugojila?" Kako lepo i taktično sa njegove strane! Staješ na vagu i ne veruješ svojim očima da ona pokazuje... hm (nije baš za javnost). Ogledalo te ne laže. Sva ona lepa garderoba koju si "još nedavno" nosila sad tužno visi u ormanu. Draga moja, tvoj konfekcijski broj je maaaaaaalkice porastao. Da, samo se teši da oni vole buce. Da li si sigurna da vole "elegantno prepunjene"? Lice? Uh! Podočnjaci, bore... Bore? To je već trenutak panike, jer sve ono što nisi primećivala godinama sad vidiš tako jasno da je to strašno.
Zajednički ručak... Stigli ste kući, oboje umorni. On seda za sto, a ti stavljaš ručak koji si prethodno ugrejala. Razgovor se svodi na njegovo mrmljanje "dodaj mi...". Posle ručka, on čita novine, a ti prvo pereš sudove, pa onda slobodno možeš da biraš da li da pereš veš, peglaš ili spremaš stan. Kad je pročitao novine, "čovek tvog života" je zaspao, kao nedužno jagnje. Pokušavaš da ga probudiš, da zajedno popijete kafu. On mrmlja u snu... Da li ti se učinilo ili je zaista izgovorio žensko ime, ali ne tvoje? Ma, ne štedi ga! Probudi bitangu i raščistite to! Sanjiv, još ne zna šta se "iza brda valja", sa nedužnim osmehom na licu seda za sto. Pitaj ga sad! Priteraj ga uza zid! Šta on tu blefira "dušo, ti nisi dobro čula..."? Onda se otvaraju karte... Počinje rat... do istrebljenja...
"Ti mene više ne voliš!" "Kako da te volim, vidi kako si se ugojila!" "Nikad nisi kući, ili radiš ili si sa svojim pajtosima u kafani!" "Treba li da sedim kući sa tobom, i tako nikad nemaš vremena za mene!" "Ti mene ne voliš!" "Ti mene ne razumeš i nije te briga što ja imam potrebu da sedim sa svojim prijateljima"... "Moja majka se nikad nije žalila!" "Ja ti nisam majka!" "Nikad i ne bi mogla biti, ona je tako dobra i vredna žena i ništa joj nije bilo teško!" I tako u beskraj... Onda odlazite, svako u svoj ćošak i ližete rane: ti u kuhinju, da plačeš nad sutrašnjim ručkom, a on u kafanu...
E, stigli smo do poente. Draga moja, njemu je trebala samo zamena za majku, neko ko će za njega spremati, kuvati, prati i peglati. Majka je to uvek radila za njega, ali i njen rok trajanja nije neograničen, pa je morao potražiti ko će to raditi umesto nje. Da li ti je sad jasno u kakvu si se zamku ulovila? A dok si ti, draga, brinula da njemu bude sve "kao kod mame", on je bio sa onom čije je ime u snu izgovorio. O, on ima sjajnu "žvaku": žena ga ne razume, ne voli ga više, njemu je potreban neko ko će biti nežan i dobar. Tako je upecao nju. A ti, draga moja, šta ćeš ti?
De, de! Hajde, obriši suze! Prvo dijeta, onda frizer, kozmetičar, manikir, pedikir. Posle nekog vremena si zadovoljna rezultatom. Pogledi muškaraca na ulici i na poslu govore da te još nije pregazilo vreme. OK, rešila si da se razvedeš.
Razvedena i sama... Čudno i istovremeno zabavno. Sad možeš da radiš sve ono što nisi smela dok si bila u braku. Idi na sva ona mesta na koja nisi išla godinama: koncerti, pozorište, bioskop, druži se sa ljudima. Uživaj, ženo!
A onda jednog dana... Upoznala si nekog ko te razume, nekoga ko želi da ti pruži nežnost i ljubav. Da, nije ni on srećan sa svojom ženom, ne razume ga, ne voli ga više, odavno više nema ni vremena ni interesovanja za njega... Hej! Osvesti se! Da li ti je poznata "žvaka"? Nije? Au! Nema ti spasa! Zaljubila si se? E, to je stvarno strašno! I, šta sad? On će se razvesti i oženiti tebe? Da li si shvatila da si još jednom postala lovina? Ako nisi, shvatićeš, ima vremena...
Šta ja sad radim? Lovim, draga, lovim. Upravo se spremam da krenem u lov, vreme je za "večeru". Mmmmmm... Postavljam zamku od vrtoglavo visokih potpetica, svilenih crnih čarapa sa šavom, suknje koja pokazuje samo kolena, kao predvorje pakla, bluze koja otkriva grešno glatka ramena. Svoj "plen" ću pogledati očima žene-devojčice, pomisliće da raj počinje tu, odmah iza mojih zenica, poželeće da poljubi moje usne, a neće znati da su te usne sad samo žedne muške krvi, a da je on samo moja "večera"...
Idem, draga moja, ovaj grad je pun žena-lovaca...
 
