rivalstvo - LADIES ONLY!

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
sta biste uradili da osecate na trenutke zavisti i rivaliteta od vase najbolje prijateljice? da na mahove pokazuje odvratne strane licnosti iz prostog razloga sto je slabija kao osoba od vas. mene nervira sto ne mogu NIKAKO da joj objasnim da sam od krvi i mesa kao ona i da to sto sam u nekim stvarima bolja od nje ne znaci da ona u nekim drugim stvarima nije bolja od mene. jos najuzasnije od svega je to sto ona ne radi nista da makar dobro izgleda, da privlaci paznju svojom lepotom /a lepa je samo sto po meni iz inata nece da se sminka!/... meni je glupo da joj kazem "e ajde se malo sredi da izgledas lepo" a opet svesna sam koliko taj njen pasivan odnos prema fizickom izgledu utice na njeno neraspolozenje i neku netrpeljivost prema meni...
 
malecka:
sta biste uradili da osecate na trenutke zavisti i rivaliteta od vase najbolje prijateljice? da na mahove pokazuje odvratne strane licnosti iz prostog razloga sto je slabija kao osoba od vas. mene nervira sto ne mogu NIKAKO da joj objasnim da sam od krvi i mesa kao ona i da to sto sam u nekim stvarima bolja od nje ne znaci da ona u nekim drugim stvarima nije bolja od mene. jos najuzasnije od svega je to sto ona ne radi nista da makar dobro izgleda, da privlaci paznju svojom lepotom /a lepa je samo sto po meni iz inata nece da se sminka!/... meni je glupo da joj kazem "e ajde se malo sredi da izgledas lepo" a opet svesna sam koliko taj njen pasivan odnos prema fizickom izgledu utice na njeno neraspolozenje i neku netrpeljivostprema meni...

Sminkam se samo u posebnim prilikama.Svaki dan ne.Dane uglavnom provodim sa svojom decicom,tako da za to nema potrebe.Nemam nista protiv da se devojke koje su zavrsile skolu,koje studiraju ili su cak zaposlene nasminkaju.To je sasvim u redu.Poslovna zena ili devojka, uvek treba da vodi racuna o svome izgledu i stojim iza toga.Ali vise od svega, cenim prirodnu lepotu.Ako je tvoja drugarica lepa kao sto kazes,zasto bi se sminkala kada se ona oseca lepo i bez toga.Bitno je da je ona pedantna, da vodi racuna o higijeni, a na sminkanje ne voli bas svako da gubi vremena,kad lepo izgleda i bez toga.Sto smatram da je sasvim u redu.Ako ima neki veci razlog zbog cega mislis da ti ona u necemu zavidi onda je to sasvim druga prica.To nije u redu,pravi prijatelj je skoro kao rodjeni brat ili sestra.Imati pravog prijatelja u danesnje vreme nije lako.Jer nas ponekad i nasi najblizi iznevere a kamoli prijatelji.Ti si joj drugarica i moras biti iskrena prema njoj ,moras joj reci ono sto mislis.Zasto ste najbolje prijateljice ako ne mozete o svemu otvoreno da razgovarate.Sigurna sam da to nije toliko strasno i da cete naci neko resenje.
:wink: POZDRAV! :wink:
 
Imala sam prijateljicu u osnovnoj i srednjoj pri mecu je vladala doza rivalstva... tek kad sam raskrstila s tim 'prijateljstvom' videla sam da je nash odnos zapravo bio i nedostojan tog naziva:)...Nema toga u pravom drugarstvu...
 
Jao, pa to je tako cesta pojava!
To nije pravo prijateljstvo definitivno. Ali ne znam koliko imas godina, u osnovnoj i srednjoj je to normalna pojava, mada toga ima i kod starijih naravno, samo sto sa izvjesnom dozom zrelosti mozes da sagledas neke stvari i da "precrtavas"... :roll:
 

Back
Top