AKVARISTIKA

Imam akvarijum sa puno ribica blek moli, gupi i ksifo. Super su se razmnozavale i nije bilo nikakvih problema, ali u zadnje vreme su pocele naglo da crkavaju, po 2,3 na dan. Promenili smo vodu, ali to se nastavilo. Nismo unosili nove ribice tako da nisu zarazene sa strane. Sta bi mogao biti problem?
 
Nepoznati druze!
Ja sam ugradio akvarijum pre nekih dva meseca prvo sam imao ribice kao tvoje pa sam posle toga napravio veci akvarijum od nekih 60 l. Sada trenutno imam ciklide i moj ti je savet da izbacis zivorotke i da stavis njih mnogo su zanimljivi, zamisli oni traze puno kamenja a nijednu biljku sem kiselih( k. korina)
jednog su mi vec pojeli zamisli nista nije ostalo od njega. Nemoj da im dajes lekove uopste nego probaj sa aktivnim ugljem i da zamenis akv . vatu i to je to
i nemoj da imas jak mlaz na rasprsivacu i pumpici jer ce voda da ti bude losija. Pogledaj sajt anticandson.com. Puno pozdrava. Ivan.
 
malika:
Imam akvarijum sa puno ribica blek moli, gupi i ksifo. Super su se razmnozavale i nije bilo nikakvih problema, ali u zadnje vreme su pocele naglo da crkavaju, po 2,3 na dan. Promenili smo vodu, ali to se nastavilo. Nismo unosili nove ribice tako da nisu zarazene sa strane. Sta bi mogao biti problem?
I ja imam akvarijum sa puno puno...blek moli.One se jako cesto mrste i moguce je da su imale malo prostora ako ih je bilo puno.Kod mene se to isto desavalo.Imam jako veliki akvarijum ali sam imala isto jako puno ribica.Od jednom su pocele da umiru, ali evo sada ne vise.Ali pazi moguce i da su se zarazile.Probaj da stavis u akvarijum par kapi hipermangana.On stiti od bolesti.Ja to stavljam jednom-dvaput mesecno i evo sada je bolje.
 
Zovem se Zoran Andjelkovic .
Citam sta ljudi sve pisu i sta uopste znaju o akvaristici pa to je smesno.Momak kazes da si promenio svu vodu a one dalje crkavaju pa normalno da ce crkavati.Pitaj sebe dali riba zivi negde u hemijski cistoj vodi a to si upravo uradio.Imam najvecu akvaristicku radnju u Jugoslaviji sramota je sta vas uce vasi prodavci zar oni nemaju dusu ja to nikad nebih uradio svojoj musteriji nazovime pa cu ti lepo objasniti sve.Ali nemoj me zvati ako nezelis da uradis sve kako ti ja kazem.
Telefon u radnji je 037/34824. Zoran :idea: :idea:
 
paintball igrac:
Zovem se Zoran Andjelkovic .
Citam sta ljudi sve pisu i sta uopste znaju o akvaristici pa to je smesno.Momak kazes da si promenio svu vodu a one dalje crkavaju pa normalno da ce crkavati.Pitaj sebe dali riba zivi negde u hemijski cistoj vodi a to si upravo uradio.Imam najvecu akvaristicku radnju u Jugoslaviji sramota je sta vas uce vasi prodavci zar oni nemaju dusu ja to nikad nebih uradio svojoj musteriji nazovime pa cu ti lepo objasniti sve.Ali nemoj me zvati ako nezelis da uradis sve kako ti ja kazem.
Telefon u radnji je 037/34824. Zoran :idea: :idea:
Gde je ta radnja?
 
xxxxxxudontwannaknowxxxxx:
paintball igrac:
Zovem se Zoran Andjelkovic .
Citam sta ljudi sve pisu i sta uopste znaju o akvaristici pa to je smesno.Momak kazes da si promenio svu vodu a one dalje crkavaju pa normalno da ce crkavati.Pitaj sebe dali riba zivi negde u hemijski cistoj vodi a to si upravo uradio.Imam najvecu akvaristicku radnju u Jugoslaviji sramota je sta vas uce vasi prodavci zar oni nemaju dusu ja to nikad nebih uradio svojoj musteriji nazovime pa cu ti lepo objasniti sve.Ali nemoj me zvati ako nezelis da uradis sve kako ti ja kazem.
Telefon u radnji je 037/34824. Zoran :idea: :idea:
Gde je ta radnja?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Zoo "ARA" Dragomira Gajica 88 37000 Krusevac.
 
paintball igrac:
xxxxxxudontwannaknowxxxxx:
paintball igrac:
Zovem se Zoran Andjelkovic .
Citam sta ljudi sve pisu i sta uopste znaju o akvaristici pa to je smesno.Momak kazes da si promenio svu vodu a one dalje crkavaju pa normalno da ce crkavati.Pitaj sebe dali riba zivi negde u hemijski cistoj vodi a to si upravo uradio.Imam najvecu akvaristicku radnju u Jugoslaviji sramota je sta vas uce vasi prodavci zar oni nemaju dusu ja to nikad nebih uradio svojoj musteriji nazovime pa cu ti lepo objasniti sve.Ali nemoj me zvati ako nezelis da uradis sve kako ti ja kazem.
Telefon u radnji je 037/34824. Zoran :idea: :idea:
Gde je ta radnja?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Zoo "ARA" Dragomira Gajica 88 37000 Krusevac.
uuuuuu...daleko je to....
 