Lavica-lovac:
a neće znati da su te usne sad samo žedne muške krvi, a da je on samo moja "večera"...
Idem, draga moja, ovaj grad je pun žena-lovaca...
Interesantno,ali izgubila si jednu od zenskih tipicnih karakteristika,a to je zenska solidarnost.S obzirom da sa svojom tehnologijom mozes samo da naneses bol nekoj nesrecnici.
I sto je najlepse od svega,muska krv,u kom je to obliku ti konzumiras,jer posle tridesetak godina svoje zivotne egzistencije,tvoje reci mi uopste ne zvuce kao reci neke vampirice,vec kao reci nesrecne osobe.
 
JOVANA77:
Zak:
JOVANA77:
e svaka ti cast!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jovana,majke ti?"Svaka ti cast",zasto,ovo su samo reci jedne isfrustrirane koliko bi godina ona uopste mogla imati,zene.
Svaka joj cast?Na cemu?

na tome sto me je posteno nasmejala........... :lol:


ma daj Zak, devojka je verovatno ovo pisala iz zezanja..............ili?

Hej! Pisala sam iz zezanja! :)
Evo, neću više, obećavam! Nema potrebe da dižete prašinu oko malo šale.
Uostalom, Zak, nisam isfrustrirana, a ni žedna. Kad sam žedna, pijem običnu H2O.
Interesuju te moje godine? E, to je već tajna... :wink:
 
Zak:
Ne bode oci i nece biti obrisano.Svi imaju pravo da izraze svoje misljenje.

Zaista sam se samo šalila. I zaista se ne bih ljutila da obrišete ovo, ako mislite da bi to nekog moglo povrediti.
Nisam isfrustrirana, možda samo malo inspirisana pričicama Milojka Vasića i pričama iz života koje sam imala prilike da čujem ili vidim.

Pozdrav!
 
Lavica-lovac:
... Nisam isfrustrirana, možda samo malo inspirisana pričicama Milojka Vasića i pričama iz života koje sam imala prilike da čujem ili vidim.
Ljubi te Milojko. :D
Pažljivo sam i sa velikim zanimanjem pročitao post. Pre svega, divan je. Lepo, vešto, interesantno napisan. Intrigantno. Čita se u jednom dahu. Zaista. Svaka čast, da potvrdim nekog od prethodnih sagovornika.
A sadržaj ... Hm, to je već druga priča. Kao što smo već puno puta na kojekakvim temama rekli, život je nekom majka, nekom maćeha. Nesumnjivo da postoje razlozi da neko ovako shvata život, ljubav, suprotan pol. Nešto je možda karikirano, nešto je malo uveličano, ali istina i realnost dominiraju.

Hvala ti Lavice-lovče na komplimentima. Ovo je prvi put da mi neko kaže da je inspirisan mojim pričama.

Pozdrav od Milojka.
 
