mp3 skracenje pesama = problemo

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Radim sa Audicity , to je neki besplatan program za obradu muzickih fajlova i sad uvezem mp3 pesmu, lako se snadjem da isecem deo koji mi treba i onda hocu to da exportujem isto u mp3 format, on mi trazi lame_enc.dll fajl ja ga nadjem i on exportuje medjutim sad taj fajl zvuci kao da je iz bunara i znatno je manji nego sto bi trebalo da bude (umesto recimo 500Kb ima 150Kb)

E sad znam ja da sam pre nesto podesavao da budu tako mali fajlovi ali sad da me ubijes nemam pojma gde to da vratim jer mi sad nije toliko bitna velicina fajla koliko kvantitet.

Da ne zna neko sta je u pitanju?
hvala
 
"jer mi sad nije toliko bitna velicina fajla koliko kvantitet."
mislis kvalitet?

ako je kvalitet, taj encoder MORA da ima neko podesavanje za kvalitet zvuka, a ako neces bunar, onda gledaj da minimalno bude 128...

a ako je kvantitet, onda potrazi MP3Pro Encoder...
 
nisam obrazlozio mp3encoder....to je encoder koji kompresuje pesme na oko pola njihove velicine, a navodno zadrzava kvalitet...dakle, pesma koja ima 128kbps i ima recima 4MB, kompresovana ovim encoderom imace 2MB, i 128kbps gledano iz mp3pro dekodera! Posmatrano sa strane obicnog mp3 dekodera, imace 64kbps, a tako ce i zvucati...
u svakom slucaju mislim da je ovaj encoder priricno resenje, i kada kod dolazi do price o kvalitetu zvuka, ja bih preporucio ili audio CD :) ili mp3 od 320kbps :):)
 

Back
Top