Index Librorum

^Nefertiti^

Početnik
Poruka
2
Buduci sam student filozofije :) Imam skoro citava tri mesece do pocetka studija. No, da ne bih sedela besposlena, umesto strikanjai heklanja, uzela bih knjugu u ruke. Nailazila sam na odgovore da je krajnje suludo da bilo sta procitam, ma ni slovo, jer ce mi se kao ogaditi knjiga tokom studijranja. Eh, tuzna sam, zaista. Zato sam i dosla ovde da postujem, ne bih li od vas cula koji naslov, autora, naravno vezanih za filozofiju, neka (ne)obavezna literatura.


Molim za preporuku,
unapred zahvalna na odgovorima.
 
^Nefertiti^:
Buduci sam student filozofije :) Imam skoro citava tri mesece do pocetka studija. No, da ne bih sedela besposlena, umesto strikanjai heklanja, uzela bih knjugu u ruke. Nailazila sam na odgovore da je krajnje suludo da bilo sta procitam, ma ni slovo, jer ce mi se kao ogaditi knjiga tokom studijranja. Eh, tuzna sam, zaista. Zato sam i dosla ovde da postujem, ne bih li od vas cula koji naslov, autora, naravno vezanih za filozofiju, neka (ne)obavezna literatura.


Molim za preporuku,
unapred zahvalna na odgovorima.

Da mi je znati koji ti je to mudrac rekao da ce ti se knjige OGADITI tokom studiranja... nadam se da nije neki profesor :)

Citaj Platona (Republiku/ili je Drzava na s? - ako vec nisi) - to je kao krimic - odlicno za leto :) Pozdrav
 
muvalo:
Da mi je znati koji ti je to mudrac rekao da ce ti se knjige OGADITI tokom studiranja... nadam se da nije neki profesor :)

Citaj Platona (Republiku/ili je Drzava na s? - ako vec nisi) - to je kao krimic - odlicno za leto :) Pozdrav

Slucajno jesu bas ti mudrijasi :cry: :cry:
"Drazava" znam da je prevedno, apsolvirala sam Platona 8-) Salim se, samo sam prelistala neke knjige...
 
Dok svojevremeno bejah tvoj kolega na doticnom nam fakultetu, nasao sam da su sledeca dela posebno zanimljiva (sto ne znaci da ostala nisu-ali ova su ostavila dobar utisak na mene).Naoruzaj se sa:


PREDSOKRATOVCIMA
(Anaksagora,Parmenid,Zenon,Heraklit,Anaksimen,Anaksimandar,Pitagora-o da:-) )
-oni su mi uvek bili zanimljivi jer su sam pocetak i koren filosofije i bave se zanimljivim pitanjima

Dalje,prodji cuveni trougao SPA (Sokrat,Platon,Aristotel),ali ne moras nesto detaljno,imaces toga na pretek na fakultetu.

Dekart,Spinoza,Lajbnic,Kant,Hegel,Seling,Fihte,Kant,Nice,Sopenhauer,Kjerkegor ... Uh,sta znam,meni su svi bili odlicni dok sam ih citao.

Najbolje je da odes u biblioteku,zadubis se u policu sa filos. tematikom i pustis da knjige same
nadju tebe - veruj mi,to je moguce. :-)

Ajd,pa mi javi sta si iskopala u rudniku.

Pozdrav
 

Back
Top