Vec duze vreme se bavim akvaristikom. Imam akvarijum od 60l.Poceo sam samostalno uz konsultaciju literature, i uglavnom se sveodvijalo normalno. Nisam eksperimentisao sa nekim egzoticnim ili skupljim vrstama vec sam za pocetak izabrao vrste koje se lako prilagodjavaju uslovima okruzenja. Medjutim kada sam resio da sredim akvarijum ubacio sam u filter i aktivni ugalj, kupio malo kvalitetnije vrste a pritom vodio racuna o broju vrsta u uskladjenosti vrsta. Medjutim nrsto nije u redu pocele su da ugibaju jedna za drugom a sa akvarijum se nesto desavalo stim sto nisam uocavao tragove bolesti.
 
prvo sto mi pada napamet je taj aktivni ugalj! i ja sam ga neko vreme koristio, ali sam odustao od toga.
stvar je u tome da je on dobar i\ukoliko voda neprestalno cirkulise. Ako ti filter neradi neko vreme (mozda je cak i dovoljna noc, zavisi od kolicine uglja) on pocinje da sakuplja oko sebe nekorisne bakterije koje inace unistava, i kada ti ukljucis filter, sve te bakterije ulaze u akvarijum.
probav da ga izbacis iz upotrebe, posto nije neophodan. ako mislis da nije to, navedi simptome koje ribe izrazavaju pre nego sto uginu, temp. vode. ph. vrednost i tvdocu, kao i vrste ribe. :shock:
 
Cao,posto nisam mnogo upucena u drzanje akvariskih ribica i svega oko toga a volela bi da to postane moj novi hobi jer je stvarno SUPER..molim vas za pokoji savet koji ce dobro doc jednoj pocetnici.Kako gde kupiti,koliko otprilike se treba uoziti para za neki akv. od 30-40l i sl.
 
Pre 10-ak dana sam oformio akvarijum od 200L,u njega sam ubacio 4 kribenzisa,2 bicilisa,6 skalara(4 mala od jedno 1cm i 2 malo veca),7 gupika,3 ksifoa,,4 blekmoli,3 koridoras muljasa,1 zuti algar,1 silver shark,1 borac,4 balon velifere,4 platike,2 ancistrusa,5 XL :? platika.Desilo mi se da su mi juce uginula 3 mala skalara i 1 veliki,2 kribenzisa sam imao od pocetka,a dva sam ubacio dan pre nego sto su pocele da mi crkavaju.Pocetnik sam,ubacio sam mnogo biljaka,siga kamenje i mangrovo drvo,recite mi gde sam pogresio i sta bih trebao da izbacim,svaki savet ce mi dobro doci!
 
Šta da izbaciš?
Izbaci akvarijum. :lol:
Šalim se.
Pa vidi ovako, možda si ubacivanjem nekih naknadnih ribica (npr. ta dva kribenzisa) zarazio ostale. To se najčešće dešava. Neko izbegava da ubacuje u akvarijum mnogo različitih ribica. Prati promene na ribicama, da li menjaju boju, izgled, da li vuku za sobom izmet, jer ako se pojave ti simptomi sigurno da je neka bolest i moraš se obratiti nekoj akvarističkoj radnji i pitati za neki lek. Ako su bolesne, moraš ih izdvojiti od onih zdravih da se bolest dalje ne širi, inače će ti crkavati jedna po jedna.

Pa moraš da imaš pumpice, prečišćivače, grejač sa termostatom…itd…postoji tu mnogo faktora…Obrati se akvarističkoj radnji za neki lek, objasni im simptome, oni sigurno znaju i daće ti lek. Bar sam ja tako radila, i vredelo je :D . Biće sve OK.
Pozdrav!
 
Da li vredi stavljati treset u akvarijum prilikom formiranja istog? Ranije sam imao konstantan problem da uprkos chinjenici da je svetlosti u sobi i previshe, biljke nisu uspevale. A akvarijum bez biljaka i nije neki prizor. Veshtachke elememente mi ne pada na pamet da stavljam. Akvarijum je isechak iz prirode...
Voleo bih da chujem vasha iskustva tj savete...
:( :?
 

Back
Top