Problem, valjda sa monitorom

DrEvil

Početnik
Poruka
9
U pitanju je sledeca stvar.Naime desava se povremeno da mi se na monitoru pojavljuju neke braonkaste crtice, recimo kada kliknem desnim dugmetom misa , one se onako za trenutak pojave ili recimo kada kliknem na start meni, i ubrzo nestanu.To sam danas prvi put primetio, ranije se nije javljalo, sve je super radilo.Inace monitor je Samsung SyncMaster 795 DF a graficka GeForce 6600 LE.Da li neko zna u cemu je problem?
 
@ DrEvil i meni se isto dogadja, ja imam radeon 9600pro i Samsung 795MB i pouzdano mogu reci da nije do graficke

jer sam hvatao screenshotove dok mi se pojavljuju linije i u fajlovima koje bi sacuvao kasnije nije bilo crtica

sto ce reci da je graficka poslala dobar signal monitoru, sto dalje znaci da je problem u monitoru

po meni monitor polako crkava, nadam se da ce moj crci za godinu i po koliko jos imam haranciju
 
Ja sam do sada imao cetiri ovakva slucaja na Samsung monitorima 793 i 795 pod ralizitim grafickim kartama i uglavnom je pocelo na svim da se poljavljuje posle godinu dana koriscenja izuzev na jednom 793 posle svega sest meseci medjutim svi rad i dalje nema nikakvih daljih simptoma, takodje na svim polako nestaje kad je racunar neko vreme upaljen, ocemu se radi nisam nikako uspeo da saznam.Svasta sam pokusavo od razmagnetisanja pa do razdvajanja kablova trazenja raznih izvora elektro magnetnog zracenja i nista.
 
I ja imam isti takav problem sa SyncMaster 793df.
Nije do graficke sigurno. Probao sam na jos dva kompa i uvek se pojavljuju te brao crtice.
Ja sam moj cak nosio u ercov servis, i oni ga vratili kao sve je uredu. ***** im materina. Vise necu da kupujem Samsungove monitore.

Pozdrav sivim sapatnicima.
 
Video sam i ja par slucaja ALI zasto se te linije pojavljuju uglavnom na BELIM povrsinama , i naravno posle duzeg rada nestaju ili im se smanjuje broj.
Mozda je puka slucajnost da posle vadjenja GrafK. i ciscenja kontakata slika poboljsala.
Probaj da ostavis monitor ukljucen preko noci a komp iskljuci pa proveri dali sutradan pri ukljucivanju kompa imas linije.Ako DA tada je do graficke ( jer je monitor bio ukljucen samo nije imao signal slike).
 

Back
Top