Leprsav i sarmantan tekst pun duha koji otkriva veliki literarni talenat! Lavice, hvala ti na ovom ugodjaju i nadam se da ces nas cesce obradovati svojim "pisanijima". :lol:

Inace, ocigledno je da je nasa spisateljica (potpuno zasluzuje taj naziv) duboko emotivna osoba koja je imala bolno iskustvo; no, njena divna (samo)ironija pokazuje da nije izgubila veru u ljubav, kao ni nadu, i da je u stanju da napravi otklon od svega toga... pa cak i od same sebe. Jer, njene reci su jedna slatko-bolna igra koja bi mozda mogla da se nazove "Kakva bih mozda volela da budem da nisam ovakva kakva jesam".

I na kraju... draga Lavice, samo napred! Podji u lov, sta god ti bio plen. Budi uvek spremna da ugrizes (ali nezno) i da ogrebes (ali tek da obelezis ono sto je tvoje)... I naravno, izvestavaj nas o ishodu :P :P :P
 
pegylion:
Leprsav i sarmantan tekst pun duha koji otkriva veliki literarni talenat! Lavice, hvala ti na ovom ugodjaju i nadam se da ces nas cesce obradovati svojim "pisanijima". :lol:

Inace, ocigledno je da je nasa spisateljica (potpuno zasluzuje taj naziv) duboko emotivna osoba koja je imala bolno iskustvo; no, njena divna (samo)ironija pokazuje da nije izgubila veru u ljubav, kao ni nadu, i da je u stanju da napravi otklon od svega toga... pa cak i od same sebe. Jer, njene reci su jedna slatko-bolna igra koja bi mozda mogla da se nazove "Kakva bih mozda volela da budem da nisam ovakva kakva jesam".

I na kraju... draga Lavice, samo napred! Podji u lov, sta god ti bio plen. Budi uvek spremna da ugrizes (ali nezno) i da ogrebes (ali tek da obelezis ono sto je tvoje)... I naravno, izvestavaj nas o ishodu :P :P :P

Naravno, obaveštavaću vas :wink:
8) 8) 8) 8) 8)
 
Zak:
Lavica-lovac:
a neće znati da su te usne sad samo žedne muške krvi, a da je on samo moja "večera"...
Idem, draga moja, ovaj grad je pun žena-lovaca...
Interesantno,ali izgubila si jednu od zenskih tipicnih karakteristika,a to je zenska solidarnost.S obzirom da sa svojom tehnologijom mozes samo da naneses bol nekoj nesrecnici.
I sto je najlepse od svega,muska krv,u kom je to obliku ti konzumiras,jer posle tridesetak godina svoje zivotne egzistencije,tvoje reci mi uopste ne zvuce kao reci neke vampirice,vec kao reci nesrecne osobe.

Dragi, dragi Zak :)
nisam izgubila ni jednu od zenskih osobina time sto sam ovo napisala. Da, mozda jesam nesrecna osoba, ali se trudim da to promenim.
Zedna krvi nisam, niti sam ikad bila. Jednostavno, osetila sam potrebu da napisem takav tekst, sa bas takvim krajem.
Pozdrav! :)
 
TACNO JA SAM MUSKARAC ALI TO TVOJE RAZMISLJANJE SA MOJE STRANE JE POTPUNO TACNO !!!!! NAZALOST
ZIVIM NA ZAPADU USA IDA ZNAS POSTOJI RESENJE
OVDE BRAKOVI TRAJU MAX 3 DO 4 GODINE GLUPO ZAR NE TO JE BILA I MOJA PRVA MISAO ALI RAZMISLI KAKO I ZASTO PROVESTI ZIVOT SA ISTOM OSOBOM JEDNOSNAVNO TO NIJE LAKO ZAR JE GREH RECI IDI ON CE TE VOLETI ZAR TO NIJE BOLE NEGO PATITI DUGA GODINA VIDIS BILI SU ZAJEDNO RECIMO12 GOD ONI ZNAJU SVE O NJIMA NEMA SE TAJNI NEMA IZNENADENA E TO J E PROBLEM KAD TO NESTANE NEMA NI LJUBAVI ZNAM DA NIKO NIKOGA NEVOLI POSLE NEKOLIKO GODINA ALI ONI SE NEMRZE JEDNOSTAVNO LJUDSKO BICE TREBA PROMENE
 

Back
Top